Горішньоплавнівський МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗУ» не рекомендує купатися

25.07.2017, 11:37

Горішньоплавнівським МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗУ» з метою забезпечення організації лабораторного контролю за якістю води відкритих водоймищ здійснює щотижнево моніторингові лабораторні дослідження річкової води в місцях відпочинку по вул. Конституції та затоки Барбара на санітарно-хімічні й бактеріологічні показники.

  За результатами лабораторних досліджень від 17.07.2017р. у річковій воді р.Дніпро в місці зони відпочинку по вул. Конституції виділено лактозо-позитивні кишкові палички (ЛКП) в 1дм³ 9500, затоки Барбара – 24000 при нормі не більше 5000. З метою профілактики інфекційних захворювань відпочиваючих Горішньоплавнівський МВПЛД не рекомендує купання населення у визначених для відпочинку місцях.

  За санітарно-хімічними показниками річкова вода в місцях відпочинку відповідає вимогам нормативної документації.

  Крім цього 2 рази на місяць проводиться відбір проб питної води в м. Горішні Плавні разом з фахівцями міськводоканалу на санітарно-хімічні і бактеріологічні показники. Згідно з результатами лабораторних досліджень вода відповідає ДСанПіНу 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

  Один раз на квартал виконуються дослідження атмосферного повітря на вміст шкідливих речовин (пил, діоксид азоту, сірчистий ангідрид, фенол, формальдегід, свинець), вміст яких не перевищує гранично допустимі концентрації.

  Виміри природного радіологічного фону в м.Горішні Плавні виконуються щоденно на території Горішньоплавнівського МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗУ» і один раз на місяць на території міського парку, ЦМЛ, дитячого містечка по проспекту Героїв Дніпра і місць відпочинку по вул. Конституції та затоки Барбара. Показники вимірів становлять від 9 до 16мкЗв/год, що не перевищує гранично допустимий рівень (не більше 30мкЗв/год).