Засідання сесії Горішньоплавнівської міськради Полтавської області

16.08.2017, 08:37

15 серпня у великій залі міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання двадцять шостої сесії Горішньоплавнівської міськради Полтавської області сьомого скликання.

 

На початку пленарного засідання присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять депутата міської ради шостого й сьомого скликань Олександра Миколайовича Бреуса, який через хворобу пішов з життя 27 липня 2017 року. Колеги згадали Олександра Миколайовича теплими добрими словами.

 

Заслухали доповідь начальника фінансового управління Алли Говорун з фінансових питань, яка прокоментувала, що міський бюджет за доходами за І півріччя 2017 року виконаний у сумі 324 млн грн (101,6%): по загальному фонду на 136,6 млн грн, по спеціальному фонду на 16 млн грн. Перевиконання загального фонду міського бюджету відбулося в тому числі й за рахунок надходжень від податку на доходи фізичних осіб (112 % плану на І півріччя 2017 року). Відзначила, що найбільшим платником даного податку є ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». Понад 40% надходжень від податку з доходів фізичних осіб, 90% коштів від плати за землю та 100% плати за надра місцевого значення надходить від основного підприємства міста. За звітний період міський бюджет за видатками виконаний на 306 млн грн (76,6 %), у тому числі по загальному фонду - на 90,3%, по спеціальному фонду - на 41,1 %.

 

Депутати міської ради погодили пересування коштів з резервного фонду на головних розпорядників: 109,7 тис. грн – на виконавчий комітет на виконання Програм «Міська програма допризовної підготовки, військово-патріотичного виховання молоді та призову громадян України на військову службу у 2017 році», «Програма підтримки заходів мобілізації та забезпечення територіальної оборони на 2017 рік»; 50 тис. грн – на відділ освіти на придбання меблів для двох перших класів СЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 ім. В.О. Нижниченка, на базі яких буде проходити апробація проекту Державного стандарту початкової загальної освіти «Нова українська школа»; 200 тис. грн – на управління охорони здоров’я на придбання препаратів інсуліну; 693,2 тис. грн – на відділ культури, спорту і туризму на виплату заробітної плати педагогічним працівникам дитячої музичної та художньої шкіл, працівникам бібліотеки, музею та централізованої бібліотеки; Дитячо-юнацькій спортивній школі №3 – на облаштування тротуарною плиткою території біля алеї спортивної слави, інше.  

 

У ході роботи депутати міської ради опрацювали питання житлово-комунального господарства та будівництва, внесли зміни до програм розвитку житлово-комунального господарства  міста, що стосуються пересування коштів та фінансової підтримки комунальних підприємств міста.

 

Затвердили перелік ОСББ (ОСББ «Добровольського 9» та ОСББ «Промінь»), яким відповідно до міської програми підтримки ОСББ у 2017 році буде відшкодовано частину суми (тіла) кредитних коштів, залучених на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації житлових будинків. Розмір відшкодування становить 10% від залученої суми кредиту. Члени ОСББ «Добровольського 9» залучили кредитні кошти на теплоізоляцію горища, дверей під’їздів, підвалів, технічних приміщень, модернізацію систем освітлення місць загального користування. Члени ОСББ «Промінь» взяли кредит з метою встановлення індивідуального теплового пункту. Міський голова Дмитро Биков зауважив, що відповідна фінансова підтримка ОСББ з міського бюджету сприяє впровадженню енергоефективних проектів та зменшенню витрат мешканців на енергоносії у багатоквартирних житлових будинках.        

 

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська прокоментувала проект рішення «Про внесення змін до розміру батьківської плати за навчання у ПСМНЗ «Дитяча музична школа». За результатами обговорення прийнято рішення про встановлення з 01 вересня 2017 року нового розміру щомісячної плати за навчання у дитячій музичній школі на відділеннях «Фортепіано», «Гітара» - 80 грн, відділеннях «Струнно-смичкові інструменти», «Духові інструменти», «Домра», «Баян», «Акордеон» - 60 грн, відділенні «Бандура» – 30 грн. Ірина Зеленська зазначила, що у Горішніх Плавнях розмір батьківської плати за навчання в музичній школі є нижчим за середній розмір батьківської плати у Полтавській області.   

 

Депутати міської ради внесли зміни до штатного розпису Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Надія». Виключили зі штатного розпису Центру незадіяні штатні одиниці (0,5 штатної одиниці «масажист», 0,5 штатної одиниці «сестри медичної», 0,5 штатної одиниці «музичний керівник», 0,5 штатної одиниці «робітник з комплексного обслуговування») та включили 0,5 штатної одиниці «вчитель-логопед», 1,5 штатної одиниці «вчитель-дефектолог».

 

Традиційно на пленарному засіданні сесії розглянули питання поновлення прав користування земельними ділянками, питання архітектури і містобудування.