Підведення підсумків оздоровчого сезону 2017 року

21.09.2017, 16:54

21 вересня в малій залі виконкому Горішньоплавнівської міської ради відбулося засідання міського штабу з оздоровленню та відпочинку дітей.

Учасники робочого засідання підбили підсумків оздоровчого сезону 2017 року. Розглянули питання щодо показників фінансового забезпечення; чисельності дітей, охоплених оздоровленням та відпочинком; оздоровлення дітей пільгових категорій за путівками обласного та державного бюджетів; підсумків оздоровлення дітей за системою часткового відшкодування вартості путівки.  Також  розглянули питання, що стосуються відпочинку в пришкільних таборах, у спортивних таборах з денним перебування, відпочинку дітей у таборі з денним перебування при Центрі соціальної підтримки дітей та сімей «Надія».

Головний спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Тетяна Качанова поінформувала про підсумки оздоровлення та відпочинку дітей за літній період 2017 року. У 2017 році оздоровленням та відпочинком було охоплено 3139 дітей, що становить 61% від загальної чисельності дітей шкільного віку, з них 2230 дітей пільгових категорій. На забезпечення дітей оздоровленням та відпочинком з міського бюджету було витрачено близько 2,2 млн грн. У тому числі з міського бюджету були виділені кошти на придбання путівок для дітей-інвалідів, дітей постраждалих в наслідок аварії на ЧАЕС, здешевлення путівок для дітей працівників бюджетної сфери та здешевлення путівок для громадян, які виявили бажання скористатися обласною програмою часткового відшкодування вартості путівки.

У таборах з денним перебуванням (пришкільні та спортивні табори) відпочинком було забезпечено 1109 дітей.

Діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, та діти-інваліди (12) були забезпечені оздоровленням в КП ДСОЦ «Горизонт» 100% за рахунок міського та обласного  бюджетів. Усього витрачено 44 тис. 700 грн.

Діти працівників бюджетної сфери були забезпечені путівками до КП ДСОЦ «Горизонт». 30% батьківська доплата, 70% місцевий бюджет. Усього було оздоровлено 179 дітей. З міського бюджету витрачено 346 тис. 425 грн.

За розподілом путівок Полтавської обласної державної адміністрації (за рахунок обласного бюджету) для дітей пільгових категорій м. Горішні Плавні отримано 61 путівку (5 з них реалізовано додаткових). Згідно з цим розподілом діти були направлені в 3 табори в межах Полтавської області, а саме: «Маяк», с.Головач Полтавського району; «Супутник», с. Дмитрівка; «Зоряний», с.Потоки. 3 табори за межами Полтавської області, а саме: «Крилатий», с.Красне Херсонської області; «Салют», с. Коблево Миколаївської області, «Лісовий», с. Скоморохи Тернопільської області.

Щорічно, протягом  року (весна, літо, осінь) діти пільгових категорій направляються в табори МДЦ «Артек» та УДЦ «Молода гвардія» за рахунок державного бюджету. У ці табори направлено на оздоровлення 18 дітей (9 путівок реалізовано в літній період).

Другий рік поспіль у місті було реалізується система часткового відшкодування вартості путівок, згідно з якою міський та обласний бюджет компенсував батькам вартість путівок для оздоровлення дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Полтавської області на 3554 грн (але не більше ніж 70% від вартості путівки). У 2017 році  такою системою оплати путівок  скористалися 63 родини (у 2016 році таких сімей було 24).

У КП ДСОЦ «Горизонт» протягом чотирьох тематичних змін оздоровлено 1915  дітей. Санаторно-курортним лікуванням охоплено 20 дітей пільгової категорії (діти, які перебувають на диспансерному обліку).

30 путівок у КП ДСОЦ «Горизонт» надано Благодійним фондом Полтавського гірничозбагачувального комбінату для оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в рамках реалізації благодійної програми «Соціальне партнерство» (27 дітей відпочило на І зміні, 3 – на ІV; з цих дітей – 23 підопічних, 5 дітей з прийомних сімей, 2 – з дитячого будинку сімейного типу).

Підводячи підсумки роботи, начальник відділу у справах сім’ї та молоді служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Тетяна Оробченко подякувала усім службам за належну організацію відпочинку та оздоровлення дітей протягом 2017 року і зазначила, що з 15 січня 2018 року будуть прийматися заяви від батьків на оздоровлення дітей.