Візит Надзвичайного та Повноважного Посла Швейцарії в Україні Гійома Шойрера й народного депутата України Костянтина Жеваго

2.06.2017, 11:50

31 травня з робочим візитом у місті Горішні Плавні побували Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарії в Україні Гійом Шойрер і народний депутат України Костянтин Жеваго, де у рамках візиту разом із головою правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктором Лотоусом відвідали підприємства компанії FERREXPO.

У супроводі міського голови Дмитра Бикова, секретаря міської ради Сергія Дороти, заступника міського голови Надії Угнічевої почесні гості відвідали соціальні об’єкти Горішніх Плавнів, реконструкцію та поточну діяльність яких фінансує група FERREXPO через Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату».

Як зазначив народний депутат України Костянтин Жеваго, сьогодні у рамках співпраці з іноземними партнерами ми вибудовуємо тісні економічні зв’язки із Швейцарією, що важливо для розвитку й розбудови нашої держави, регіону й міста.

Побували у ДНЗ «Золота рибка», де на впровадження енергозберігаючих технологій та благоустрій прилеглої до дитячого садка території група FERREXPO через Благодійний фонд за три з половиною роки направила близько 4 млн грн.

Відвідали сучасний спортивний комплекс зі штучним покриттям ЗОШ І-ІІІ ступенів №6, де кілька років тому була виконана його капітальна реконструкція, яку профінансував Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». Міський голова Дмитро Биков зазначив, що за кошти Благодійного фонду аналогічним чином реконструйований спорткомплекс і у СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім. В.О.Нижниченка. Також розповів гостям, що в минулому році на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро наш спортсмен Дмитро Янчук завоював бронзову медаль. «Ця перемога відбулася завдяки щорічній системній підтримці народного депутата Костянтина Жеваго. Спорт високих досягнень вимагає великих фінансових затрат», – зазначив міський голова.

У ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відвідали сучасні навчальні кабінети – IT-центр, кабінет робототехніки, фізики. Директор школи Наталія Тягай повідомила, що з першого вересня у школі будуть проходити заняття з робототехніки для учнів 1-4 класів, для них вже придбано 10 робототехнічних платформ нового покоління LEGO WeDo 2.0. Учитель інформатики Олександр Роман продемонстрував гостям дистанційно керованих і запрограмованих роботів, зазначивши, що учні школи в минулому році на Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки зайняли 2 і 3 місця, а в 2017 році на Всеукраїнському фестивалі «ROBOfirst-більше, ніж роботи!» у номінації «Механічний дизайн» вибороли перше місце. Дмитро Биков повідомив, що в цьому році в місті пройде третій відкритий Всеукраїнський фестиваль FERREXPO ROBOT FEST. «Для участі в ньому запрошуємо команди з Білорусі та Польщі. Він проходить за фінансової підтримки народного депутата України Костянтина Жеваго. У минулорічному фестивалі брали участь 70 команд з усієї країни», – наголосив міський голова. Гості відвідали перший в Україні Apple-клас, де проводять уроки з використанням планшетних комп’ютерів учителі різних предметів протягом п’яти років. Заслужений учитель України Сергій Залізняк для почесних гостей провів урок фізики.

Побували в басейні «Нептун» комунального закладу «ДЮСШ №2 з плавання Горішньоплавнівської міської ради», директор Олександр Стокоз повідомив, що у 2011-2012 роках за рахунок Благодійного фонду була виконана масштабна реконструкція, перша з часу відкриття в 1978 році. Розповів про технічні інновації, упроваджені в ході оновлення об’єкта, про спортивні досягнення вихованців ДЮСШ.

Після цього гості оглянули багатоцільовий стадіон «Юність», ознайомилися з умовами навчально-тренувального процесу гравців ФК «Гірник-Спорт». Президент клубу Петро Каплун підкреслив, що щорічно Благодійний фонд виділяє на його діяльність значні кошти і подарував послу футболку і шарф з клубною символікою.

У спілкуванні з журналістами пан Гійом Шойрер розповів про мету свого візиту й поділився враженнями від нашого міста. «Динамічне позитивне місто. Мені в радість тут бути. Я приємно здивований дитсадком, школами, басейном, спортивним клубом. Дуже важливо, що група FERREXPO бере на себе соціальну відповідальність, будує стратегію на довгострокову перспективу. Що стосується мети мого візиту, то для мене надзвичайно важливо мати уявлення про країну в цілому, а не тільки про Київ, контактувати з членами парламенту, групою FERREXPO, яка має сильні зв’язки зі Швейцарією. Ми будемо обговорювати все з моєю командою в посольстві. Очевидно, будуть певні кроки щодо співпраці в галузі культури або економіки. Подивимося», – сказав пан Посол.