ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

22.06.2017, 08:14

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД  ІНФОРМУЄ 

про страховий стаж фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку

 

      Звертаємо Вашу увагу, що з 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

      У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб-підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн.*22відсотки).

      Отже, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

      Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності  до страхового стажу, як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.

      У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Шановні підприємці, дбайте про своє майбутнє! Сплачуйте єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску з метою зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, як повний місяць.

 

З повагою,

Заступник начальника Кременчуцького

об'єднаного управління Пенсійного фонду

України Полтавської області                                                                                 С.Г.Нестеренко