Серпнева конференція педагогічних працівників міста

30.08.2017, 08:15

29 серпня в актовій залі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 відбулася міська конференція педагогічних працівників «Освіта міста на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2016-2017 навчального року та основні завдання на 2017-2018 навчальний рік» за участі заступника міського голови Надії Угнічевої.

Начальник відділу освіти Ірина Шошина у своєму виступі провела моніторинг досягнень освіти нашого міста, визначила проблемні моменти та нові завдання на шляху створення Нової української школи. Зокрема Ірина Шошина зазначила, що стан матеріально-технічної бази дошкільних навчальних закладах відповідає педагогічним вимогам, сучасному рівню освіти і санітарним нормам. Усі базисні компоненти розвиваючого предметного середовища включають оптимальні умови для повноцінного фізичного, естетичного, пізнавального і соціального розвитку дітей.

Виокремила основні завдання дошкільних навчальних закладів у 2017-2018 році: створення належних умов для отримання дітьми дошкільної освіти, забезпечення дієвості особистісно орієнтованої освітньої системи та реалізація принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу в дошкільному навчальному закладі, що сприятиме своєчасному становленню і всебічному розвитку життєво компетентної особистості дитини, формуванню її фізичної і психологічної готовності до нової соціальної ролі.

Наголосила на необхідності продовження роботи щодо організації сучасного освітнього середовища дошкільного навчального закладу, сприятливого для формування гармонійно розвиненої особистості та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини. «Сучасний дошкільний навчальний заклад має бути позитивним, динамічним простором, що оптимізує розвивальний потенціал дітей», – зазначила Ірина Шошина.

З 01 вересня 2017 року в міських школах запроваджується вивчення факультативного курсу християнської етики. У новому навчальному році учні ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 продовжать, а учні СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської та вихованці ДНЗ «Попелюшка» розпочнуть вивчати курс робототехніки.

За сприяння органів місцевого самоврядування, Благодійного фонду «Полтавського гірничозбагачувального комбінату», меценатів постійно зміцнюється і оновлюється матеріальна база навчальних закладів, упроваджуються енергозберігаючі технології, створюються нові навчальні кабінети, покращується спортивна база. Школи повністю забезпечені якісними педагогічними кадрами.

Начальник відділу освіти Ірина Шошина проаналізувала результати ДПА в початковій школі, за курс базової середньої освіти, державну підсумкову атестацію у формі ЗНО у старшій школі. Для участі в ЗНО 2017 року було зареєстровано 210 випускників шкіл міста. Явка участі учнів у ЗНО становить 99,6% (один випускник не взяв участі у ЗНО з фізики у зв’язку зі зміною обставин щодо подальшого навчання). За результатами ДПА у формі ЗНО можна зробити висновок, що кращі результати отримали випускники з української мови (72% - високий і достатній рівень), хімії (80%), математики (58%), англійської мови (59%). Максимальну кількість 200 балів отримала випускниця СЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Гавриш Ксенія з історії України. За результатами навчання у старшій школі, на підставі отриманих семестрових і річних оцінок та державної підсумкової атестації з урахуванням результатів ЗНО із 33 претендентів на нагородження медалями, золотими медалями нагороджено 12 і срібними 10 випускників 11 класів. За результатами ДПА у формі ЗНО 11 претендентів на нагородження Золотими медалями втратили право отримати нагороду й вибули із числа нагороджених медалями, 10 претендентів на нагородження золотими медалями отримали нижчі оцінки й були нагороджені срібними медалями. За останні роки всі випускники 11 класів, які нагороджені медалями вступили до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації й успішно продовжують навчання, чим підтверджують високий рівень освіти отриманої в навчальних закладах м.Горішні Плавні. 

Ірина Шошина наголосила, що завдання для міського методичного кабінету та адміністрацій навчальних закладів – глибоко проаналізувати результати ЗНО та вжити дієвих заходів для покращення підготовки як учнів, так і вчителів.

Завідувач міського методичного кабінету Світлана Негода доповіла про методичну роботу міста Горішні Плавні у 2016-2017 н.р. в умовах упровадження Нової української школи. Прозвітувала про проведені на базі навчальних закладів міста Всеукраїнських, обласних, регіональних та міських семінарів-практикумів, конференцій, психологічних квестів, науково-практичних семінарів. Детально зупинилася на роботі методичних структур ДНЗ та ЗНЗ, ЦДтаЮТ, в експериментальних та інноваційних напрямках, про підготовку до ЗНО.

Заступник начальника управління охорони здоров’я, начальник аналітичного відділу Віктор Дудник доповів про кількість школярів, які пройшли профілактичні медичні огляди: ЗОШ №1 – 84,9 %, ЗОШ №2 – 92,2 %, СЗОШ №3 – 92,6 %, СЗОШ №4 – 94,6 %, СЗОШ №5 – 84,6 %, ЗОШ №6 – 83,4 %; по місту – 88,3 %; Дмитрівська ЗОШ – 64,5 %. Віктор Дудник порушив питання щеплень і наголосив: діти, яким не проведено щеплення, не будуть допущені в ДНЗ і ЗНЗ.

Олена Васильченко, провідний фахівець із розвитку персоналу відділу підготовки кадрів ПрАТ «Полтавський ГЗК», розповіла про проект «Співпраця з навчальними закладами» (продовження проекту «Профільний клас FERREXPO»), що має за мету формування лояльності учнів, батьків і вчителів до підприємств групи FERREXPO; охоплення і встановлення стійких зв’язків школа → професійний навчальний заклад → підприємство. Заходи з реалізації проекту будуть охоплювати учнів 8-11 класів, також будуть залучатися й учні 1-7 класів. Очікувані результати – збільшення рівня поінформованості громадян міста про діяльність компанії FERREXPO, вмотивований вибір профільних навчальних закладів випускниками шкіл і, як стратегія, – притік кваліфікованих молодих спеціалістів на підприємства. Олена Васильченко запросила навчальні заклади міста на Свято родини FERREXPO, яке відбудеться 02 вересня на базі відпочинку «Аист».

Заступник міського голови Надія Угнічева привітала з початком нового навчального року, відмітила цілеспрямовану роботу щодо створення сучасного освітнього простору в навчальних закладах міста. Модернізується навчальна та матеріально-технічна база закладів, проводиться оснащення кабінетів новою технікою та сучасним обладнанням. З міського бюджету на розвиток навчальних закладів виділено близько 9 млн грн.

Місто долучилося до розпочатого Міністерством освіти та науки, Міністерством регіонального розвитку, будівництва, житлово-комунального господарства проекту «Новий освітній простір», що передбачає докорінну модернізацію шкільного середовища. СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 стала однією з 10 шкіл Полтавської області відібраних для реалізації цього проекту. Сьогодні у рамках реалізації цього проекту виконано капітальний ремонт покрівлі навчального закладу загальною вартістю 308 тис грн.

СЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – одна із 100 пілотних шкіл України й одна із 4 шкіл Полтавської області визначена для впровадження нового освітнього стандарту Нової української школи. Два перших класи школи здійснюватимуть експеримент Всеукраїнського рівня з апробації Державного стандарту початкової освіти.

У 2017-2018 н.р. розширює можливості для майбутніх першокласників СЗОШ І-ІІІ ступенів №5, де організовується навчання у двох перших класах за освітніми проектами «Інтелект України» та «На крилах успіху» у межах дослідницько-експериментальної роботи Всеукраїнського рівня.

Одним із важливих факторів, що мотивує педагога до творчої самореалізації, є забезпечення соціальних та економічних гарантій. У 2016 році педагогічним працівникам із міського бюджету здійснювалися всі передбачені законодавством соціальні виплати та надбавки, а з січня 2017 року працівникам дошкільних та позашкільних навчальних закладів піднято оклад на два тарифних розряди за рахунок місцевого бюджету, не чекаючи державної субвенції, яка повинна надійти тільки у вересні цього року.

Щорічно збільшується кількість педагогічних працівників, які включено до міської Програми забезпечення житлом працівників бюджетних установ, закладів. Сьогодні в цій програмі 10 педагогічних працівників міста.

Надія Угнічева подякувала всім освітянам за творчу й самовіддану працю, за високоінтелектуальний духовний потенціал. Побажала доброго здоров’я, творчих успіхів, натхнення, миру й благополуччя нашій державі.

За результатами роботи були прийняті рекомендації міської серпневої конференції педагогічних працівників «Освіта міста на шляху впровадження Нової української школи: підсумки 2016/2017 навчального року  та основні завдання на 2017/2018 навчальний рік».