Святкування Івана Купала в Горішніх Плавнях

12.07.2017, 12:13

7 липня з нагоди старовинного народного свята Івана Купала на півострові Барбара в районі готелю «Славутич» (колишній профілакторій) пройшли народні гуляння з традиційними обрядами за підтримки міського голови Дмитра Бикова. Їх організатором виступив відділ культури, спорту і туризму.

Як зазначив міський голова Дмитро Биков, у нашому місті з’являються нові форми проведення культурно-масового дозвілля для жителів і гостей міста різних вікових категорій. І проведення свята Івана Купала є тому підтвердженням. Ми намагаємося врахувати й підтримати пропозиції та ініціативи від містян, що стосуються культури, спорту та інших сфер життєдіяльності.

Святкування почалося опівдні й закінчилося вночі. У рамках культурно-масової розважальної програми проходили різні майстер-класи. Зокрема, народні умільці Валентина й Наталія проводили майстер-клас з виготовлення купальського вінка. Вони вчили дівчаток плести символ сонця, вінок з трав і квітів. Мистецтво нескладне, але, як виявилося, більшість ним не володіє. Також працювала медово-імбирна майстерня «Твій пряник» з Кременчука, де всі бажаючі опановували мистецтво глазурованого розпису пряників. Цінителі розпису по воді в техніці Ебру, якому більше десяти тисяч років, разом з майстром Світланою Силантьєвої з сусіднього Кременчука створювали справжні витвори мистецтва, які багатьом стануть прекрасним нагадуванням про свято Івана Купала - 2017 на довгі роки. Поряд з цим наша землячка, поетеса, автор десяти збірок віршів Віра Журавель ділилася секретами віршування й допомагала розкрити в собі поетичний талант закоханим в поезію. А тим, хто вже має авторські вірші, пропонувала взяти участь у міжнародному проекті, який об’єднує цінителів поезії. Також тут працювала студія вегетаріанської їжі «М’ята» з Козельщини. За словами її керівника Світлани Заєць, учасниці студії готують смакоту з доступних продуктів, причому без тваринних жирів і в такому поєднанні, що їх смак в більшості випадків приваблює покупців незвичністю. «Ми виготовляємо солодощі, використовуючи горохову муку, фініки, кероб (замінника какао-бобів), волоський горіх», - поділилася своїми кулінарними секретами Світлана. Багато учнів зібрали майстри студії кераміки та живопису BE.POTTERY з Кременчука, які навчали всіх бажаючих власноруч ліпити вироби з глини, а також техніці малювання. Особливою популярністю користувалася в дітей майстерня експрес-тату, де малюнок виконувався хною.

У рамках культурно-масової розважальної програми проходив ярмарок-виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва учасників громадської організації «Творче місто». Майстер Ірина Сафонова продавала віночки для дівчаток, зроблені вручну з тканини, різні оригінальні прикраси для волосся з фоамірана (пластична замша), брошки, виготовлені в стилі бохо (змішання кілька стилістичних напрямків в моді). А майстер Олена Геріх - м'які текстильні іграшки ручної роботи, розписані акриловими фарбами з ароматом кави, ванілі й кориці. А також сувенірні магніти на холодильник, розписані в українському національному стилі. Вироби з білої глини представляли майстри з Полтави, а вишиванки на всі смаки - майстри з Івано-Франківщини. Майстри з переробки продуктів бджільництва продавали медове мило, декоративні воскові свічки. На святковому ярмарку працювали дві веселих куми – Ніна Радченко та Світлана Поварова, які пригощали гостей смачними напоями та бутербродами, приготовленими за народними рецептами. Крім того, тут працювало унікальне шлюбне агентство, створене для тих, хто хотів одружитися на один день і стати справжньою сімейною парою, отримавши «документ» про одруження. Бажаючі подружні пари проходили обряд одруження за українськими народними традиціями.

Представник школи системної йоги «Дхарана» з Козельщини Андрій Дроботін провів для дорослих і дітей заняття з йоги. Потім почалася дитяча розважальна анімаційна програма за участю улюблених героїв мультфільмів про іграшки – Фіксики й Міньйон. Її продовжили захоплююче шоу мильних бульбашок і водяний бій на пляжі з обливання водою. Поряд з цим, любителі пива насолоджувалися командною грою в бір-понг, а діти - в Дарст (метання стріл у коло, розділене на сектори). Ближче до вечора до народних гулянь приєдналися творчі колективи Палацу культури і творчості.

З настанням сутінків дівчата пускали вінки за водою під звуки народних купальських пісень, на березі Дніпра запалили вогнище. Відбувся виступ групи «Brains on holidays». Завершилося чарівне дійство святковою дискотекою під місяцем від DJ Andrew Slim і МС Кирила Вольного.