Поїздка комсомольчан - ветеранів Великої Вітчизняної війни на святкування 65-річчя Перемоги в урочище Шумейкове Лохвицького району

12.05.2010, 16:36

alt8 травня в рамках святкування 65-ї річниці Великої Перемоги над фашистськими загарбниками в урочищі Шумейкове, що в Лохвицькому районі на Полтавщині, відбулися урочистості обласного масштабу. Представники всіх міст Полтавщини приїхали до цього героїчного та стражденного місця, щоб вшанувати пам’ять загиблих воїнів. Тут у 1941 році фашисти загнали в «кільце» й знищили кілька армій Південно-Західного фронту на чолі з генерал-полковником М.Кирпоносом. Понад 800 радянських солдат героїчно захищалися та загинули у фашистському оточенні.

У 1976 році з нагоди 35-ї річниці трагічних подій тут відкрито меморіальний комплекс. На постаменті – бронзова восьмиметрова постать радянського солдата, а за ним – стела Слави та братська могила воїнів. На гранітній брилі напис: «Славні воїни три доби вели нерівний бій, майже всі загинули, до кінця виконавши свій священний обов’язок перед Батьківщиною».

В урочистостях на території меморіального комплексу взяли участь і представники з міста Комсомольська. Секретар міської ради Н.Р.Карпець очолювала делегацію, яку представляли п’ять ветеранів війни , представники громадськості міста та ЗМІ. Вони віддали шану пам’яті покладанням вінків до братських могил, і, незважаючи на рясний дощ, ветерани- комсомольчани з гідністю вистояли на мітингу. По закінченні урочистої частини усі були запрошені до наметів. Комсомольська делегація перебувала в наметі №3 разом з Миргородською та Лохвицькою делегаціями. Очільники делегацій поздоровили всіх ветеранів зі святом та запросили скуштувати польової каші та випити п’ятдесят грамів «фронтової».