Семінар-нарада з організації впровадження сучасної регіональної системи оповіщення населення

4.05.2017, 17:03

04 травня у Горішніх Плавнях проведено річну технічну перевірку працездатності системи оповіщення населення з вмиканням електричних сирен за участю членів комісії - представника Управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Олександра Тимошенка, ПФ ПАТ «Укртелеком» Валерія Федорова; відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Нелі Карпець, СЛД№4 КЦТ№334 ПФ ПАТ «Укртелеком» Олександра Доденка.

 

Цього ж дня у малій залі Горішньоплавнівської міської ради за головування першого заступника міського голови Олександра Чуприни відбувся семінар-нарада з організації впровадження сучасної регіональної системи оповіщення населення.

 

Участь у заході взяли начальник відділу цивільного захисту, мобілізаційної роботи та охорони праці Неля Карпець, головний спеціаліст відділу Аліна Панченко, головний спеціаліст відділу оповіщення і зв’язку Управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА Олександр Тимошенко, начальник СЛД№4 КЦТ№334 ПФ ПАТ «Укртелеком» Олександр Доденко, головний інспектор міського сектору Головного управління ДСНС України у Полтавській області Юрій Кононенко, фахівці ТОВ "Науково-виробниче підприємство "ОЗОН С" з м. Дніпро на чолі з директором Леонідом Ейдельштейном, фахівці ТОВ «Єристівський ГЗК» на чолі з начальником служби цивільного захисту Віталієм Болдаревим, головний інженер КП «Міськсвітло» Борис Доця, директор ДЖКГ Горішньоплавнівської міської ради Петро Василюк та представники ЗМІ.

 

Перший заступник міського голови Олександр Чуприна привітав учасників семінару-наради у Горішніх Плавнях, відзначив, що оптимізація організації і порядку оповіщення населення у разі надзвичайної ситуації є важливою та надзвичайно актуальною темою. Висловив сподівання, що передовий досвід, отриманий упродовж зустрічі, буде реалізовано в місті.

 

Директор ТОВ "Науково-виробниче підприємство "ОЗОН С" Леонід Ейдельштейн та головний інженер Андрій Андреєв презентували можливості сучасної системи автоматизованого оповіщення, акцентували увагу на її перевагах та продемонстрували систему оповіщення в дії.      

 

Було зазначено, що управління системою оповіщення здійснюється за допомогою пульту, з якого активуються кінцеві пристрої оповіщення через існуючий ДВЧ (FM) канал та/або цифровий канал (фіксований або Wi-Fi), через резервний GSM канал у середньому за 2 секунди. У енергонезалежній пам’яті пристрою зберігаються та ретранслюються оперативні або заздалегідь підготовлені мовні повідомлення. Аналогічні системи оповіщення уже впроваджуються у п’яти пілотних містах - Дніпрі, Одесі, Києві, Запоріжжі та Львові. Технічні умови на запровадження даного проекту затверджено для ТОВ «Єристівський ГЗК».