У Горішніх Плавнях у ДНЗ закупили сучасні LЕGO-конструктори

20.06.2017, 09:25

14 червня міський голова Дмитро Биков відвідав ДНЗ «Попелюшка», де з його ініціативи розпочато впровадження комплексної програми всебічного розвитку дітей з елементами вивчення робототехніки та програмування, що включає повний цикл навчання дітей з дошкільного до старшого шкільного віку.

 

Днями в дитячий садочок за кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (81 тис. грн) придбали сучасні дитячі конструктори LЕGO.

 

Міський голова повідомив, що ідея впровадження робототехніки в навчально-виховний процес вперше з’явилася у 2013 році. Перші кроки з навчання робототехніці запроваджені в ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, де за кошти Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», засновниками якого є народний депутат України Костянтин Жеваго та голова правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, відкрито ІТ-центр сучасних технологій, оснащений новітньою технікою, конструкторами LЕGO, програмним забезпеченням для складання роботів. ІТ-центр став базою для створення та росту учнівської команди з конструювання роботів «PRIME ROBOTICS» у Горішніх Плавнях, яку очолив учитель інформатики ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Олександр Роман. Сьогодні команда «PRIME ROBOTICS» активно бере участь і здобуває перемоги у Всеукраїнському фестивалі робототехніки «Роботіка», міжнародній програмі-конкурсі FIRST LEGO League (FLL). У 2015-2016 роках у місті на високому рівні відбулися Всеукраїнські фестивалі «FERREXPO ROBOT FEST», у ході яких проведено змагання керованих та автономних роботів із LEGO-конструктора з сумо, слалому, робофутболу.

 

Директор ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Наталія Тягай повідомила, що у вересні 2016 року в закладі за кошти міського бюджету відкрито сучасний кабінет робототехніки, облаштований новими комп’ютерами, спеціальними меблями, мультимедійними та автоматизованими пристроями.

 

Дмитро Биков відзначив, що з нового навчального року в початковій школі ЗОШ № 1 також буде відкрито класи, де будуть викладати основи робототехніки. У 2017 році для учнів придбали 10 комплектів LЕGO-конструкторів для розвитку знань та вмінь з робототехніки.

 

Очільник міста Дмитро Биков подякував народному депутату України Костянтину Жеваго за вагому фінансову підтримку інновацій у навчанні в Горішніх Плавнях. Відзначив, що за таких умов з’являється гарна можливість впровадження послідовного циклу навчання основам робототехніки з дошкільного до старшого шкільного віку. «Намагаємося створити всі умови для розвитку та самореалізації розумних, талановитих, наполегливих та працелюбних дітей, які в майбутньому розвиватимуть економіку України та її інтелектуальний потенціал», - зауважив міський голова.