Фестиваль історичного середньовічного бою «Дніпровські витязі»

20.06.2017, 09:49

17 червня на півострові Барбара відбувся фестиваль історичного середньовічного бою «Дніпровські витязі», у якому взяли участь близько 60 бійців з Києва, Харкова, Житомира, Вишгорода, Полтави, Вінниці, Херсона, Дніпра, Луцька, Кременчука, Горішніх Плавнів.

Організаторами заходу виступили Всеукраїнська федерація середньовічного бою, громадська організація «Історико-культурологічний центр «Крук», краєзнавчий музей м. Горішні Плавні, відділ культури, спорту і туризму Горішньоплавнівської міськради і громадська організація «Вогняна рись».

За словами директора краєзнавчого музею Марини Безсмольної, на фестиваль приїхали учасники чемпіонату світу з історичного середньовічного бою. Слід зазначити, що головне досягнення українських лицарів – перемога на чемпіонаті світу з історичного бою «Битва націй -2017», який проходив у травні в Барселоні (Іспанія). Вони завоювали золото в номінації «21 на 21». Це наймасовіша й видовищна категорія на змаганнях. До цього 7 років поспіль перемагала команда РФ. У чемпіонаті брали участь близько 700 спортсменів із 32 країн.

На ристалищі пройшли професійні турніри лицарів у повному обладунку в категорії «Щит і меч» в одиночній номінації «1 на 1», у масових – «5 на 5» і «10 на 10». У всіх номінаціях виступали як чоловіки, так і жінки. Також відбувся бій «16 на 16», який проходить рідко, бо не завжди на полі збирається 32 професійних лицарів.

Як зазначив міський голова Дмитро Биков, фестиваль історичного середньовічного бою «Дніпровські витязі» у Горішніх Плавнях пройшов на високому рівні, зібравши вправних лицарів України. Слова подяки адресував організаторам конкурсу – федерації середньовічного бою, відділу культури, спорту і туризму, міському краєзнавчому музею, громадським організаціям –  «Історико-культурологічний центр «Крук» і  «Вогняна рись».

У рамках фестивалю працював ярмарок виробів майстрів декоративно-прикладного мистецтва, де можна було придбати навіть середньовічний одяг, проходили майстер-класи із кування.

Гості фестивалю могли розважатися, беручи участь у боях лучників, освоїти мистецтво бою зі спортивним мечем, постріляти з лука по мішені.

Як заявили організатори заходу, фестиваль «Дніпровські витязі» планують проводити постійно в Горішніх Плавнях, щоб збирати туристів з усієї України.