У Горішніх Плавнях відкрито ХІV Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі»

21.08.2017, 17:42

20 серпня у Горішніх Плавнях після 3-річної перерви стартував ХІV Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі».

 

Фестиваль відкрито урочистим марш-парадом учасників з 7 країн світу: України, Туреччини, Польщі, Сербії, Кіпру, Чехії й Румунії. Україну на фестивалі представили 4 творчих колективи з Горішніх Плавнів та 1 – з Кременчука.

 

Творчі колективи у супроводі муніципального духового оркестру під гучні оплески глядачів барвистою гамірною мистецькою хвилею прокотилися надвечірніми вулицями міста, продемонструвавши захопленій публіці яскраві костюми та самобутній колорит.

З нагоди відкриття «Калинового літа на Дніпрі» на Театральній площі міста відбувся гала-концерт, де міський голова Дмитро Биков, під патронатом якого проходить фестиваль, привітав учасників та глядачів з початком святкового дійства. Відзначив, що фестиваль подарує багато позитивних емоцій, познайомить з творчістю самобутніх колективів, сприятиме дружбі й культурному обміну, відродженню національних традицій. Подякував учасникам ХІV Міжнародного фольклорного фестивалю за підтримку своїм мистецтвом країни у важкі часи, за утвердження миру в Україні. Побажав творчості, позитиву, яскравих незабутніх вражень.

 

З вітальним словом до гостей і учасників фестивалю звернулася директор Міжнародного фольклорного фестивалю «Калинове літо на Дніпрі» - начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська, у якому відзначила, що  ХІV Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі» відроджує цікаву культурно-мистецьку традицію міста на Дніпрі.

 

У ході свята миру, культур та традицій народів світу учасники фестивалю презентували аутентичне мистецтво: запальні танці, народну музику й співи, подарувавши містянам і глядачам чудовий настрій.       

 

До відома:

Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі» заснований в місті у 2000 році з метою охорони та популяризації народних традицій: колоритної національної мови, танцю, музики, народних ремесл, ігор та забав різних країн світу, виховання у молоді патріотизму та поваги до традиційної української національної культури та мови. За цей час Горішні Плавні відвідали близько 3 000 представників з 65 фольклорних колективів із різних країн світу. Мешканці та гості міста мали змогу у різні роки познайомитися зі самобутньою  культурою народів США, Фінляндії, Індії, Португалії, Латвії, Боснії та Герцеговини, Туреччини, Македонії, Італії, Китаю, Таїланду, Мексики, Республіки Того, Алжиру, Чехії, Кореї, Ізраїлю, Сербії, Польщі, Кіпру, Індонезії, Іспанії, Північної Осетії, Болгарії, Словенії, Греції, Словаччини, Білорусі, Молдови, Грузії, Вірменії, Естонії, Росії та України. Захід проводиться по лінії Міжнародної організації ЮНЕСКО, яку представляє у нашій державі українська секція CIOFF (Міжнародна рада організацій фольклорних фестивалів).