У Горішніх Плавнях відбулася урочиста церемонія підняття Державного Прапора України та Прапора Європи

11.05.2017, 16:51

11 травня в місті Горішні Плавні, як і по всій Україні, розпочалися заходи, присвячені Дню Європи. 

11 травня Рада міністрів Європейського Союзу схвалила остаточне рішення про надання громадянам України права на безвізові подорожі. 17 травня у Страсбурзі в приміщенні Європейського парламенту відбудеться урочиста церемонія підписання відповідного законодавчого акту. Оприлюднене в Офіційному журналі ЄС рішення набуде чинності через 20 днів, після чого 34 європейські країни увімкнуть зелене світло власникам українських біометричних паспортів для безвізових короткострокових поїздок.

Визначну подію було відзначено у Горішніх Плавнях урочистою церемонією підняття Державного Прапору України та Прапору Європи за участю органів місцевого самоврядування: міського голови Дмитра Бикова, першого заступника міського голови Олександра Чуприни, заступника міського голови Надії Угнічевої, керуючого справами виконкому Світлани Калашнік та представників територіальної громади: учнівських та трудових колективів. 

До відома:

День Європи - свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня. 

9 травня 1950 року міністр закордонних справ Франції Робер Шуман представив своє бачення майбутнього єдиної Європи. Знесилена та розділена після війни, Європа потребувала не тільки миру та спокою, а й консолідуючої ідеї, яка спонукала б до об’єднання зусиль заради стабільності та процвітання континенту, захисту прав і свобод європейців, задля формування системи колективної безпеки.

Декларація Шумана стала наріжним каменем Європейської Федерації. Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати та передати в управління новій наднаціональній структурі базові галузі ВПК — вугільну та сталеливарну. Спільний контроль над рівнем озброєнь забезпечив Європі умови для мирної праці та всебічного розвитку.

На Міланському самміті 1985 року лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та ухвалили щороку відзначати 9 травня День Європи. Це свято є символом Європейського Союзу як політичної сили — разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном ЄС.

День Європи — свято єднання і свято надії, що декларує спільні цінності, спільну історію і, що найголовніше, спільне мирне майбутнє.

 

Офіційно День Європи  в Україні святкують щорічно у третю суботу травня з 2003 року. Україна — єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи. Свято було встановлено в Україні враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію. У цей день жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Відзначення цього дня - ще одна можливість для мешканців України долучитися до європейських цінностей.