Урочиста відправка 200-ти призовників з обласного збірного пункту 25 квітня 2017 року

3.05.2017, 15:03

- «Сьогодні на військову службу призиваються, найкращі, якщо ви стоїте в цьому строю, значить Ви фізично загартовані,  у вас високі морально-ділові якості,  і саме головне Ви бажаєте проходити військову службу і ми це у Вас цінуємо»-, зазначив у вступній промові заступник військового комісара по роботі з особовим складом підполковник Едуард Бородай.

 

25 квітня 2017 року з Полтавського обласного збірного пункту до військ направлено 200-ть призовників вони будуть проходити службу у елітних військах Збройних Сил України, зокрема Повітряних, частин Головного управління зв’язку, військово-морських сил Збройних Сил України, частин оперативного призначення Національної гвардії України а також на інших полігонах і навчальних центрах ЗСУ. Протягом 12-ти чи 18 місяців основним завданням призовників буде оволодіти озброєнням та технікою, в зону проведення АТО призовники направлятися не будуть.

 

Зустрів призовників військовий оркестр Полтавського гарнізону виконанням державного гімну України, напутні слова призовникам сказав заступник Голови Полтавської обласної ради Ханко Анатолій Михайлович, голова призовної комісії м. Полтави Нікіпелов Віталій Юрійович. Про те, що хлопці вже стали військовослужбовцями і їм присвоєне перше військове звання «солдат» зазначив у своєму виступі їх перший командир Військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату, учасник анти терористичної операції полковник Дмитро Анатолійович Губський та побажав - «чесно і сумлінно виконати свій військовий обов’язок перед Українським народом та державою і швидкого повернення додому, до своїх рідних та близьких».

Перед призовниками з прийомами рукопашного бою, показовим захватом та звільненням бойової розвідувально-дозорної машини (наданої 18-ю окремою бригадою армійської авіації м. Полтава) виступили вихованці військово-спортивного центру «Воїн». Також на заході проведено, показову виставку зразків озброєння та форми одягу, бронежилет та кевларову каску, які зараз знаходять у військах.

За сприяння обласної влади призовникам було передано короваї та цінні подарунки. Виступили мама призовника призваного на військову службу – Гребінник Гафія та призовник – Гребінник Сергій, який  перед лицем батьків і матерів, урочисто обіцяв вірно служити нашій Батьківщині, мужньо і непохитно оберігати нашу країну.

Призовникам з Полтавщини є з кого брати приклад,  від імені учасників антитерористичної операції до призовників звернувся військовослужбовець Збройних Сил України – В’юн Едуард.  

 

Продовжуючи давні традиції юнаків провели на військову службу з хлібом та сіллю та вручили короваї, напутні слова та ритуал освячення провів священник Свято-Успенського собору УПЦ КП Андрій Орловський.

По закінченню урочистих заходів під звуки козацького маршу у виконані військового оркестру призовники пройшли урочистим маршем на обласний збірний пункт де їх чекала концертна програма підготовлена Полтавською обласною державною філармонією.

 

ДОВІДКОВО:

Із  майже 9-ти тисяч громадян призовного віку (від 20 до 27 років), які підлягають виклику на призовні комісії на строкову службу з Полтавської області у квітні-травні буде призвано - 545 чол., із них:

Розпорядженням Кабінету Міністрів України №185-р від 22.03.2017 визначено, що протягом квітня-травня - 545 чол. буде призвано на строкову військову службу за Полтавської області.,  зокрема до:

Збройних сил України - 350 чол. ( із них Сухопутних військ -75 чол., Повітряних Сил - 174 чол. ВМС - 17 чол.), Національної гвардії -  160 чол., Держспецтрансслужби - 35 чол.

Станом на 24 квітня найвідповідальніші призовники у 7-ми районах області в них призовні комісії вже виконали планове завдання призвали та зарахували у команди 100 і більше відсотків, це призовні комісії Козельщинського, Миргородського, Новосанжарського, Полтавського, Решетилівського, Семенівського, Хорольського районів області.

Призовникам згідно з постановою КМУ №587 від 12.08.2015 «Про затвердження Порядку виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу», виплачується допомога громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, у розмірі двох мінімальних заробітних плат - 3 тис. 200 грн.

Термін строкової служби для призовників становить 18 місяців, котрі мають вищу освіту та ступінь магістра, цей термін складає 12 місяців.

Також згідно зі ст. 119 Трудового кодексу України, під час дії особливого періоду за військовослужбовцями, призваними на строкову військову службу, зберігається їхня середньомісячна заробітна плата, а також робоче місце на весь термін проходження служби.

Призовник має право вибору або йти на строкову військову службу або забрати військову службу за контрактом. З початку року із більше 300-та громадян у добровільному порядку прийняли рішення проходити строкову службу із них понад третину обрали більше - 80 це громадяни призовного віку.

 

Прес-служба Полтавського ОВК

Заступник військового комісара по роботі з особовим складом та громадськістю

підполковник Едуард БОРОДАЙ