Інформація

7.07.2017, 10:34

Обережно! Перевищення у воді річки Дніпро допустимого вмісту кишкової палички

 

У результаті лабораторних досліджень Горішньоплавнівським міськрайонним відокремленим підрозділом лабораторних досліджень ДУ «Полтавський обласний центр МОЗУ» у річковій воді річки Дніпро в місці зони відпочинку затоки Барбари виділено лактозо-позитивні кишкові палички (ЛКП) в 1 дм³ - 24 000 при нормі не більше 5 000.

Найбільшою мірою сприйнятливі до захворювання діти раннього віку, літні й ослаблені люди. У дітей хвороба протікає у вигляді різної тяжкості ентеритів, ентероколітів у поєднанні з синдромом загальної інтоксикації. При середніх і важких формах супроводжується підвищенням температури, проносом, сепсисом. У дорослих захворювання нагадує за течією і клінічним симптомам гостру дизентерію. Протікає частіше в стертій та легкій формах, рідше (15-20%) зустрічається средноважка і важка (3%) форми. Прогноз видужання в дорослих і дітей, старших за рік, сприятливий, найбільш важко захворювання протікає у дітей першого півріччя життя.

Моніторингові лабораторні дослідження на санітарно-хімічні й бактеріологічні показники проводяться щотижнево, за результатами нових досліджень пляж можуть відкрити найближчим часом.

Шановні мешканці та гості міста Горішні Плавні, закликаємо прислухатися до рекомендацій Горішньоплавнівського МВПЛД ДУ «Полтавський обласний центр МОЗУ» і не піддавати своє здоров'я небезпеці.