ХХІІІ сесія Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

24.05.2017, 08:14

Двадцять третя сесія Горішньоплавнівської  міської ради Полтавської області сьомого скликання відбулася 23 травня у великій залі міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова. У роботі пленарного засідання взяли участь 27 депутатів міської ради.

На початку засідання депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих під час теракту, який стався у британському місті Манчестер на міському стадіоні «Манчестер Арена» після концерту співачки Аріани Гранде, де від потужного вибуху загинуло понад 20 молодих людей.

Міський голова повідомив про здобутки наших спортсменів на етапі Кубка світу з веслування на байдарках і каное у португальському місті Монтемор-у-Велью, де 21 травня Дмитро Янчук і Тарас Міщук завоювали золоту медаль світового турніру на дистанції 500 метрів.

20 травня зразковий ансамбль народного танцю «Веселка» здобув Гран-Прі на Всеукраїнському телевізійному проекті «Взірець таланту», який відбувся в місті Харкові. Голова журі проекту – Герой України, народна артистка України Ніна Матвієнко.

Дмитро Биков, міський голова, вручив Почесну Грамоту Полтавської обласної державної адміністрації директору громадської організації «Соціальна підтримка» Тамарі Севрюженко за вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади.

У ході засіданні сесії міської ради розглянуто фінансові питання щодо внесення змін до показників міського бюджету на 2017 рік, затвердження звіту про виконання міського бюджету за І квартал 2017 року.

Міський бюджет за доходами І кварталу 2017 року виконаний у сумi 169 млн грн (план 164 млн грн), на 103,1%. Без врахування трансфертів виконання плану становить 106,5%.

До загального фонду міського бюджету  надійшло 162 млн грн, що на 6 млн грн більше запланованого, 103,8%.

Основними джерелами податкових надходжень до міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого складає 29,6% від доходів загального фонду, акцизний податок – 2,6%, місцеві податки і збори – 14,7%. Від податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету надійшло 48 млн грн, або 109% плану на І квартал 2017 року.

Найбільшим платником даного податку є ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». Майже половину надходжень від податку з доходів фізичних осіб та 90% коштів від плати за землю надходить від основного підприємства міста.

До міського бюджету за звітний період надійшли місцеві податки у сумі 24 млн грн, що перевищує на 2 млн грн планові показники. Перевиконано план за місцевими податками за рахунок плати за землю – понад 1 млн грн, та єдиний податок – на 1,2 млн грн.

Неподаткові надходження надійшли за І квартал 2017 року до бюджету у сумі 4 млн грн. Основними джерелами цих надходжень є плата за розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів, що надійшла до бюджету в сумі 3 млн грн, це на 351 тис.грн більше, ніж заплановано. Крім того, до неподаткових надходжень віднесено кошти від плати за надання інших адміністративних послуг у сумі 330 тис. грн., оренди комунального майна у сумі 471 тис. грн, державне мито 15 тис. грн та інші надходження 95 тис.грн.

Міський бюджет за доходами спеціального фонду за І квартал 2017 року виконаний у сумі 7 млн, за планом (з урахуванням внесених змін ) 7, 5 млн грн, план виконано на 89,7 %.

Основними джерелами формування спеціального фонду є екологічний податок, який надійшов до бюджету в сумі 3 млн грн, що менше запланованого на 1,7 млн грн, власних надходжень бюджетних установ, які одержані в сумі 3 млн грн та операції з капіталом, що надійшли до бюджету в сумі 80 тис. грн.

Міський бюджет за видатками за перший квартал 2017 рік виконаний у сумі 149 млн грн, за планом 223 млн грн, або на 67 % в т. ч.:

- за загальним фондом виконано у сумі 140 млн грн, за планом з урахуваннями внесених змін 158 млн грн, або на 88,6 %;

- за спеціальним фондом виконано у сумі 10 млн грн, за планом 65 млн грн, або на 14,8 %.

Фінансування головних розпорядників коштів міського бюджету проводилося відповідно до помісячного розпису міського бюджету з урахуванням зареєстрованих фінансових зобов’язань розпорядників коштів в органах Державного казначейства.

Першочергово проводилося фінансування витрат на заробітну плату працівників бюджетних установ, харчування, придбання медикаментів, оплату комунальних послуг та інших захищених статей бюджету.

На заробітну плату з нарахуваннями за загальним фондом по місту направлено 39 млн грн, що становить 27,7 % до загальної суми витрат.

На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю видатки склали 1 млн грн, що становить 0,8 % до загальної суми витрат.

Видатки на медикаменти та перев'язувальні матеріали за І квартал склали всього 23 тис. грн.

На придбання продуктів харчування направлено 1,7 млн грн, це 1,2 % до загальної суми видатків.

Видатки на оплату послуг (крім комунальних) за перший квартал звітного року складають 476 тис.грн, що складає 0,3 % до загальної суми видатків.

На видатки на відрядження за звітний період використано 178 тис.грн, що складає 0,1 % до загальної суми видатків.

Оплата комунальних послуг та енергоносіїв за перший квартал 2017 року складає 8 млн грн, що становить 5,5 % до загальної суми витрат.

На дослідження й розробки, окремі заходи з реалізації державних (регіональних) програм за перший квартал поточного року видатки складають 19 млн грн, що складає 13,3% до загальної суми видатків.

Видатки з обслуговування зовнішніх боргових зобов’язань за перший квартал 2017 року складають 36 тис. грн.

На поточні трансферти направлено 13 млн грн, що складає 9,4 % від загальноїсуми видатків.

На соціальне забезпечення за звітний період використано 58 млн грн, або 41,7 %. Інші поточні видатки склали 42 тис. грн. Заборгованість із заробітної плати в бюджетних установах за звітний період відсутня.

 

Депутати міської ради опрацювали питання та внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Горішні Плавні на 2017 рік, до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Горішні Плавні на 2016-2020 роки.

Також внесли доповнення до міської Програми «Забезпечення хворих з рідкісними (орфанними) захворюваннями лікарськими засобами, виробами медичного призначення та харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання на 2016-2020 роки», внесли зміни до міської програми «Боротьба з онкологічними захворюваннями на 2017-2021 роки» у м. Горішні Плавні», плану заходів з виконання міської Програми «Про стимулювання кращих за професією медичних працівників І-ІІ рівнів надання медичної допомоги в місті Горішні Плавні на 2017-2021 роки».

 

Внесли зміни до міської Комплексної програми соціального захисту та соціального забезпечення населення на 2017-2020 роки, Положення про порядок та умови надання разової грошової допомоги із міського бюджету, затвердили Порядок забезпечення безкоштовним харчуванням за рахунок міського бюджету дітей військовослужбовців, які перебувають на службі у Збройних силах України за контрактом, на період їх перебування в зоні проведення антитерористичної операції, дітей батьків-інвалідів війни та дітей, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції, внесли зміни до міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2019 роки.

 

Під час роботи депутати міської ради затвердили Програму просування продукції міста Горішні Плавні на зовнішні ринки, розробленої з метою вироблення місцевої політики для розвитку експортної діяльності в м.Горішні Плавні, у рамках реалізації Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»; розглянули питання економічного розвитку та ресурсів, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування.