Памятка для батьків!!

10.02.2011, 08:53

Пам'ятка для батьків
про обовязкові профілактичні медичні огляди учнів шкіл

Шановні батьки !

Постановою Кабінету Міністрів України № 1318 від 08.12.2009 року, наказом Міністерства Охорони Здоров’я України № 682 від 16.08.2010 року, сумісним наказом Головного управління охорони здоров'я, Головного управління освіти та науки Полтавської облдержадміністрації, обласної санітарно-епідеміологічної станції від 01.11.2010 р. №1098/1849/167, «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів» затверджено Порядок здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, яке включає в себе: проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів, проведення профілактичних щеплень згідно з їх календарем, здійснення профілактичних та оздоровчих заходів під час навчання, надання невідкладної медичної допомоги, організацію госпіталізації дитини за наявності показань та інформування про це батьків.

Обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів навчальних закладів проводяться щорічно медичними працівниками у присутності батьків або осіб, які їх замінюють, у лікувально-профілактичних закладах, крім учнів початкових класів, які проходять обов’язковий медичний профілактичний огляд у загальноосвітніх навчальних закладах у встановленому законодавством порядку. Довідка лікувально-профілактичного закладу про результати проведеного обов’язкового медичного профілактичного огляду надається батьками або медичними працівниками поліклініки медичному працівникові навчального закладу.

Передбачено розмежування долікарського та лікарського етапів обов’язкового медичного профілактичного огляду учнів відповідно до Схеми їх періодичності. Медична сестра в медичному кабінеті школи проводить дитині вимірювання маси тіла, зросту, перевірку гостроти зору та слуху тощо. Дільничний лікар-педіатр або сімейний лікар у лікувально-профілактичному закладі оглядає учня і робить висновок про стан його здоров’я, визначає групу для занять фізкультурою, дає рекомендації щодо додаткових обстежень, лікування (за наявності показань), профілактичних щеплень, режиму, харчування та здійснення інших заходів. Після проведення огляду кожному учневі видається Довідка про його результати.

Нормативними документами регламентовано також проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду учнів загальноосвітніх навчальних закладів під час їх стаціонарного лікування.

Інформація про здійснення медичного обслуговування учнів фіксується і зберігається у навчальному та лікувально-профілактичному закладах. Навчальний заклад передає лікувально-профілактичній установі за місцем проживання учня інформацію про результати обов’язкових медичних профілактичних оглядів і проведених профілактичних щеплень, а узагальнена інформація про результати оглядів та про загальний стан здоров’я учнів навчальних закладів щороку доводиться до відома педагогічного персоналу

У місті Комсомольську обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів будуть проводитись протягом січня-серпня календарного року, згідно графіку який доводиться до відома батьків класним керівником та медичною сестрою школи. У графіку роботи лікарів поліклініки «Медичний центр ПМСД», амбулаторій сімейного лікаря, дитячого консультативного центру міської лікарні виділено «день школяра» - четвер. Учні які не пройшли медичного огляду не будуть допущені до уроків фізкультури.

Схема періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів
учнів загальноосвітніх навчальних закладів

Вік дитини

Лікар-педіатр (лікар загальної практики - сімейної медицини)

Лікарі-спеціалісти

Додаткові методи досліджень

1

2

3

4

6 років (перед поступленням до загальноосвітнього навчального закладу)

1 раз на рік

Дитячий хірург
ортопед-травматолог дитячий
офтальмолог дитячий
отоларинголог дитячий
логопед
ендокринолог дитячий
невролог дитячий
стоматолог
інші спеціалісти за показаннями

Аналіз крові ( гемоглобін), загальний аналіз сечі
та інші за показаннями

7, 8, 9, 10 років

1 раз на рік

За показаннями

За показаннями

11 років

1 раз на рік

Дитячий хірург
ортопед-травматолог дитячий
офтальмолог дитячий
отоларинголог дитячий
ендокринолог дитячий
невролог дитячий
гінеколог дитячий
стоматолог
інші спеціалісти за показаннями

Аналіз крові ( гемоглобін), загальний аналіз сечі,
Аналіз крові на цукор у дітей з спадковою обтяжливістю на цукровий діабет
та інші за показаннями

12, 14 років

1 раз на рік

За показаннями

За показаннями

юнаки: 15, 16, 17 років;
дівчата: 15 і 17 років.

1 раз на рік
(терапевт у разі обслуговування в студентській поліклініці)

отоларинголог дитячий
хірург дитячий
ортопед-травматолог дитячий
ендокринолог дитячий стоматолог
гінеколог дитячого та підліткового віку (за показаннями)
психолог (за показаннями) невролог дитячий

Флюорографія
аналіз крові загальний,
аналіз сечі загальний,
аналіз крові на цукор,
аналіз калу на яйця гельмінтів
аналіз крові на групу та резус-фактор
ЕКГ (у віці 15 років)

дівчата у 16 років

1 раз на рік

стоматолог
гінеколог дитячого та підліткового віку (за показаннями)

Флюорографія

 

Шановні батьки! Ви несете відповідальність за здоров’я Ваших дітей. Просимо Вас, отримавши запрошення від дільничного лікаря, у вказаний термін з’явитись у лікувально-профілактичний заклад для проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду Вашої дитини.