Апаратна нарада міського голови

8.08.2017, 16:44

7 серпня у виконкомі міської ради відбулася апаратна нарада, яку провів міський голова Дмитро Биков. Перед початком наради за зразкове виконання службових обов’язків, високий професіоналізм, самовіддане ставлення до служби та з нагоди Дня Національної поліції України, який країна відзначила 4 серпня, кращим працівникам відділення поліції № 2 Кременчуцького відділу поліції ГУНП в Полтавській області оголосили подяку міського голови начальнику слідчого відділення капітану поліції Ярославу Лазоренку, начальнику сектору превенції капітану поліції Ігорю Лайлу, оперуповноваженому сектору кримінальної поліції капітану поліції Юрію Скрилю.

Відкриваючи нараду, міський голова Дмитро Биков повідомив, що 6 серпня місто відвідала народний депутат України Надія Савченко. На зустріч, яка проходила на Театральній площі біля ПКіТ, прийшло близько 40 жителів міста. Діалог проходив толерантно й певною мірою зацікавлено. «Ми можемо по-різному ставиться до різноманітних політичних партій та їх представників, але майданчик для зустрічі з людьми, можливість розповісти їм про свою роботу, про своє бачення розвитку подій повинен бути в кожного народного депутата, керівника політичного об’єднання. Чим більше громадяни будуть отримувати інформації безпосередньо від людей, наділених державною владою, тим вище буде рівень їх обізнаності з тих чи інших питань, тим більш усвідомлено вони будуть приймати рішення, ідучи на вибори. Найгірше, коли люди не беруть участі в обранні політичного керівництва країни всіх рівнів. Тому такі зустрічі потрібні й важливі», – підсумував міський голова.

Дмитро Биков зазначив, що з 2 серпня вступив у силу закон про обов’язкове встановлення лічильників обліку теплової енергії й води. За його словами, він дуже важливий, але прийнятий із запізненням. У нашому місті цей процес завершено в минулому році. Завдяки обов’язковому обліку, населення платитиме тільки за використані ресурси. Уведення норм цього закону дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергозбереження і сприятиме зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг. Крім того, нормами закону визначено порядок оснащення будівель і окремих приміщень вузлами комерційного обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, особливості зняття показників вузлів обліку і відповідного поділу обсягу спожитих комунальних послуг, організаційно-правові підстави формування рахунків на оплату комунальних послуг. Реалізація закону сприятиме налагодженню взаємовигідних відносин між споживачами та суб’єктами господарювання, які надають відповідні послуги. Міський голова зазначив, що в місті є житлові будинки з вертикальною розводкою трубопроводу теплопостачання. Це дозволяє встановлювати лічильники теплової енергії у квартирі. Деякі мешканці скористалися цією можливістю, і взимку, ідучи з квартири, повністю відключають подачу тепла. Але це не означає, що їх квартири не обігріваються за рахунок теплового випромінювання сусідньої квартири. І виходить, що лічильник у цій квартирі показує нуль, а лічильник обліку теплової енергії в будинку обліковує обсяги подачі тепла на всю будівлю. І цей показник розподіляють між квартирами, у яких немає приладів обліку. «Нам важливо, щоб на рівні державного регулятора були встановлені правила на ринку споживання теплової енергії. Щоб усе було чесно, зрозуміло і прозоро», – підкреслив міський голова.

За підсумками 7 місяців поточного року план надходжень загального фонду міської скарбниці виконаний на 100,22%, спеціального – 105%. Виконуються роботи в рамках плану заходів із підготовки житлового фонду до опалювального сезону. Проводиться заміна аварійних ділянок тепломереж, гарячого й холодного водопостачання, санація колектора по проспекту Героїв Дніпра, виконуються роботи з будівництва нової ділянки зливової каналізації між ПКіТ і меморіалом «Вічний вогонь», щоб в подальшому отримати можливість облаштувати перехрестя з круговим рухом на перетині вулиць Миру-Гірників.

Міський голова розповів, чому КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні не відновило подачу гарячої води 01 серпня, як було заявлено раніше. Заборгованість державного бюджету підприємствам житлово-комунального господарства за надані споживачам пільги й субсидії величезна і становить у цілому по країні близько 60 млрд грн. Зокрема, сьогодні заборгованість державного бюджету перед КВП «Теплоенерго» складає 24 млн грн. Тому в підприємства виникла заборгованість за використаний природний газ перед НАК «Нафтогаз України», транспортувальниками палива магістральними трубопроводами ПАТ «Черкасигаз» та ПАТ «Кременчукгаз», що надають послуги з розподілу газу. Склалася проблемна ситуація, тому що держава не виконує свої зобов’язання. «Ми дуже сподівалися, що комунальне підприємство отримає хоч якусь частину коштів з державного бюджету та зможе не тільки провести взаємозаліки, погасити борги, але й розрахуватися за спожиту воду та електроенергію, виплатити податки й заробітну плату. Також зможе запустити котельні, які були зупинені для проведення планових ремонтних робіт, і надавати послуги населенню з подачі гарячої води. На жаль, наші потреби і проблеми не були враховані», – підкреслив Дмитро Биков. Крім того, у зв’язку зі значним зростанням тарифів на теплову енергію, борг населення перед «Теплоенерго» за минулий опалювальний сезон дуже збільшився. За словами міського голови, боргом будуть займатися в робочому порядку, у тому числі стягувати й через суди. Для підтримки стратегічного підприємства з міського бюджету виділяються кошти на поповнення його статутного фонду, на реалізацію заходів з підготовки мереж, котелень до роботи в зимовий період. На даний час тільки котельня 15-го мікрорайону, маючи можливість працювати на альтернативному паливі, подає своїм споживачам гарячу воду.

Тривають роботи з ямкового ремонту внутрішньо квартальних проїздів, прибудинкових територій. На найближчій сесії міської ради на ці цілі будуть виділені додаткові кошти з міського бюджету в сумі 1,5 млн грн.

Міський голова розповів, що органи місцевого самоврядування отримали позитивний висновок комплексної державної експертизи з проекту реконструкції діючого полігону твердих побутових відходів (ТПВ). Його реалізація повинна початися в поточному році. Також він зазначив, що в цивілізованих країнах існують податки, які сплачує населення за вивезення та переробку сміття, утилізацію неперероблених залишків, а не тільки за вивезення, як в Україні. У Євросоюзі введена розширена відповідальність виробника. Це означає, що він несе відповідальність за переробку та утилізацію продукції після її споживання. Сьогодні таким принципом керується більшість країн світу. Відповідно до загальноєвропейських законодавств збором, транспортуванням і переробкою ТПВ мають право займатися державні, муніципальні і приватні компанії та організації, а також підприємства та організації змішаної форми власності, що мають необхідні дозволи. Практично всі схеми поводження з твердими побутовими відходами в країнах ЄС припускають первинне їх сортування безпосередньо в місцях їх утворення (у домашніх господарствах, на виробництві, в офісі). Найбільш часто зустрічаються варіанти сортування ТПВ на небезпечні й безпечні. З безпечних відходів виділяють великогабаритні відходи: побутова й офісна техніка, будівельне сміття, меблі. Решту відходів сортують на наступні складові: папір, скло, пластик, метал, одяг/взуття, органічні відходи. Дослідження показали, що переробка відходів дозволяє економити у 3-5 разів більше енергії, ніж спалюючи їх.

Міський голова поінформував про динаміку приватизації кімнат у гуртожитках. У 2012 році по проспекту Героїв Дніпра, 30 з наявних 183 кімнат було приватизовано 111 кімнат (60%), стали власниками 139 осіб; по вул. Молодіжній, 4 було приватизовано 77 кімнат з 132 кімнат (60%); по вул. Космонавтів, 5 із 128 кімнат приватизували 66%; по вул. Портовій, 3 із 379 квартир приватизували 224 (60%). У 2014 році по вул. Молодіжній, 12 із 111 кімнат приватизували 34 кімнати (30%). По вул. Портовій, 1 із наявних 371 квартири приватизовано 166 квартир (44%). У 2015 році по вул. Строни, 23 із 153 кімнат приватизували 68 (44%). По вул. Миру, 8 приватизовано 30 кімнат із 107 (28%). Загальна кількість приватизованих кімнат тисяча п’ятсот шістдесят три, що становить 50% від наявної кількості кімнат у міських гуртожитках.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 618 від 19.08.2015 року зі змінами та доповненнями «Про затвердження формули розподілу обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», у обсязі медичної субвенції обласного бюджету враховані видатки на лікування хворих на цукровий діабет згідно з коефіцієнтом. Департаментом охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації передбачено 781 тис. 128 грн для інсулінозалежних хворих нашого міста на 2017 рік (781 128 : 12 = 65 094 грн). У середньому на місяць для придбання інсулінів мешканцям нашого міста необхідно 165 тис. грн. Рішенням 25 сесії 7 скликання Горішньоплавнівської міської ради від 04.07.2017 року були виділені кошти із місцевого бюджету у сумі 200 тис. грн, яких вистачило на червень-липень поточного року. «Ми знову змушені на серпневій сесії міської ради виділити з казни міста додатково 200 тис. грн на придбання інсулінів, хоча це повноваження держави», – підкреслив міський голова.

Триває реалізація державної програми «Доступні ліки». За нею пацієнтам, які перебувають на диспансерному обліку через серцево-судинні захворювання, цукровий діабет другого типу і бронхіальну астму, на пільгових умовах надаються медичні препарати. Сьогодні місту виділено до кінця року 646 тис. грн на компенсацію вартості ліків.

На чемпіонаті світу з веслування на човнах класу «Дракон», який проходив у місті Дівон-ле-Бен (Франція) з 27 по 30 липня серед юнаків, 10 юних спортсменів з Горішніх Плавнів у складі національної збірної команди України захищали честь країни. Хлопці та дівчата змагалися на трьох дистанціях – 200, 500, і 2000 м у змішаних, відкритих і жіночих класах D-10 і D-20. Збірна команда України посіла третє загальнокомандне місце за кількістю завойованих медалей серед 15 країн-учасниць чемпіонату світу. Наші спортсмени завоювали 46 медалей.

На чемпіонаті Європи з кульової стрільби, що проходив у місті Баку (Азербайджан) з 21 липня по 4 серпня, снайпери Полтавщини, які виступали у складі збірної України, завоювали п’ять медалей. Чотири з них – наш земляк Максим Городинець. Він виступав у першості серед юніорів зі стрільби з пістолета. У складі збірної України Максим став юніорським чемпіоном Європи в командній першості зі стрілецької вправи МП-8, а ще на його рахунку три срібних медалі – дві в командній першості (у вправах МП-5 і МП-10) і одна – в особистій першості ( МП-8).

Начальник відділу ЦЗ, мобілізаційної роботи та охорони праці Неля Карпець поінформувала присутніх про планову контрольну перевірку виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ланки Полтавської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту м. Горішні Плавні, яка відбудеться з 14 по 18 серпня поточного року.

На завершення апаратної наради в.о.начальника Управління Держпродспоживслужби в м. Горішні Плавні Олександр Остапенко повідомив, що за показниками лабораторних досліджень на 6 серпня поточного року питна вода відповідає нормі, а наявність кишкової палички в Дніпрі в 4-5 разів перевищує допустимі норми, тому купатися в річці не рекомендується.