Відбулася двадцять восьма сесія Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання

19.10.2017, 08:56

17 жовтня у великій залі міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулася двадцять восьма сесія Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання.

 

Роботу засідання розпочали з розгляду питань житлово-комунального господарства. Заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Альбіна Овчаренко доповіла про внесення змін до Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Горішні Плавні на 2017 рік. З міського бюджету буде виділено на капітальний ремонт вхідних дверей аварійних виходів та вікон у місцях загального користування будинку № 13 по просп. Героїв Дніпра; будинку № 5 по вул. Портовій; на утеплення зовнішніх стін будинку №31 по вул. Миру; на заміну вікон на сходових клітинах у під’їзді будинку № 81 по вул. Добровольського, що стали переможцями конкурсу «Будинок кращого благоустрою»; на капітальний ремонт примикань покрівлі будинку № 67 по вул. Добровольського. Також буде  виділено кошти на поточний ремонт вулично-дорожньої мережі та утримання міського кладовища.

 

У рамках міської Програми стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у ОСББ міста на 2016-2020 роки затверджено перелік ОСББ, яким надаватиметься відшкодування частини суми (тіла) кредитних коштів, що залучені ними на впровадження заходів з енергозбереження, реконструкції і модернізації житлових будинків. Компенсація у розмірі 10% від суми кредиту буде надано ОСББ «Добровольського 9» на придбання обладнання й матеріалів для теплоізоляції горища, дверей у місцях загального користування, підвалів, технічних приміщень, модернізацію систем освітлення в місцях загального користування. Також буде відшкодовано 10% від суми кредиту ОСББ «Промінь» для встановлення індивідуального теплового пункту; ОСББ «Гірник» - для придбання обладнання та матеріалів на облаштування індивідуальних теплових пунктів, термомодернізацію внутрішньобудинкових систем опалення та системи гарячого  водопостачання, модернізацію систем освітлення місць загального користування. Міський голова Дмитро Биков відзначив важливість прийнятого рішення в рамках підтримки ОСББ міста в частині впровадження заходів з енергозбереження.

 

Внесли зміни до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Горішні Плавні на 2016-2020 роки; Програми розвитку та збереження зелених насаджень у м. Горішні Плавні на 2016 - 2017 роки та Програми будівництва та реконструкції об’єктів комунальної власності міста Горішні Плавні  на 2017 рік.

 

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська прокоментувала проект рішення «Про плату за навчання учнів у школах естетичного виховання м. Горішні Плавні на 2017-2018 навчальний рік». Відповідно до прийнятого рішення 81 дитина пільгових категорій, які навчаються в художній та музичній школах міста, на 100  % звільнено від оплати за навчання на 2017-2018 навчальний рік.  

 

Встановили для фізичних та юридичних осіб пільги на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, якими вони зможуть скористатися у 2018 році. Начальник відділу економічного аналізу та контролю Віта Пятіна пояснила, що фізичні особи, офіційний нарахований середньомісячний дохід яких за попередній рік не перевищує мінімальну заробітну плату, встановлену станом на 1 січня попереднього року (станом на 01.01.2017 - 3 200 грн), будуть звільнені на 100% від сплати податку на об’єкти житлової нерухомості. Тобто, у 2018 році в Горішніх Плавнях вищезазначені одноособові власники квартир, площа яких перевищує 60 кв. м, приватних будинків з площею більш ніж 120 кв. м. не будуть сплачувати податок. На підставі численних звернень громадян рішенням сесії також на 100% звільнено від сплати податку у 2018 році усіх фізичних осіб - власників господарських будівель: сараїв (хлівів), гаражів, літніх кухонь, вбиралень, погребів, навісів, котелень, бойлерних, сміттєзбірників, альтанок. На 100% звільнено юридичних осіб від сплати податку на об’єкти нежитлової нерухомості соціальної сфери (музеї, їдальні, спортивні споруди). 

 

 У ході засідання сесії депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали 12 питань щодо поновлення прав користування земельними ділянками, 26 питань архітектури і містобудування.

 

Внесли зміни до Переліку заходів по реалізації Програми розробки містобудівної документації в місті Горішні Плавні на 2017-2020 роки та Переліку заходів на 2017 рік із реалізації Програми розвитку земельних відносин та раціонального використання й охорони земель міста Горішні Плавні на 2016-2018 роки.

 

Розглянули та погодили питання про внесення змін до показників міського бюджету на 2017 рік. Начальник фінансового управління Алла Говорун поінформувала про надходження коштів (1 млн грн) з фонду розвитку території Полтавської області, які будуть направлені на капітальний ремонт будівлі головного корпусу Горішньоплавнівської міської лікарні. Міський голова Дмитро Биков висловив вдячність депутатам обласної ради Андрію Пісоцькому, Володимиру Говоренку, Дмитру Спатарю, Вячеславу Мінязеву, Дмитру Півню за вагому фінансову підтримку міських проектів з розвитку інфраструктури.

 

Депутати міської ради надали дозвіл на отримання кредитних коштів КВП «Теплоенерго» для придбання сучасного газового котла Bosсh виробництва Німеччини на міську котельню по провул. Енергетиків, 31.

 

Депутат Горішньоплавнівської міської ради, заступник начальника Кременчуцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області Світлана Нестеренко поінформувала, що з 01 жовтня 2017 року Урядом здійснено перерахунок раніше призначених пенсій громадянам України із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3765 грн. Зауважила, що найближчим часом усім пенсіонерам поштою будуть розіслані інформаційні повідомлення про новий розмір осучаснених пенсій та звернулася до мешканців міста з проханням звертатися до спеціалістів Пенсійного фонду за роз’ясненнями за наявності повідомлень, що міститимуть деталі нарахувань.