ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

5.07.2017, 17:45

В нашому місті постійно працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення у складі представників Пенсійного фонду, Державної податкової інспекції, управління соцзахисту населення, центру зайнятості. У  І півріччі 2017р. робочою групою виявлено  20 нелегально працюючих осіб та відбулося 5 засідань комісії з питань виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки та легалізації найманої робочої сили, де заслухані фізичні особи — суб'єкти господарської діяльності, у яких виявлені нелегально працюючі робітники. За тематикою легалізації заробітної плати представниками Пенсійного фонду проведено 12 виступів на місцевому радіоканалі, 3 виступи на місцевому телебаченні, 11 зустрічей в трудових колективах, вийшло 10 статей в місцевій пресі, 7 статей розміщено на веб-ресурсах.

 

Страховий стаж зараховується працівникам в повному обсязі тільки в тому випадку, коли відпрацьований повний робочий місяць та сплачені внески повністю із заробітної плати, яка є не менше мінімальної. Отже, наполегливо рекомендуємо работодавцям оформлювати працівників на повний робочий день, що забезпечить їм право на пенсію в майбутньому.

 

З 1 січня 2017 року фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до І групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску (це 352грн.). Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності  до страхового стажу, як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн.(3200грн.х22%).  У разі сплати єдиного внеску у сумі 352грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

 

Шановні громадяни! Ви маєте змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та контролювати не тільки свій офіційний розмір заробітної плати, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому   підтвердити страховий стаж. Для цього необхідно отримати код доступу до своїх даних, подавши заяву до сектору  обслуговування громадян за адресою: вул.Миру, 25 (тел.для довідок 3-09-62).