У День Перемоги ветерани побували на острові Мужності

10.05.2017, 11:28

День пам’яті і примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні – це свята героїзму та мужності людей, які відстояли мир на Землі.

 

З року в рік усе менше залишається в життєвому строю тих, кому пощастило пройти через горнило битв і дожити до цього світлого дня. Даються взнаки опалена війною молодість. Їх груди вкриті медалями, на скронях - сивина. Поряд з ветеранами війни - «діти війни» - покоління, на долю якого випало понівечене війною дитинство, юність і тяжка праця. Слава загиблим, низький уклін живим.

 

З нагоди 09 травня представники місцевого самоврядування, ПрАТ «Полтавський ГЗК» запросили ветеранів Горішніх Плавнів здійснити традиційну вахту пам’яті на катері до обеліску Слави, що встановлено на острові Мужності на честь загиблих воїнів, які брали участь у форсуванні Дніпра.

 

Саме тут, на лівому березі річки, були розташовані основні сили наших військ, які штурмували ворожі укріплення на правому березі. У жорстоких боях за плацдарм на правому березі взяли участь 89, 92, 252, 375, 299, 84, 116, 233 стрілецькі дивізії 37 і 53 армій у складі військ Степового фронту. Вогняне протистояння тривало майже два місяці, упродовж якого у нашій місцевості більше 30 тисяч бійців полягли смертю хоробрих у боях за Дніпро.

 

Пам'ять про загиблих під час запеклих боїв вшанували протяжним гудком, а члени ГО «Міська спілка ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій» спустили на швидку воду Дніпра барвистий вінок. На острові Мужності члени делегації зійшли на берег, де встановили вінки та корзини яскравих квітів біля підніжжя обеліску Слави, оглянули бойову техніку воєнних часів, зробили фото на згадку.

 

Зі святом сивочолих ветеранів вітали заступник міського голови Надія Угнічева, депутат Горішньоплавнівської міської ради, заступник начальника технічного відділу ПрАТ «Полтавський ГЗК» Дмитро Вінівітін, депутат Горішньоплавнівської міської ради, голова ГО «Міська спілка ветеранів Афганістану «Учасників бойових дій» Володимир Рубан. Подякували за перемогу, побажали здоров’я, довголіття, родинного затишку, благополуччя.

 

Керівник народного хору «Славутич», Заслужений працівник культури України Василь Єпішко та керівник народного ансамблю «Дніпряночка» Людмила Єпішко організували чудовий музичний супровід під час поїздки. Присутні з великим задоволенням співали українські та військові пісні. На катері ветеранів пригостили обідом, організованим за кошти ПрАТ «Полтавський ГЗК».

 

Ветерани подякували керівникам органів місцевого самоврядування, ПрАТ «Полтавський ГЗК», відділу культури, спорту і туризму, Палацу культури і творчості за чудове свято, уважне ставлення та фінансову підтримку.