Урочисте вшанування!!

15.02.2011, 09:29

Урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 22-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

altЩороку згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» 15 лютого відзначається як День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

Після Другої світової війни вихідці з України брали участь у війнах і військових конфліктах у 26 країнах світу, де гідно і мужньо виконували інтернаціональний обов’язок.

Найбільш тривалою і тяжкою стала військово-політична спецоперація в Афганістані: 160 тисяч українців пройшли вогненними дорогами цієї країни, 3360 не повернулися додому, більш як 8 тисяч зазнали поранення, понад 100 тисяч перенесли складні захворювання. Залишились без синів 2729 матерів, 1982 батька, стали вдовами 505 молодих жінок, сиротами — 711 дітей. Після війни померло від ран і захворювань вп’ятеро більше «афганців», ніж загинуло, кількість інвалідів збільшилася в кілька разів. Це тяжкі втрати для батьків, рідних, близьких, друзів і в цілому для суспільства.

Через афганську війну, а також локальні війни на території інших держав пройшло 224 комсомольчанина, четверо з яких загинуло в страшному горнилі смерті.

11 лютого в Палаці культури і творчості відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 22-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан, а також 25-ї річниці з дня заснування Комсомольської міської Спілки ветеранів Афганістану.

В урочистостях взяли участь міський голова Сергій Супрун, генеральний директор ВАТ «Полтавський alt ГЗК» Віктор Лотоус, заступник голови обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану Валерій Биченко, військовий комісар Комсомольсько- Козельщинського ОМВК підполковник Едуард Марченко, голова Комсомольської міської Спілки ветеранів Афганістану Володимир Рубан. Вони вручили грамоти та медалі комсомольчанам, яким за покликом Вітчизни довелося в мирний час нести нелегку службу в Афганістані та інших "гарячих точках" світу.

Звертаючись до воїнів-інтернаціоналістів, міський голова Сергій Сергій Супрун сказав: «Нині, зустрічаючись з вами у повсякденному житті, щоразу відчуваю щем у душі і гіркий жаль від спогадів про те, що сталося. В міру своїх можливостей міська влада Комсомольська постійно надає і буде надавати допомогу усім ветеранам, в тому числі й учасникам війни в Афганістані. Але якою б вагомою не була ця допомога, неможливо вже повернути підірване війною здоров'я, а тим паче заспокоїти серце і душу рідним та близьким загиблих».

Учасники зібрання вшанували пам’ять загиблих на території інших держав хвилиною мовчання та вручили квіти матерям загиблих воїнів-афганців.

У ході заходу С.А.Супрун вручив «Щиру вдячність» та годинник від міського голови присутньому на зібранні Ігорю Мойсеєнку ( в минулому – голова Спілки ветеранів Афганістану м.Комсомольська), письменнику, який презентував комсомольчанам власну книгу «Сектор обстрілу «Аисты». У творі йдеться про події афганської війни, учасником якої був сам автор. Книга в 2010 році отримала премію імені Богдана Хмельницького як перший високохудожній україномовний твір про події в Афганістані. Ігоря Мойсеєнка, як колишнього працівника комбінату, привітав також і генеральний директор ВАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус.

Концертну програму подарували гості свята - група «Контингент» (м. Лубни).