Засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу, наркоманії та ВІЛ інфекції/СНІДу відбулося

20.11.2017, 13:21

16 листопада в малій залі міськвиконкому відбулося засідання координаційної ради, що діє при виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради, з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією. Учасники наради обговорили аналіз захворюваності на туберкульоз, наркоманію, епідеміологічну ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в Горішніх Плавнях за січень-жовтень поточного року і затвердили план роботи з профілактики соціально-небезпечних захворювань на 2018 рік.

На початку засідання заступник міського голови, голова координаційної ради з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та боротьби з наркоманією Надія Угнічева підкреслила, що необхідно сприяти забезпеченню профілактики соціально-небезпечних інфекцій, своєчасної діагностики, безперервного й контрольованого лікування ВІЛ-інфікованих, хворих СНІДом, туберкульозом та наркозалежних. Україна продовжує залишатися країною з високим рівнем поширення ВІЛ-інфекції та високим рівень захворюваності на мультирезистентний туберкульоз.

Завідуюча відділом епідеміологічних досліджень, лікар-епідеміолог Горішньоплавнівського підрозділу лабораторних досліджень Антоніна Волик повідомила, що протягом січня-жовтня 2017 року в місті зареєстровано 26 випадків захворювання на туберкульоз органів дихання, проти 25 у минулому році. На обліку у лікаря-фтизіатра перебуває 332 дорослих хворих на туберкульоз, з них 47 - з активною формою захворювання. У 46 пацієнтів діагностовано туберкульоз легень. Усі хворі були забезпечені протитуберкульозними препаратами. У цьому році, як і минулого, від туберкульозу померла одна людина. На обліку у дитячого лікаря-фтизіатра перебуває 175 тубінфікованих дітей. Усі вони пройшли хіміопрофілактику. План вакцинації проти туберкульозу виконаний на 46,4%. А план з флюорографічних обстежень - на 75,9%. З числа ВІЛ-інфікованих пройшли флюорографічне обстеження 28,3%; ті, хто перебуває на обліку у нарколога - 57,9% хворих. За 10 місяців поточного року за державною програмою було отримано протитуберкульозної вакцини БЦЖ 2 тис. доз. А для діагностики туберкульозної інфекції - 6258 доз туберкуліну.

На обліку в кабінеті «Довіра» знаходиться 59 ВІЛ-інфікованих, з них одна дитина народжена ВІЛ-інфікованою матір'ю. Про це повідомила завідувач інфекційної службою міської лікарні Алла Замш. За 10 місяців 2017 року взято на облік 8 ВІЛ-інфікованих. Антиретровірусне лікування на базі кабінету «Довіра» проходять 16 хворих. Стаціонарну допомогу надано 8 ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД. За 9 місяців 2017 року кабінетом «Довіра» проведено 323 індивідуальних дотестових консультування. З них 55 осіб дали згоду на проведення тесту на ВІЛ, у одного з них був позитивний результат. При кабінеті «Довіра» працює психолог, який надає консультаційну допомогу як ВІЛ-інфікованим, так і членам їх сімей. Протягом січня-жовтня поточного року психолог проконсультував 277 осіб.

У свою чергу лікар-нарколог міської лікарні Ярина Ісаєва поінформувала, що на обліку в кабінеті нарколога перебуває 722 людини. З них 174 наркозалежних і 548 - алкозалежних. Охоплено лікуванням 42 і 94 хворих відповідно. Учасниками програми замісної підтримувальної терапії є 60 наркозалежних, у тому числі 47 чоловіків і 13 жінок.

Члени координаційної ради затвердили план роботи з протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІД та боротьбі з наркоманією на 2018 рік.