Укладено Угоду про співпрацю між Полтавським НТУ ім. Ю.Кондратюка й Горішньоплавнівською міською радою

10.08.2017, 13:04

08 серпня відбулася зустріч міського голови Дмитра Бикова із делегацією Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка, яку очолював ректор університету, доктор економічних наук, професор Володимир Онищенко.


У ході візиту обговорили питання співпраці між вищим навчальним закладом і вищим професійним гірничо-будівельним училищем нашого міста з питань підготовки кадрів з робітничих професій, отримання допомоги щодо ліцензування за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» за напрямком «Будівництво», про підготовку високопрофесійних спеціалістів для комунальної галузі міста.


Ректор університету Володимир Онищенко наголосив на розвитку Горішніх Плавнів в напрямку міста європейського типу, поінформував про те, що студентом університету, факультет інформаційних та телекомунікаційних технологій і систем, став випускник СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 ім.В.О.Нижниченка Максим Сінельник, для якого спеціально розробили курс дистанційного навчання з можливістю мінімального виїзду до м.Полтави. Також Володимир Онищенко розповів про плани щодо підготовки кадрів для підприємств групи компаній FERREXPO.


«Головною стратегією діяльності нашого університету є співпраця із потужними підприємствами. І сьогодні ми бачимо перспективи співпраці із підприємствами групи компаній FERREXPO. Ми визначили дорожню карту, розробили документ щодо проходження практики нашими студентами на ГЗК і підготовки відповідних фахівців на замовлення міста, виконання різного роду робіт на покращення екологічного стану, – підкреслив ректор університету Володимир Онищенко. – Ми розглядаємо можливість співпраці з училищем щодо навчання студентів І-ІІ курсів на  базі ВПГБУ».


Міський голова Дмитро Биков зазначив, що сьогодні комунальним підприємствам міста не вистачає кваліфікованих кадрів, інженерів. Тож завдання органів місцевого самоврядування максимально підняти престиж роботи в комунальних підприємствах. Полтавський національний технічний університет ім. Ю.Кондратюка налаштовує навчання на сучасні світові потреби й наша співпраця буде цікавою. Запропонував науковцям допомогти в розв’язанні проблеми очищення вод міського пляжу від синьо-зелених водоростей.


Міський голова Дмитро Биков і ректор університету Володимир Онищенко уклали рамкову Угоду про співпрацю між Полтавським національним технічним університетом ім. Ю.Кондратюка й Горішньоплавнівською міською радою Полтавської області, що передбачає укрупнені напрями співробітництва вищого навчального закладу, професійного гірничо-будівельного училища, підприємств групи компаній FERREXPO щодо проходження навчання, підготовки, перепідготовки, стажування як студентів, так і викладачів.


Також делегація відвідала Вище професійне гірничо-будівельне училище нашого міста, де оглянула матеріально-технічну базу закладу. За словами директора ВПГБУ Василя Сулими, гірничо-будівельне училище не прагне стати підрозділом університету, додавши собі балів, а прагне об’єднати зусилля й дати можливість не тільки учням Горішніх Плавнів, а й регіону побудувати початкову професійну лінійку: наш учень отримує робітничу професію, потім на базі училища отримує кваліфікацію молодший спеціаліст і без ЗНО вступає на профільні спеціальності Полтавського НТУ ім.Ю.Кондратюка й отримує вищу освіту. Інтегрувавши цей порядок, можна скоротити термін отримання вищої освіти, зекономивши на спорідненості спеціальності 1-2 роки навчання.

Міський голова Дмитро Биков зазначив, що питання розвитку співпраці між університетом, містом і групою компаній FERREXPO є актуальним. У першу чергу, це підготовка кадрів на базі нашого Вищого професійного гірничо-будівельного училища з наступним продовженням навчання у філіалі університету. Підприємства міста – КВП «Теплоенерго», КП ВУВКГ, КП «СпецЕко» – потребують висококваліфікованих працівників. І наше завдання – створити умови для молодих спеціалістів, які працюватимуть на наших комунальних підприємствах і підприємствах групи компаній FERREXPO.