Засідання двадцять сьомої сесії Горішньоплавнівської міської ради

25.09.2017, 08:39

19 вересня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулося чергове пленарне засідання двадцять сьомої сесії  міської ради. Засідання вів міський голова Дмитро Биков.

 

Голова міської виборчої комісії Геннадій Бутенко поінформував про визнання повноважень депутата Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області Ірини Зеленської. Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» міською виборчою комісією проведено процедуру заміщення депутата й прийнято рішення зареєструвати депутатом Горішньоплавнівської міської ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ірину Зеленську. Геннадій Бутенко вручив їй посвідчення, значок депутата, а також картку для голосування. Міський голова Дмитро Биков привітав Ірину Зеленську з обранням на цей почесний пост, побажав успіхів.  

 

Очільник Горішніх Плавнів привітав директора ДСОЦ «Горизонт» Наталію Мартинович, заступника директора з виховної роботи загальноосвітньої школи  №6 Валерію Федiшеву з успішною участю у фестивалі дитячих оздоровчих таборів та педагогічних програм «Лелека 2017», який проходив у смт Кирилівка з 15 по 18 вересня. Між собою змагалися 33 колективи із 16 областей України. За  підсумками шести етапів Кубка «Лелека 2017» ДСОЦ «Горизонт» здобув упевнену перемогу та був відзначений як комунальний заклад-лідер у галузі оздоровлення та відпочинку дітей. Колектив ДСОЦ «Горизонт» став переможцем у номінаціях: «Найкомпетентніша педагогічна команда», «Найкраща методична робота», «Грай-мiсто», «Сузір’я гри», «Сучасний менеджмент». Досвід Центру, презентований на виставці «Промені літа-2017», заслужив визнання та гран-прі конкурсу. Переможцем в особистiй першості «Ліга літа» визнано методиста Центру «Горизонт» Iвана Найду.

 

У ході пленарного засідання Руслан Кривоніс – керівник Кременчуцької місцевої прокуратури, призначений на посаду в липні 2017 року, поінформував про стан протидії злочинності, ефективності захисту осіб від злочинних посягань на території міста Горішні Плавні за 6 місяців 2017 року.

 

Заслухали доповідь директора департаменту житлово-комунального господарства Петра Василюка про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства  міста Горішні Плавні на 2017 рік та Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Горішні Плавні на 2016-2020 роки.

 

Депутати міської ради розглянули та ухвалили ряд проектів рішень фінансового характеру. Затвердили Програму фінансової підтримки комунального підприємства «Архітектура і кадастр» та здійснення внесків до його статутного капіталу на 2017 рік. Визначили перелік пільгових категорій громадян, які мають право передплатити газету «Громадська думка» за пільговою передплатною ціною 96 грн на рік (48 грн на 6 місяців). До них відносяться: учасники війни, учасники бойових дій, інваліди усіх категорій, члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, вдови (вдівці) осіб з особливими заслугами, Почесні громадяни міста, особи, які постраждали від аварії на ЧАЕС, жертви нацистських переслідувань, сім’ї, де є діти-інваліди, опікуни та піклувальники дітей-сиріт, пенсіонери.

 

В.о. начальника фінансового управління Ірина Артемчик поінформувала про внесення змін до показників міського бюджету на 2017 рік. Депутати Горішньоплавнівської міської ради здійснили пересування 125 тис. грн на департамент житлово-комунального господарства  на виконання  робіт із заліснення земельних ділянок; 100 тис. грн на управління охорони здоров’я  для участі  в тендерній процедурі з придбання цифрового рентгенологічного комплексу для Горішньоплавнівської міської лікарні; 296 тис. грн на управління соціального захисту  населення на матеріальну допомогу для незахищених верств населення; 496 тис. грн на відділ культури, спорту і туризму на виконання Програми фінансової підтримки комунального підприємства «Міський Палац культури і творчості» та здійснення внесків до його статутного капіталу на 2016-2017 роки".

  

Розглянули та затвердили міську цільову програму «Бюджет участі м.Горішні Плавні на 2017-2020 роки», Положення про запровадження бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Горішні Плавні та параметри Бюджету участі міста Горішні Плавні на 2018 рік та прогнозних обсягів на 2019-2020 роки.

 

Метою Програми є створення ефективної системи взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості в бюджетному процесі, запровадження демократичного обговорення та прийняття рішень при формуванні ефективної політики соціально-економічного розвитку міста. Програма направлена на налагодження системного діалогу органів місцевого самоврядування з мешканцями міста, створення умов для реалізації територіальною громадою права брати участь у процесі розроблення та ухвалення рішень щодо питань місцевого значення, покращення інфраструктури та добробуту його жителів. Проекти будуть відбиратися згідно із затвердженими параметрами Бюджету участі на 2018 рік:

-       загальний обсяг видатків на плановий рік, що планується спрямувати на реалізацію проектів: 600 000,00 грн;

-       кількість підписів, що мають бути зібрані для подачі проекту автором: 50 осіб (крім автора проекту);

-       максимальна тривалість реалізації проекту: з 1 січня по 31 грудня 2018 року;

-       мінімально можливий вік автора проекта: 16 років;

-       максимальна вартість одного проекту: 199 000,0 грн.


Ухвалили теми проектів: «Безпека та громадський порядок», «Велоінфраструктура», «Дорожнє господарство», «Енергозбереження», «Комунальне господарство», «Культура та туризм», «Навколишнє середовище», «Освіта», «Охорона здоров'я», «Соціальний захист», «Спорт». Кошти для реалізації відібраних громадських проектів будуть передбачатися у ході формування бюджету міста Горішні Плавні. Затвердили прогнозні обсяги Бюджету участі на 2019 рік – 1 млн грн, на 2020 рік – 1 млн грн.

 

Внесли зміни до складу постійних комісій Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області. Включили до складу постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, сім’ї та молоді, соціального захисту та охорони здоров’я, законності та  правопорядку депутата Ірину Зеленську; до складу постійної комісії з питань економічної політики, бюджету, фінансів, підприємницької діяльності та здійснення регуляторної політики депутата Володимира Рубана; до складу постійної комісії з питань архітектури, будівництва та земельних ресурсів депутата Андрія Соколенка.

 

Опрацювали проекти рішень щодо поновлення прав користування земельними ділянками, прокоментовані начальником відділу економічного аналізу та контролю Вітою Пятіною. Заслухали начальника управління архітектури і містобудування Людмилу Кириченко з профільних питань.