Уклін живим – загиблим слава

10.05.2017, 14:43

09 травня у Горішніх Плавнях відбувся мітинг-реквієм, присвячений Дню перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

 

Біля Вічного вогню зібралася територіальна громада на чолі з міським головою Дмитром Биковим, щоб увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, військових злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни та вшанувати ветеранів, які винесли на своїх плечах тягар воєнного лихоліття і день у день тяжкою працею відбудовували на ній мирне життя.

 

Представники учнівського самоврядування навчальних закладів міста виготовили власноруч близько 2 500 символів Перемоги – червоних маків, які вручили учасникам мітингу.

 

Очільник міста відкрив мітинг, привітав ветеранів та містян зі святом: «Дорогі ветерани! Шановні земляки!Вітаю вас із Днем Перемоги! У ці травневі дні ми традиційно вшановуємо мужність і жертовність тих, чиє життя забрала Друга світова війна, хто пройшов палаючими фронтовими дорогами, пережив тяжкі роки окупації та пекло нацистських концтаборів, хто в післявоєнні роки відроджував руїни українських міст і сіл. Згадаємо про величний подвиг бійців 89, 92, 252, 375, 299, 84, 116, 233 стрілецьких дивізій 37-ої і 53-ої армій Степового фронту, які полягли смертю хоробрих у жорстоких боях у нашій місцевості за плацдарм на правому березі Дніпра. Більше 30 тисяч бійців полягли смертю хоробрих у боях за Дніпро. Схиляємо голови перед священною пам’яттю загиблих. Низький уклін кожному ветерану, хто на своїх плечах виніс тягар воєнного та повоєнного лихоліття. З радістю та гордістю згадуємо українських жінок, їх значний внесок у боротьбу, самопожертву та невтомну працю в тилу, яка дозволила вивільнити тисячі чоловіків для вогневих ліній. Їх благородний дух надихав і підтримував армію. І сьогодні висловлюємо вдячність жінкам, на плечах яких тримається активна громадська діяльність ветеранських організацій. Наш священний обов’язок – бути гідними подвигу батьків і дідів, зробити все для того, щоб на мирній землі виховувати дітей, радіти трудовим звершенням. Нехай не згасне світло Перемоги, зігріває всіх нас, додає сил і наснаги для добрих справ. Хочу вірити, що пам'ять про цю страшну війну не згасне з роками, а нові покоління будуть вивчати правдиву історію, осмислювати трагічні події та робити правильні висновки незважаючи на будь-яку ідеологічну цензуру. Від усієї душі бажаю вам здоров’я і благополуччя, миру й достатку!»

 

Ветеранів та представників територіальної громади привітав народний депутат України Костянтин Жеваго, листівку від якого зачитала ведуча заходу. «Свято назавжди залишиться в історії нашого народу символом героїчного минулого, величі духу і мужності людей, які пройшли вогняними шляхами жорстокої війни. Стійкість, патріотизм, самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті - справжній приклад високого героїзму для прийдешніх поколінь», - наголосив народний депутат. 


До святкових привітань приєдналися голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, голова міської ради ветеранів війни та праці Віра Станицька, намісник Архієрейського подвір’я Свято-Миколаївського собору Української православної церкви Георгій Граб, адресували ветеранам теплі слова привітання та щирі побажання доброго здоров’я, довгих і щасливих літ життя, миру й добробуту.

 

У цей день згадали про воїнів, які зараз захищають незалежність та суверенність держави на Сході країни, щоб наблизити довгожданий мир і спокій, злагоду і порозуміння.

 

Громада хвилиною мовчання вшанувала полеглих у війні, поклала живі квіти й барвисті вінки до Вічного вогню.

 

З метою вшанування мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас, і вічної скорботи за тими, хто віддав своє життя за свободу Вітчизни, у бібліотеках міста проведено години пам’яті «Подяка довічна за подвиги ваші!» та ранки для дітей «День пам’яті та надії», «Перемога, свята Перемога!».

Мета заходів – берегти мир і спокій нашої країни, не забувати, якою ціною було завойоване мирне життя, завжди пам’ятати тих, хто поліг за Батьківщину у цій страшній війні.

 

Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим Героям!