У всіх школах міста встановлено модернізовані питні фонтанчики з використанням сучасної системи очищення питної води

22.05.2017, 09:09

18 травня міський голова Дмитро Биков у ході виїзної наради побував у ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, СЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 та ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6, де оглянув встановлені нові фонтанчики питної води.

 

Міський голова повідомив, що в кожній школі міста за кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» придбано та встановлено модернізовані питні фонтанчики з використанням сучасної системи очищення питної води. Висловив вдячність народному депутату України Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу за впровадження в місті важливої соціальної ініціативи.

 

Головним фільтруючим елементом системи очистки є мембрана, яка відфільтровує тяжкі метали, радіонукліди, бактерії, віруси. На виході отримується високоякісна питна вода, очищена від шкідливих солей, органіки та інших домішок, що особливо важливо для забезпечення здоров’я дітей в умовах перебування в школі. У системі очистки води застосовано американські мембранні технології та українські фільтроматеріали «екомікс» - унікальні технології, розроблені на базі Київського політехнічного університету. Питний фонтанчик збирається на німецькому обладнанні українськими спеціалістами в м. Ірпінь. Обладнання потребує сервісного обслуговування, вартість якого становить 500 грн, усього 2 рази на рік. Сервісне обслуговування всіх шкільних фонтанчиків питної води у 2017 році буде здійснено за кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату».    

 

Проект із забезпечення чистою питною водою шкіл міста реалізовано представниками НВО «Екософт», яке представляє у Полтавському регіоні компанія «Планета Н2О». НВО Екософт - лідер і провідний експерт українського ринку з водопідготовки, що має 20-річний науково-технічний і виробничий досвід в області очищення води. Її представник Андрій Левченко зазначив, що такою системою оснащено близько 100 шкіл Полтавщини, і Горішні Плавні теж долучилися до цього позитивного та ефективного досвіду.

 

Фонтанчики питної води у школах користуються великою популярністю малих та дорослих.