У Горішні Плавні відвантажено німецький водогрійний котел Bosch

8.12.2017, 09:00

04 грудня у ході брифінгу міський голова Дмитро Биков поінформував, що 29 листопада компанією Bosch (Німеччина) для КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні виготовлено та відвантажено жаротрубний димогарний триходовий водогрійний котел Bosch потужністю 30МВт.  

 

Дмитро Биков повідомив, що придбання водогрійного котла здійснюється з метою впровадження заходів з енергозбереження у рамках проекту повної реконструкції головної котельні міста, яка обслуговує 86% споживачів міста. Нове обладнання дасть можливість регулювати подачу теплоносія відповідно до змін погодних умов та економити кошти мешканців міста, забезпечить стабільність роботи котельні.

 

Головною перевагою сучасного водогрійного котла є високий рівень енергоефективності. За рахунок високого коефіцієнту корисної дії котельного агрегату, що досягає рівня 95%, споживання газу зменшується на 15%. Підвищення ККД котла відбувається за рахунок використання в економайзері теплової енергії відхідних газів, якими підігрівається вода із зворотного трубопроводу теплотраси, та за рахунок інтенсивної циркуляції води й швидкої теплопередачі. Котел також укомплектовано двома пальниками німецької фірми «Weishaupt», які добре зарекомендували себе завдяки високій ефективності, якості та надійності конструкції. Управління котлом повністю автоматизовано, що дає можливість постійно контролювати показники та підтримувати оптимальний режим роботи обладнання.

 

Інноваційні технології скорочують до мінімуму обсяги викидів СО2 та NOx (оксиди азоту), зменшуючи негативний вплив виробництва на навколишнє середовище. Вартість котла становить 20,15 млн грн. 

 

Міський голова зазначив, що котел представляє собою габаритний вантаж вагою 78 т, висотою 4,6 м, тому має складний маршрут доставки з Німеччини у Горішні Плавні через Бельгію, Литву та Білорусію. Компанією за всю історію виробництва випущено 171 котел такої конструкції і тільки 9 з них мають аналогічну потужність.