Апаратна нарада міського голови

20.06.2017, 11:13

19 червня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради пройшла чергова апаратна нарада міського голови Дмитра Бикова, де розглянули актуальні питання життєдіяльності міста за останні два тижні.

 

Міський голова поінформував про результати свого нещодавнього робочого візиту в Польщу з метою обміну досвідом у сфері місцевого самоврядування. У рамках візиту українська делегація побувала у чотирьох відомих польських містах: Кракові, Варшаві, Познані та Тарнуві, ознайомилася з роботою польських закладів соціального захисту населення та установ, що опікуються дітьми-сиротами, відвідала виробництво, намітила шляхи для співробітництва. Дмитро Биков відзначив конструктивну зустріч із заступником президента м. Кракова з питань освіти та спорту Катаржиною Крол, цікавий візит у компанію Solaris Bus&Coach, що займається виробництвом сучасних польських автобусів, призначених для міських перевезень. Підприємство було створене на базі компанії, що займалася випуском відомих автобусів «Neoplan» за ліцензією заводу-виробника «Neoplan Bus Gmbh», але сьогодні працює над виробництвом власних автобусів самостійно.

 

Дмитро Биков відзначив високі показники соціально-економічного розвитку Горішніх Плавнів за І квартал 2017 року. Місто зайняло І місце по Полтавській області за розміром середньомісячної заробітної плати працівників (7 861 грн). У Полтаві середня заробітна плата становить 6 088 грн, у Кременчуці – 5 912 грн, у Миргороді – 4 863 грн, в Лубнах – 4 643 грн, у Гадячі – 4 853 грн. Середньомісячна заробітна плата працівників у Горішніх Плавнях на 35,7% більша за середній показник на Полтавщині (5 792 грн), на 24,3% - в Україні (6 324 грн). Перші в області Горішні Плавні за показником «Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одного мешканця» (131,4 тис. грн). У Полтаві цей показник становить 43,5 тис. грн, у Кременчуці – 44,8 тис. грн. 76% обсягу реалізації промислової продукції забезпечується ПрАТ «Полтавський ГЗК». У місті Горішні Плавні традиційно зберігається високий рівень участі іноземного капіталу в економічному розвитку області (75%). Міський голова поінформував, що за даними Горішньоплавнівського відділення КОДПІ станом на 31.03.2017 кількість офіційно працюючих підприємців у сфері малого бізнесу становить 2 109 осіб, що складає 64% від кількості зареєстрованих фізичних осіб-підприємців. Розмір надходжень до міського бюджету від діяльності малого бізнесу за І квартал 2017 склав 6,9 млн грн та збільшився в порівнянні з І кварталом 2016 року на 2,2 млн грн (на 48,1%). Упродовж І кварталу 2017 року в місті відкрито 2 непродовольчих магазини, 2 перукарні, 1 аптеку. За І квартал 2017 року загальний обсяг надходжень до зведеного бюджету виконано на 103,7%. У загальній структурі доходів загального фонду міського бюджету найбільшу питому вагу мають податки на доходи фізичних осіб (28%); спеціального фонду - власні надходження бюджетних установ (49,2 %) та екологічний податок (49,3%).

 

Очільник міста зазначив, що згідно з даними прокуратори Полтавської області за І квартал 2017 року в Горішніх Плавнях зафіксовано кримінальних правопорушень на 10,7% менше, ніж за аналогічний період 2016 року.

 

На нараді міський голова доповів про кошти, витрачені з міського бюджету на капітальні ремонти в закладах охорони здоров’я та закупку нового  медичного обладнання. Нещодавно у кардіологічному та терапевтичному відділеннях міської лікарні завершено капітальні ремонти санітарних кімнат та санвузлів (400 тис. грн). На загальну суму 2,1 млн грн придбано важливе медичне обладнання, у тому числі: дерматоскоп Vision Derma, чотири дефібрилятори, два аспіратори, два апарати штучної вентиляції легенів «Blizar», система моніторингу стану пацієнта «InnoCare», 12-канальний електрокардіограф, лампа щілинна «Біомед» зі столом, обладнання для гістерорезкопічної процедури, обладнання для артроскопії.  Для потреб стоматологічної поліклініки та Центру ПМСД закуплено два службових автомобілі Skoda Octavia A7 (1 млн грн). У стоматполіклініці виконано капітальний ремонт електромережі будівлі (194 тис. грн), у Центрі ПМСД – капітальний ремонт електроживлення будівлі (270 тис. грн), виконано часткову заміну старих вікон на енергозберігаючі металопластикові (150 тис. грн).    

 

Очільник Горішніх Плавнів прозвітував, що в місті на обліку в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебувають 299 учасників бойових дій, для яких проводиться психологічна реабілітація, лікування, оздоровлення та професійна адаптація. У Горішніх Плавнях обліковується 1036 внутрішньо переміщених осіб, з них 23 особи (11 сімей) проживають у міському готелі «Славутич». 376 особам відповідно до норм чинного законодавства призначено соціальні виплати, 90 особам припинено за результатами перевірок.

 

У ході апаратної наради Дмитро Биков подякував засновникам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (народному депутату України Костянтину Жеваго та голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу) за безкоштовно надані 27 путівок на І зміну в ДСОЦ «Горизонт» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.     

 

Начальник відділу освіти Ірина Шошина озвучила дату проведення свята випускників у м. Горішні Плавні та запросила усіх бажаючих долучитися до офіційних привітань, що традиційно відбудуться на Театральній площі міста 24 червня о 20.00.     

 

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська анонсувала культурно-мистецькі заходи до Дня молоді. Запросила усіх 25 червня о 14.00 відвідати показові спортивні заходи (автослалом, спортивна аеробіка та силові вправи) на Театральній площі; о 19.00 - святкову програму для молоді за участі DJ, MC.