Розширене засідання колегії Полтавської ОДА

31.08.2017, 08:19

 30 серпня відбулося розширене засідання колегії Полтавської обласної державної адміністрації та ради регіонального розвитку, у якій взяла участь заступник міського голови Надія Угнічева.

Ключовим питанням порядку денного стали підсумки економічного і соціального розвитку та виконання обласного бюджету за І півріччя 2017 року. За І півріччя цього року до держбюджету Полтавщина спрямувала понад 14 млрд грн, що на чверть більше за показники минулого. На 76 млрд грн в області реалізували промислової продукції. Таким чином, Полтавщина вийшла на 6 місце за цим показником. А от будівельних робіт за січень-червень 2017 виконали на 2,5 млрд. За всеукраїнською статистикою це – 5 місце для нашого регіону. За рівнем зростання обсягів будівельних робіт ми взагалі ввійшли у чільну трійку.

Іноземні інвестиції за звітний період склали 12 млн доларів. Хороші показники маємо і в сільському господарстві. Зокрема, 3 місце в Україні за рівнем молочної продуктивності корів.

Що ж до видатків з обласного бюджету, то їх сума склала 8,3 млрд грн. З них найбільше пішло на соціально-культурну сферу – 7,3 млрд.

Проблемою доповідачі назвали те, що частина коштів залишається на рахунках органів місцевого самоврядування і взагалі не використовується. Зважаючи на це голова ПОДА Валерій Головко дав доручення директору Департаменту економічного розвитку спільно з очільником Департаменту фінансів провести ретельний аудит кожного місцевого бюджету на предмет раціонального використання коштів. Звіт посадовці повинні надати на початку жовтня.

Також обговорили стан виконання антикорупційного законодавства. Полтавською ОДА проведено комплекс організаційно-практичних заходів, спрямованих на реалізацію державної політики у сфері запобігання і протидії корупції. Для забезпечення здійснення ефективних і скоординованих дій, у лютому 2017 року голова ОДА Валерій Головко видав відповідне розпорядження.

Для мінімізації корупційних ризиків в ОДА провели оцінку ризиків в апараті та структурних підрозділах, під час якої виявили 12 корупційних ризиків, а також заходи щодо усунення, включили до антикорупційної програми Полтавської області на 2017 рік. Про це під час сьогоднішнього розширеного засідання колегії ОДА та ради регіонального розвитку розповів начальник відділу з питань запобігання та протидії корупції, взаємодії з правоохоронними органами  та оборонної роботи апарату облдержадміністації Геннадій Безуглий.

Відповідні перевірки провели і в усіх райдержадміністраціях області. У першому півріччі особливу увагу приділяли своєчасному та правильному заповненню декларацій. За результатами роботи встановили випадок несвоєчасного подання щорічної декларації, випадок неподання та вісім випадків неподання декларацій суб’єктами декларування, які припинили діяльність. Про встановлені факти письмово повідомили у Національне агентство з питань запобігання корупції.

Задля підвищення рівня правової обізнаності фахівці відділу постійно проводять роз’яснювальну роботу, а також систематично перевіряють стан роботи з питань запобігання та протидії корупційним проявам.

Протягом першого півріччя у ЗМІ журналісти опублікували близько 100 матеріалів, присвячених питанням запобігання та протидії корупції. Терпідрозділами Управління СБУ та ГУ НП у Полтавській області за напрямом боротьби з корупцією зареєстровано 281 кримінальне провадження, у сфері службової діяльності – 256, у сфері господарської діяльності – 25. У рамках 132 кримінальних проваджень повідомлено про корупцію 48 особам.

За результатами засідання голова Полтавської ОДА Валерій Головко ще раз наголосив на необхідності своєчасного подання інформації до декларацій, для запобігання непорозумінь.