Апаратна нарада

16.05.2017, 16:20

15 травня міський голова Дмитро Биков провів чергову апаратну нараду за участі керівників структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, бюджетних організацій, установ та закладів, комунальних підприємств.

 

Очільник Горішніх Плавнів нагадав, що в місті стартувала урядова програма «Доступні ліки» щодо забезпечення громадян України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість їх життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Механізм реімбурсації (відшкодування вартості ліків) буде застосований для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Пріоритетність надали лікуванню хвороб, які найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні. У рамках Програми затверджено перелік лікарських засобів (150 найменувань), вартість яких відшкодовується державою. На 2017 рік місту з державного бюджету на реалізацію програми «Доступні ліки» виділено 640 тис. грн, станом на 12.05.2017 освоєно 40,5 тис. грн. Ліки можна отримати за наявності рецепта в наступних аптеках Горішніх Плавнів: міжлікарняній аптеці № 286 по вул. Миру, 10 (на території ПМСД ), центральній міській аптеці №33 по вул. Миру, 17/33, аптеці № 28  по просп. Героїв Дніпра № 23.

 

Міський голова Дмитро Биков повідомив, що для Центру ПМСД за рахунок коштів бюджету розвитку (196 тис. грн) придбали сучасну нову медичну техніку: мікроскоп лабораторний бінокулярний, дві центрифуги лабораторні, апарат-опромінювач, два багатоканальні електрокардіографи, датчик добового моніторування артеріального тиску хворим, прилад низькочастотної електротерапії.   

 

Міський голова поінформував, що в І кварталі 2017 року в порівнянні з І кварталом 2016 року чисельність платників єдиного податку збільшилася на 201 особу за рахунок зростання кількості фізичних осіб суб’єктів господарювання. У звітному періоді на 41 особу збільшилася кількість залучених найманих працівників. З метою підтримки малого та середнього бізнесу 21 лютого 2017 року в ході двадцятої сесії Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання було затверджено проекти рішень, що стосуються зниження місцевих податків. За ініціативи органів місцевого самоврядування розмір ставки єдиного податку для платників другої групи було зменшено у 2 рази. З метою зменшення податкового навантаження встановлено ставку податку за 1 кв. м. для об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, у розмірі 0,5 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного року. Зменшено розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками, які надано під забудову з 12% до 3-6%. Для земельних ділянок, які вперше надаються в користування для будівництва на термін не більше 3 років встановлено орендну ставку в розмірі 1%. Упродовж І кварталу 2017 року до міського бюджету від фізичних осіб-підприємців надійшли податки у сумі 6,9 млн грн. У порівнянні з І кварталом 2016 року ці надходження зросли на 2,2 млн грн внаслідок збільшення з 01.01.2017 розміру мінімальної заробітної плати у 2,3 раза.

 

Заслухали звіт начальника управління по інвестиціях та будівництву Олександра Кравченка про стан реалізації заходів з будівництва об’єктів, видатки на які у 2017 році проводяться за рахунок коштів бюджету розвитку. Олександр Кравченко повідомив, що в І кварталі 2017 року у зв’язку зі складними погодними умовами та зміною політики ціноутворення освоєння коштів відбувалося у незначних обсягах.

 

На останньому етапі реалізації знаходяться проекти, розпочаті наприкінці 2016 року: з реконструкції системи водопостачання м-ну Золотнишине; реконструкції вул. Набережної на ділянці від вул. Конституції до готелю «Славутич»; реконструкції фасаду РАГСу; будівництва громадського туалету в районі вул. Набережної; реконструкції спортивного майданчика та системи каналізації на території КП ДСОЦ «Горизонт». Виконано роботи з реконструкції частини вул. Озерної від вул. Соборної до вул. Шевченка.

 

У ІІ півріччі 2017 року, за наявності коштів, планують приступити до виконання робіт з облаштування відділення паліативної допомоги при Горішньоплавнівській міській лікарні; реконструкції приміщень амбулаторії сімейної медицини по вул. Добровольського, 63; продовжити облаштування міста камерами відеоспостереження.

 

Сьогодні спеціалістами управління ведеться робота з організації та проведення конкурсів, укладання договорів, отримання дозвільної документації на початок виконання робіт за проектами:

-         Реконструкція зовнішнього освітлення території ЗОШ І-ІІІ ступенів №1;

-         Реконструкція зовнішнього освітлення території гімназії ім.В.О.Нижниченка;

-         Реконструкція зовнішнього освітлення території ЦДтаЮТ;

-         Освітлення вул. Чекаліна;

-         Реконструкція благоустрою території, прилеглої до пр. Героїв Дніпра від вул. Першопрохідників до вул. Проектна 1;

-         Нове будівництво каналізаційної мережі по вул. Сосновій у мікрорайоні Піддубне.

 

Міський голова Дмитро Биков відзначив, що в місті відбувся чудовий загальноміський захід – ХІ урочиста церемонія конкурсу відзначення кращого досвіду сімейного виховання «Сім’я року-2017», започаткована відділом у справах сім’ї та молоді виконкому Горішньоплавнівської міської ради спільно з ГО Центр розвитку дитини і сім’ї «РОДІС» у партнерстві з міським відділом освіти. Відзначили 20 родин, чий досвід виховання дітей є взірцевим.

 

Директор Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Світлана Кліменкова доповіла про нові форми та методи роботи в закладі. У грудні 2016 року з ініціативи органів місцевого самоврядування фахівцями Київського інституту спеціальної педагогіки Національної академії педагогічних наук України для спеціалістів Центру проведено курси з психолого-педагогічної допомоги дітям з аутизмом. Навчання допомогло професійно складати програми комплексного розвитку дітей з особливими потребами, готувати індивідуальні програми розвитку та рекомендації батькам. У січні 2017 року засновано батьківський клуб з числа родин, які виховують дітей з особливими потребами. Світлана Кліменкова зауважила, що сьогодні з метою всебічного розвитку дітей-інвалідів, у Центрі широко використовують арт-терапію, що дозволяє набути важливих комунікативних навичок. Уперше в Центрі цьогоріч буде відкрито літній табір у 3 зміни для 3 груп дітей: соціальних дітей, які проживають у Центрі, та дітей пільгових категорій; дітей-інвалідів, які будуть відвідувати заняття у спеціалістів Центру; дітей, адаптованих у групи, які будуть перебувати у Центрі з 08.00 до 13.00 години. Оздоровлення та відпочинок для всіх дітей у літньому таборі на базі Центру соціально-психологічної реабілітації дітей буде безкоштовним. 

 

З 15 травня органи місцевого самоврядування розпочали роботу в системі електронного документообігу, направленого на спрощення та прискорення руху документів, скорочення терміну їх підготовки та прийняття рішень, збільшення прозорості та ефективності діяльності органів. До електронного врядування залучено структурні підрозділи Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету з метою більш якісного обслуговування потреб громадян.

 

Очільник міста анонсував, що 26 травня в місті Горішні Плавні відбудеться Свято останнього дзвоника. Випускні вечори заплановано провести 24 червня. З 01 червня при ЗОШ міста будуть відкриті пришкільні табори, які запрошують дітей на 1 тур. З 02 червня ДСОЦ «Горизонт» гостинно відчинить двері для оздоровлення та чудового тематичного літнього відпочинку школярів упродовж 4 змін.  

 

Відділом культури, спорту і туризму ведеться активна підготовка до проведення в місті 20-24 серпня Міжнародного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі».