Флеш-моб до Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу

22.05.2017, 08:53

До Всесвітнього дня пам’яті померлих від СНІДу на Театральній площі нашого міста 19 травня відбувся флеш-моб за участі школярів навчальних закладів. У заході також взяли участь начальник відділу у справах сім’ї і молоді Тетяна Оробченко, начальник відділу освіти Ірина Шошина, намісник Архієрейського подвір’я Свято-Миколаївського собору Української православної церкви Георгій Граб. Мета акції – не лише вшанувати пам’ять померлих від СНІДу, а й привернути увагу суспільства до епідемії ВІЛ/СНІД в Україні та у світі, нагадати, що ця проблема стосується кожного, а байдужість до неї може стати причиною смерті десятків тисяч людей.

Школярі червоними гелієвими кульками виклали стрічку-символ в центрі площі, а з білими обступили центр композиції. Стрічку-символ випустили в небо на знак пам’яті померлих від СНІДу. Кожен учасник акції отримав тематичні флаєра, підготовлені відділом у справах сім’ї і молоді.

Цього ж дня учні на вулицях міста провели акцію, під час якої роздавали червоні стрічки й інформаційні флаєра молоді Горішніх Плавнів.

Уперше Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу проводили 1983 року в американському місті Сан-Франциско. Організаторами акції були люди, яких особисто торкнулася епідемія. Відтоді щороку в третю неділю травня мільйони людей у всьому світі відзначають цей день, згадуючи тих, хто помер від СНІДу. Сьогодні Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) і Об’єднана програма Організації Об’єднаних Націй з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) характеризують ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу у світі як пандемію, що має катастрофічні демографічні наслідки для всіх країн.

В Україні станом на 01 квітня 2017 року кумулятивна кількість офіційно зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції становить 302152 особи, СНІДу – 95366 осіб, смертей від захворювань, що обумовлені СНІДом, – 41502 випадки. Під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я перебувають 135414 ВІЛ-інфікованих осіб та 40186 хворих на СНІД. Епідемічний процес ВІЛ-інфекції в Україні продовжує характеризуватися високою інтенсивністю.

До цього часу єдиним реальним заходом, за допомогою якого людство має можливість боротися зі СНІДом, є зміна поведінки людини на більш безпечну поведінку щодо можливості інфікування ВІЛ. Необхідно перетворити знання про шляхи інфікування ВІЛ на усвідомлені та впевнені дії протистояння проти них.