Апаратна нарада

22.11.2017, 16:55

20 листопада міський голова Дмитро Биков провів чергову апаратну нараду, у ході якої розглянули актуальні питання життєдіяльності міста.

18 листопада в Києві за участі народного депутата України Костянтина Жеваго, міського голови Дмитра Бикова відбулася робоча зустріч з головою Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрієм Павелком.

Міський голова поінформував, що в ході зустрічі обговорено проблемні питання, які стосуються збільшення фінансового навантаження на місцеві бюджети у ході формування Державного бюджету на 2018 рік. У наступному році проект Державного бюджету передбачає збільшення відсотка вилучення з міського бюджету реверсної дотації з 50% до 80%. У 2017 році розмір вилучення по місту Горішні Плавні становив 32 млн грн. У 2018 році передбачається, що ця сума складе 56 млн грн (73,7%). На органи місцевого самоврядування планують перекласти фінансування деяких державних повноважень, зокрема: оплату пільг за житлово-комунальні послуги окремим категоріям громадян; фінансування професійно-технічної освіти. Планують зменшити на 2 млн грн субвенцію з державного бюджету на фінансування галузі освіти.  

Під час зустрічі у Верховній Раді України народний депутат Костянтин Жеваго виступив із законодавчою ініціативою, направленою на збільшення коштів місцевих бюджетів за рахунок перерозподілу рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення. Відповідно до чинного Бюджетного кодексу України зараз 75% рентної плати зараховується до державного бюджету, 25% - до обласного бюджету. Місцеві бюджети взагалі не отримують кошти від рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення. Такий розподіл не враховує інтереси територіальних громад, погіршення стану навколишнього природного середовища, збитки, нанесені в ході видобутку, об’єктам інфраструктури, негативний вплив на стан здоров’я. Костянтин Жеваго вніс пропозицію щодо зарахування до місцевого бюджету 10% рентної плати  за користування надрами загальнодержавного значення, у тому числі під час видобутку залізної руди та гранітів, 65% рентної плати - до державного бюджету, 25% - до обласного бюджету.   

 

Очільник міста повідомив про ухвалу Верховною Радою законопроекту «Про житлово-комунальні послуги», який є частиною реформи галузі. Законопроектом встановлюється порядок укладання споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг. У законі передбачається, що споживачам у багатоквартирних будинках теплова енергія постачатиметься згідно з договором про надання комунальної послуги з постачання теплової енергії. Тарифи на теплову енергію, що вироблятимуться та поставлятимуться з допомогою систем автономного опалення, формуються і встановлюються окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного системою автономного опалення, з урахуванням собівартості виробництва та постачання теплової енергії в таких системах, а також рентабельності суб'єкта господарювання, що провадить таку діяльність. Виводиться в окрему послугу поводження з відходами, запроваджується перевірка якості житлово-комунальних послуг. Встановлюється, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок повинні будуть укладати договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснювати оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечувати роздільне збирання побутових відходів.

 

Очільник міста  поінформував, що державою відшкодовано 7,5 млн грн – частину коштів субвенції за субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг.  «Місцевий бюджет поки що не в повному обсязі отримав субвенцію з держбюджету. Невиплаченою залишилася сума 3 млн грн. Але сьогодні в питаннях погашення державою заборгованості комунальним підприємствам за надання пільг та субсидій на оплату комунальних послуг простежується позитивна динаміка», - наголосив міський голова.  

 

Йшлося про завершення спільної роботи органів місцевого самоврядування, представників громади та консультантів ПРОМІС над проектом Стратегії розвитку міста Горішні Плавні до 2028 року. Проект Стратегії презентовано в ході розширеного засідання робочої групи 08 листопада.
Дмитро Биков відзначив, що Стратегія розвитку міста – важливий документ, наявністю якого може похвалитися не кожне місто України. Разом із Горішніми Плавнями ще 15 українських міст брали участь у Проекті ПРОМІС. Більше того, Горішні Плавні стали першим містом України, яке в ході розробки власної Стратегії розвитку застосувало стратегічну екологічну оцінку. Рішення про затвердження Стратегії розвитку міста Горішні Плавні до 2028 року планують винести на засідання депутатів Горішньоплавнівської міської ради у грудні 2017 року.

 

У ході наради міський голова навів статистичні данні щодо постраждалих від дорожньо-транспортних пригод у Горішніх Плавнях за період з 2012 по 2017 рік. Упродовж звітного періоду в результаті ДТП травмовано 1006 осіб, 22 особи загинули, у тому числі 1 дитина. Організація колового руху на двох перехрестях міста (вул. Миру - вул. Гірників; вул. Миру - вул. Конституції) покликана підвищити рівень безпеки учасників дорожньо-транспортного руху за рахунок зниження швидкості транспорту. Європейські міста давно користуються перевагами, які забезпечує коловий рух автотранспорту. Вартість робіт на його облаштування дорівнює вартості будівництва звичайної дороги.

 

Головний лікар Горішньоплавнівської міської лікарні Костянтин Шкляр розповів про результати роботи медиків зі збору донорської крові в місті. Зазначив правила здачі крові та права донорів. Зауважив, що донорство – місія благородна і вкрай необхідна для суспільства. Закликав представників Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, бюджетних закладів, установ, організацій, комунальних підприємств міста долучитися до цієї важливої справи.  

У ході апаратної наради йшлося про обрізку дерев, що традиційно проводиться спеціалістами КП «СпецЕко» цієї пори року. Очільник Горішніх Плавнів прокоментував питання щодо доцільності замазування обрізаних частин дерев, яке хвилює деяких громадян міста. Вчені стверджують, що дерева самостійно ізолюють пошкодження, утворюючи лігнін у деревині, таким чином фізично й хімічно запобігаючи зараженню. Використання замазки перешкоджає окислювальним процесам та заважає заростанню пошкоджень. Міський голова відзначив: «Обрізка дерев у місті проводиться тільки в осінньо-зимовий період і за відповідної температури повітря, що зменшує можливість захворювання дерев».

 

Міський голова згадав про успішно проведені в навчальних закладах міста форуми:  «Світ без кордонів – Сhallenge of the Millennium» та «Молодь – майбутнє України». Подякував директору СЗОШ № 4 Лідії Бурлаці та в.о. директора СЗОШ № 2 Людмилі Пікуль, начальнику відділу у справах сім’ї та молоді Тетяні Оробченко за вдалу організацію заходів та залучення учнівської молоді до цікавих та значимих проектів.     

Дмитро Биков прозвітував, що 17 листопада з нагоди Міжнародного дня студента на танцювальному майданчику міського Парку культури та відпочинку організовано молодіжно-розважальну програму за участі кавер-бенду «Brains on holidays», солістки Ірини Колесніченко, MC Костянтина Бобровського, DJ Maxi.

 

Очільник міста також поінформував про спортивні перемоги міста. Привітав велосипедистів ДЮСШ №1 та їх тренера-викладача Сергія Долинського із вдалими виступами на чемпіонаті України в естафетній гонці та IV етапі Кубка України в груповій гонці, що відбулися 04-05 листопада 2017 року в Кременчуці. Микола Панібратець став чемпіоном України з велокросу в естафетній парній гонці серед чоловіків на дистанції 6,4 км, виконав  норматив на звання «Майстер спорту України». 

Анонсував фотовиставку-конкурс «Фотосушка», що відбудеться 02 грудня об 11 годині у фойє центральної міської бібліотеки Горішніх Плавнів. Запросив бажаючих долучитися до конкурсу.