Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

12.07.2017, 13:28

11 липня відбулося засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова.

Члени виконавчого комітету в розділі питань гуманітарного та соціального напрямків заслухали інформацію завідувача сектору роботи зі зверненнями громадян Лариси Матієнко про кількість звернень громадян, що надійшли до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області за І півріччя 2017 року порівняно з І півріччям 2016 року. Зокрема, було зазначено, що упродовж І півріччя 2017 року до виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради надійшла 1293 звернень. Серед них 920 надійшли поштою, під час проведення особистих прийомів громадян отримано 270 звернень, через органи влади надійшло 81. За звітний період міській раді була адресована 1 електронна петиція, однак вона не набрали необхідну кількість підписів та була розглянута відповідно до вимог ЗУ «Про звернення громадян» як колективне звернення. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року цьогоріч зросла кількість звернень майже на 7%. За видами надходження звернень 97% із загальної кількості складають заяви, 1% пропозиції та 2 % скарги. За суб’єктами надходження частка індивідуальних звернень складає 1247, колективні – 26, їх кількість значно зменшилася в порівнянні із 2016 роком. Анонімні звернення у звітному періоді не надходили.

У зверненнях було порушено 1322 питання різного напрямку. Найбільшу частку серед них (68%) складають питання соціального захисту, 10% – питання комунального господарства, 6% – житлова політика, 4% – діяльність органів місцевого самоврядування, 2,5% – питання земельних відносин. Також мешканцями міста порушувалися питання дотримання законності та правопорядку, підприємницької діяльності, транспорту та зв’язку, охорони здоров’я, праці та зарплати.

За результатами розгляду в І півріччі 2017 року позитивно вирішено (задоволено, вжито певних заходів) 56% звернень, на 27% надано обґрунтовані роз’яснення.

 

Про роботу щодо соціально-правового захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування у м. Горішні Плавні доповіла начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Лариса Василенко. Станом на 01.07.2017 року на обліку служби у справах дітей перебуває 75 дітей, з них 16 дітей-сиріт, 57 дітей, позбавлених батьківського піклування, 2 дітей, які залишилися без піклування батьків (статус не визначено). Ці діти влаштовані: 58 дітей в сім’ях родичів, які взяли дітей під опіку/піклування; 10 дітей  в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу; 6 дітей у державних закладах освіти та соціального захисту (дитячі будинки та інтернати); 1 дитина перебуває у Центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Надія». До сімейних форм виховання влаштовано 93 % дітей.

Серед сімейних форм влаштування переважає опіка/піклування. Якщо проаналізувати вікову категорію та ступінь родинності опікунів та піклувальників, то 61% опікунів віком від 60 років і старше, 30 % - від 40 до 60 років, 9 % - віком до 40 років. Приходяться підопічним дідом або бабою – 80 %, тіткою/дядьком – 15 %, братами або сестрами – 1%, 4 % - інші родичі та особи, які не перебувають у родинних стосунках з дитиною.

У м. Горішні Плавні проживає 1 сім’я опікуна з числа вимушено переміщених осіб, у якій виховується 3 дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 сім’я опікуна, де виховується 2 дітей, які набули статус у зв’язку з тим, що втратили зв’язок з батьком у зв’язку з проведенням АТО.

У місті 26 дітей, які втратили одного або обох батьків, отримують пенсію із втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» в Кременчуцькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Полтавської області.

Відповідно до ст.166 Сімейного кодексу України батьки, які позбавлені батьківських прав, не позбавляються обов’язку утримувати дитину, але стягнення аліментів є проблемним питанням, оскільки громадяни, позбавлені батьківських прав, здебільшого не мають постійної роботи, ведуть асоціальний спосіб життя, відсутній дієвий механізм притягнення таких батьків до відповідальності. Натомість, дітям, які проживають у сім’ях опікунів/піклувальників або прийомних сім’ях, призначається державна допомога. Станом на 01.07.2017 року розмір допомоги становить два прожиткових мінімуми на дитину відповідного віку: діти до 6 років – 2852 грн, від 6 до 18 – 3554 грн. У м. Горішні Плавні 62 підопічних та 13 прийомних дітей отримують допомогу в управлінні соціального захисту населення. Державна допомога виплачується за рахунок субвенції державного бюджету до місцевого бюджету своєчасно та в повному обсязі.

За інформацією міського відділу освіти, в 2016-2017 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах міста навчались 63 учні названої категорії та 4 дитини дошкільного віку відвідували дошкільні заклади. Протягом всього навчального року учні вищеназваної категорії були забезпечені безкоштовними обідами вартістю 10 грн на день. Вихованці дошкільних навчальних закладів також отримують безоплатне харчування, одноденна вартість якого становить для дітей до 3-х років 16 грн, для дітей від 3-х років – 23 грн.

До початку 2017-2018 навчального року кошторисами загальноосвітніх закладів передбачено видатки на придбання шкільної або спортивної форми по 800 грн на кожну дитину.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, мають право на користування Єдиним квитком, який дає право не безкоштовний проїзд у міському та приміському транспорті, безоплатне відвідування музеїв, театрів, виставок, спортивних секцій. 

У червні 2017 року 13 учнів безкоштовно відпочивали в пришкільних оздоровчих таборах, вартість одноденного харчування становила 45 грн. У 2017 році для підопічних та прийомних дітей Благодійний фонд Полтавського гірничозбагачувального комбінату надав 30 путівок до ДСОЦ «Горизонт». 4 дитини відпочивали в ОТ «Артек» (Київська область), ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м. Одеса), в оздоровчому таборі в Миргородському районі, путівки надані управлінням сім’ї та молоді Полтавської облдержадміністрації.

Службою у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики сформовано та постійно оновлюється Реєстр житла і майна дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, місцем походження яких є м. Горішні Плавні. Мають житло або його частку 47 дітей: 14 – на праві власності, 33 – на праві користування. У випадку, якщо дитина має житло на праві власності, орган опіки та піклування, відповідно до ст.74 Цивільного кодексу України, встановлює над ним опіку. Якщо дитина має житло на праві користування, житлове приміщення зберігається, відповідно до п.3 ст.71 Житлового кодексу УРСР, ст.17, 18 Закону України «Про охорону дитинства», ст.ст.11, 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», на час влаштування дитини на виховання до опікуна (піклувальника), у прийомну сім'ю або до державного закладу, протягом усього часу там їх перебування. Не мають житла взагалі 26 дітей. Протягом І півріччя 2017 року отримала кімнату у гуртожитку 1 особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, яка повернулася з державного навчального закладу.

Пріоритетними формами влаштування дітей, які залишилися без батьків, є сімейні: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу. За І півріччя 2017 року 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, була усиновлена громадянами нашого міста. Усиновителі отримують допомогу при усиновлені дитини, незалежно від її віку, як при народженні дитини, та оплачувану відпустку 56 календарних днів для адаптації дитини в новій сім’ї, якщо усиновлена дитина старше 3-х років.  

Станом на 01.07.2017 року в м. Горішні Плавні діє 4 прийомні сім'ї, де виховується 7 прийомних дітей (з них – 2 повнолітніх) та 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 6 дітей. Прийомні батьки та діти охоплені соціальним супроводженням та знаходяться на постійному контролі.

 

У розділі питань житлово-комунального господарства члени виконавчого комітету затвердили рішення «Про затвердження питомих опалювальних характеристик житлових будинків у м.Горішні Плавні», внесли зміни в додаток до рішення виконкому від 25.04.2017 р. № 119 що стосуються встановлення тарифів на вивезення побутових відходів у частині вивезення рідких відходів шляхом надання дотації з міського бюджету на даний вид послуг для населення, що не має можливості підключення до централізованої системи водовідведення, у розмірі 50% від встановленого тарифу відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

 

У розділі питань економічного розвитку, майнових та природних ресурсів заслухали звіт директора КЖРЕП № 1 Сергія Хряпи про результати фінансово-господарської діяльності комунального житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства № 1 за 2016 рік та за І квартал 2017 року. Також директор КП «Міськсвітло» Василь Михайлик доповів про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Міськсвітло» Горішньоплавнівської міської ради» за 2016 рік та за І квартал 2017 року.

 

Розглянули ряд житлових питань, майна й архітектури та містобудування.