Звітно-виборна конференція ГО «Ветерани Другої світової війни та праці»

17.11.2017, 08:48

14 листопада у великій залі виконкому Горішньоплавнівської міської ради відбулася звітно-виборна конференція громадської організації «Ветерани Другої світової війни та праці».

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять Віри Минівни Станицької, голови громадської організації «Ветерани Другої світової війни та праці», Почесного ветерана України, яка з 1999 року очолювала міську організацію ветеранів війни та праці.

Участь у звітно-виборній конференції громадської організації взяли міський голова Дмитро Биков, заступник міського голови Надія Угнічева, начальник управління охорони здоров’я Юрій Ковпак, начальник управління соціального захисту населення Світлана Чернявська, директор ТЦСО «Калина» Лідія Бабич, головний спеціаліст Кременчуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Ірина Андросова, головний лікар Центру ПМСД м. Горішні Плавні Аліна Ковпак, член правління громадської організації «Захист дітей війни» м. Кременчука Олександр Яцик.

Заступник голови правління громадської організації «Ветерани Другої світової війни та праці» Володимир Лісняк доповів про роботу організації за звітний період, подякував органам місцевого самоврядування за постійну підтримку діяльності. Голова ревізійної комісії Микола Бубнов прозвітував про фінансово-господарську діяльність громадської організації від 01.11.2015 року по 01.11.2017 року.

Міський голова Дмитро Биков подякував членам громадської організації за їхню участь у роботі конференції, розповів про основні напрямки роботи органів місцевого самоврядування за останні два роки. Один з основних – енергозбереження. Впроваджено кілька значних заходів з енергозбереження: встановлено сучасні світильники по місту, які економлять електроенергію у 5 разів; утеплено усі 9 дошкільних навчальних заклади, загальноосвітні школи міста; закінчується скління двох корпусів міської лікарні – хірургічного  й головного. Через впровадження цих проектів вдасться зекономити 1 млн грн за  опалювальний сезон, і ці кошти спрямувати на наступні заходи з енергозбереження.

Зараз проводиться закупівля сучасного німецького газового котла потужністю 30 МВт виробництва  Bosh Uniman UT-HZ 32500 для реконструкції котельні міста по пров. Енергетиків, 31 з метою зменшення витрат теплової енергії. Вартує цей проект 200 млн грн, тож працюємо з міжнародними фінансовими структурами, які готові дати кредит для реалізації цього проекту. Для його здійснення при сталому фінансуванні необхідно років 2-3, що дасть економію на вироблення й подачу теплової енергії на місто, знизить навантаження на оплату послуг. 

Наступним важливим напрямком діяльності є реконструкція системи водопідготовки питної води міста на першому водопідйомі КП ВУВКГ з використанням сучасної європейської технології знезараження питної води гіпохлоритом натрію та діоксидом хлору. До березня 2018 року плануємо реалізувати проект впровадження нових стандартів підготовки питної води, що сприятиме зменшенню ризиків виникнення аварійних ситуацій, збільшенню екологічності процесу.

Зараз у місті проводиться заміна багатьох інженерних комунікацій, мереж (теплові мережі, гарячого водопостачання та холодного) на сучасні надійні пластикові труби з термоізоляцією.

Проводиться значна робота з питань соціального захисту населення, реорганізації й реконструкції лікувальних закладів міста. За останні два роки у сферу охорони здоров’я вкладено понад 20 млн грн: на закупівлю нового обладнання, інвентарю; у міській лікарні повністю замінено меблі, до кінця цього року буде обладнано санітарні кімнати в усіх відділеннях лікарні відповідно до санітарно-гігієнічних вимог для комфорту хворих. У планах на наступний рік придбання нової найсучаснішої італійської цифрової рентгенівської системи на два робочих місця з функціями флюорографії та рентгенографії (JUMONG C SGHealthCare), що забезпечить високу якість знімків, можливість цифрової обробки й деталізації, швидке отримання результату обстеження і зменшення променевого навантаження.

Також міський голова подякував членам громадської організації «Ветерани Другої світової війни та праці» за активну громадянську позицію, побажав здоров’я, бадьорості.


Начальник УСЗН Світлана Чернявська зазначила, що в Єдиному державному реєстрі осіб, які мають право на пільги станом на 14.11.2017 перебуває 470 учасників бойових дій (пільга 75% на житлово-комунальні послуги); 372 учасники війни (пільга 50% на житлово-комунальні послуги); 142 інваліди війни І, ІІ та ІІІ груп (пільги на житлово-комунальні послуги у розмірі 100%); 174 члени сімей загиблих, 5049 ветеранів праці, 24 ветерани військової служби, 27 вдов ветеранів військової служби – їм надаються відповідні пільги на житлово-комунальні послуги. Пільгові категорії громадян або отримують пільги на житлово-комунальні послуги, або отримують субсидію.

У 2017 році 29 ветеранів війни отримали путівки Міністерства соціальної політики в санаторії міст Одеси, Миргорода, Трускавця; 28 ветеранів отримали грошову компенсацію замість санаторно-курортного лікування.

Матеріальну допомогу з міського бюджету отримали 1040 мешканців міста на загальну суму 3,2 млн грн; із них 210 осіб (інваліди війни, діти-інваліди, інваліди загального захворювання) на суму 680 тис. грн; 40 осіб (учасники бойових дій, учасники війни) 85 тис. грн. Також виділяються кошти на статутну діяльність громадської організації «Ветерани Другої світової війни та праці». Майже 5226 осіб – ветерани праці, ветерани війни, діти війни – обслуговується в ТЦСО «Калина», отримуючи різні види соціальних послуг: соціальна послуга догляду вдома, паліативного догляду вдома, соціальна адаптація, денного догляду. 98% членів громадської організації «Ветерани Другої світової війни та праці» перебувають на обліку й отримують соціальні послуги.

Світлана Чернявська зауважила, що підвищення пенсії ніяким чином не впливає на отримання субсидії в цьому опалювальному періоді.

 

Головний лікар Центру ПМСД м. Горішні Плавні Аліна Ковпак наголосила на важливості проходження медогляду. За 9-10 місяців 2017 року в госпіталях пройшли лікування 52 особи, із них 7 учасників АТО; у лікувальних закладах області – 8 осіб, в інших лікувальних закладах (міст Кременчука, Горішніх Плавнів) – 22 інваліди війни, 17 учасників бойових дій, в т.ч. 5 учасників АТО, 11 учасників війни, 10 прирівняних осіб. До реабілітаційних центрів направлено 14 інвалідів війни і  28 учасників бойових дій.

У міській лікарні для інвалідів війни в день виділяється на харчування 55 грн, на медикаменти – 65 грн. За 10 місяців цього року витрачено на харчування 29 тис. грн, на медикаменти – 34 тис. 320 грн.

Лікарями міської лікарні виписано пільгових рецептів на 3346 грн, Центру ПМСД – 30516 грн, 37 ветеранів війни через Міську лікарняну касу отримали 7759 грн. У стоматологічній поліклініці за 10 місяців протезування пройшли 5 ветеранів війни (3365 грн), проліковано 79 осіб.

Аліна Ковпак розповіла про Державну програму «Доступні ліки», та її особливості.

 

У ході звітно-виборної конференції  її учасники одноголосно обрали головою правління громадської організації «Ветерани Другої світової війни та праці» Катерину Шуляк. До складу правління громадської організації було обрано Надію Сухонос, Галину Першину, Степана Мороза, Зінаїду Коваленко, Наталію Неб.