Засідання ХХІХ сесії Горішньоплавнівської міської ради

23.11.2017, 08:24

21 листопада відбулося засідання ХХІХ сесії Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання за головування міського голови Дмитра Бикова.

Міський голова привітав присутніх із Днем Гідності та Свободи, побажав миру, порозуміння й згуртованості, віри у краще майбутнє нашої України, нашого рідного краю.

Присутні заслухали звіт міського голови Дмитра Бикова про діяльність виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради та здійснення державної регуляторної політики (http://www.hp-rada.gov.ua/main/5771-zvt-mskogo-golovi-dmitra-bikova-za-2017-rk.html).

У розділі питань житлово-комунального господарства, доповідав директор департаменту ЖКГ Петро Василюк, внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Горішні Плавні на 2017 рік, до додатку «Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Горішні Плавні на 2016-2020 роки», до Програми розвитку та збереження зелених насаджень у м.Горішні Плавні на 2016-2017 роки. Затвердили Програму сприяння створенню і підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків м.Горішні Плавні Полтавської області на 2018-2020 роки. Внесли зміни до Програми будівництва та реконструкції об’єктів комунальної власності міста Горішні Плавні  на 2017 рік.

Заслухали інформацію начальника відділу освіти Ірини Шошиної про стан виконання Комплексної програми розвитку освітньої галузі м.Горішні Плавні на 2017-2021 роки. Затвердили тимчасове Положення про конкурсну комісію та тимчасовий Порядок проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних посад директорів загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності, підпорядкованих відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області; Положення про стимулювання обдарованих дітей, педагогічних працівників і тренерів; Положення про стимулювання педагогічних працівників-переможців конкурсів «Учитель року», «Класний керівник року», «Вихователь року» та конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладах «Джерело творчості».

Затвердили штатний розпис та положення про Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Надія» у новій редакції.

Внесли зміни до міської Комплексної програми профілактики злочинності та правопорушень у м. Горішні Плавні Полтавської області на 2017-2021 роки шляхом зміни назви Громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Міська міліція» на Громадське формування з охорони громадського порядку і державного кордону «Муніципальна варта».

Начальник житлового відділу департаменту економічного розвитку та ресурсів Інна Киричок доповіла про Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у м. Горішні Плавні на 2017-2020 роки та надання компенсації фахівцю бюджетної сфери міста у розмірі 50% від відсоткової ставки за пільговим довготерміновим кредитом на будівництво житла в м. Горішні Плавні, наданим за рахунок власних коштів Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву». Обидва рішення прийняті депутатами міської ради.

Заслухали звіт начальника фінансового управління Алли Говорун про виконання міського бюджету за 9 місяців 2017 року. Зокрема вона зазначила, що міський бюджет за доходами за 9 місяців 2017 року виконаний у сумi 492 млн грн, за планом 507,5 млн грн, на 97,0%. Без врахування  трансфертів  виконання плану становить 100,5%. До загального фонду міського бюджету надійшло 466 млн грн, що на 11, 6 млн грн менше запланованого, виконано план на 97,6%.

Основними джерелами податкових надходжень до міського бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого складає 35,2% від доходів загального фонду, акцизний податок – 2,2%, місцеві податки і збори - 15,6%, трансферти – 43,5%. Від податку на доходи фізичних осіб до міського бюджету надійшло 164 млн грн , 98,4 % плану на 9 місяців 2017 року.

Найбільшим платником податку є ПрАТ «Полтавський гірничозбагачувальний комбінат». Понад 40% надходжень від податку з доходів фізичних осіб, 90% коштів від плати за землю та 100% плати за надра місцевого значення надходить від  основного підприємства міста.

Місцеві податки і збори за звітний період склали 72,6 млн грн, у тому числі: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки 2,2 млн грн, плата за землю – 57 млн грн, єдиний податок –13 млн грн.

Міський бюджет за доходами спеціального фонду за 9 місяців 2017 року виконаний в сумі 26 млн грн за планом (з урахуванням внесених змін ) 29,6 млн грн, план виконано на 88,5 %.

Міський бюджет за видатками 9 місяців 2017 року виконаний в сумі 489, 6 млн  грн, за планом 605,5 млн грн, на 80,9 %: загальний фонд виконано 398,6 млн грн, за планом з урахуваннями внесених змін 433 млн грн, на 92%; спеціальний фонд – 91 млн грн, за планом 172 млн грн, на 52,9 %.

У питанні про внесення змін до показників міського бюджету на 2017 рік Алла Говорун наголосила на необхідності пересування коштів у сумі 109 тис. грн із виконкому на Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Надія» для виплати зарплати з нарахуваннями у зв’язку із підвищенням на 2 тарифних оклади черговим з режиму з 1 вересня, а також оплати водопостачання. Здійснити пересування коштів на відділ культури, спорту і туризму (161 тис. грн) на виплату зарплати тренерам у зв’язку із підвищенням на 2 тарифних розряди; на придбання спецкатера (170 тис. грн) для супроводження спортсменів, які беруть участь у міжнародних змаганнях, що проводяться в умовах морської та океанічної акваторії. Здійснити пересування коштів із управління по інвестиціях і будівництву на управління соціального захисту населення (300 тис. грн) для виплати матеріальної допомоги мешканцям міста. Із виконкому пересунути кошти (260 тис. грн) на придбання інсуліну для пільгової категорії населення на січень-лютий 2018 року. Із резервного фонду на ТЦСО «Калина» (50 тис. грн) для придбання реабілітаційних засобів.

Депутати розглянули та прийняли рішення, що стосуються питань  економічного розвитку та ресурсів, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування.