Зустріч гостей–ветеранів війни з близького зарубіжжя

12.05.2010, 16:34

altНапередодні дня Перемоги 8 травня до Комсомольська завітали гості – ветерани, які визволяли територію міста у роки Великої Вітчизняної війни. Незважаючи на похилий вік , до нас приїхало семеро учасників бойових дій, серед яких дві жінки. Теплий прийом воїнам-визволителям влаштував міський голова С.А.Супрун, заступник міського голови з гуманітарних питань Л.М.Биндич. Сергій Андрійович подякував ветеранам за їхній подвиг, за активну життєву позицію у справі виховання підростаючого покоління та побажав їм міцного здоров’я, родинного тепла, вдячних внуків та правнуків. Міський голова також поінформував гостей про стан справ у місті , про перспективи розвитку Комсомольська та висловив надію, що ветерани приїдуть до міста на святкування 70-ї річниці форсування Дніпра.

У малій залі виконкому, сидячи за чашкою чаю, кожен з ветеранів поділився своїми спогадами про ті страшні й незабутні роки війни. Свої враження про події Великої Вітчизняної війни виклав у книзі «Жива пам’ять» Ігор Гребцов, який у роки війни був кореспондентом.Він дуже емоційно прочитав свій вірш, а потім подарував міському голові книгу «Жива пам’ять». Цікавими були розповіді колишньої медсестри Клавдії Петрової, генерала Михайла Мантуліна, учасника бойових дій Віктора Платонова. Генерал М.Мантулін також подарував свою книгу «Рокот космодрома» про розвиток космічної галузі в країні. Воїни-ветерани в свою чергу отримали пам’ятні подарунки від міської влади.

altЦього ж дня гості поїхали до могил загиблих воїнів у с.Низи , с.Піддубне, с.Келеберда, щоб вклонитися пам’яті своїх загиблих однополчан. Традиційно було відвідано острів Мужності, де у вересні – жовтні 1943р. війська 53-ї армії здійснювали висадку десанту на плацдарм на правому березі Дніпра. Нині тут споруджено меморіальний комплекс полеглим у боях за Батьківщину.