Апаратна нарада

15.12.2017, 09:13

11 грудня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради міський голова Дмитро Биков провів апаратну нараду.

 

У ході наради опрацювали основні показники Державного бюджету на 2018 рік, прийнятого Верховною Радою в четверг у другому читанні.

 

У першому читанні Державний бюджет на 2018 рік передбачав збільшення реверсної дотації до 80%. Для міста Горішні Плавні ця сума становила 56 млн грн, що на 24 млн грн більше ніж у 2017 році. Втрата такої великої суми з міського бюджету у 2018 році мала б значні негативні наслідки для соціально-економічного розвитку Горішніх Плавнів та безсумнівно позначилася б на якості життя містян. З метою запобігання негативним наслідкам народним депутатом України Костянтином Жеваго було надано слушні пропозиції щодо зменшення фінансового навантаження на місцеві бюджети в Державному бюджеті на 2018 рік та опрацьовано їх у ході робочої зустрічі з головою Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрієм Павелком. Проект Державного бюджету на 2018 рік прийнято з урахуванням цих пропозицій. У 2018 році відсоток вилучення з міського бюджету реверсної дотації залишиться на рівні попереднього року - 50%. 24 млн грн залишаться в міському бюджеті та будуть витрачені на першочергові потреби територіальної громади.

 

Міський голова Дмитро Биков поінформував, що на засіданні ВР України було ухвалено законодавчу ініціативу Костянтина Жеваго щодо зарахування до місцевого бюджету 5 % рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення, 70 % рентної плати - до державного бюджету, 25 % - до обласного бюджету, що вступить у дію з 01.01.2019 року. Відповідно до чинного Бюджетного кодексу України місцеві бюджети не отримують кошти від рентної плати за користування надрами загальнодержавного значення. Для Горішніх Плавнів ця сума складе близько 20 млн грн. Такий перерозподіл враховує інтереси територіальних громад, де ведеться видобуток корисних копалин. Отримані кошти можуть бути витрачені на покращення стану здоров’я людей, стану навколишнього природного середовища та об’єктів інфраструктури.

 

Очільник міста доповів про стан соціально-економічного розвитку міста за ІІІ квартал 2017 року. Чисельність наявного населення Горішньоплавнівської міської ради становить 54219 осіб. Природне скорочення  - 180 осіб, загальне скорочення населення – 274 особи. Обсяг реалізованої промислової продукції склав 19,7 млрд грн, що на 49 % більше ніж в аналогічному періоді 2016 року. У розрахунку на 1 мешканця цей показник становить 364 тис. грн. Для порівняння: у Полтаві - 125 тис. грн, у Кременчуці – 147 тис. грн. У загальному обсязі реалізації промислової продукції міста питома вага ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» складає 63 %. За 9 місяців 2017 року ПрАТ «Полтавський ГЗК» на розвиток діючого кар’єру витрачено 1,1 млрд грн. За 9 місяців 2017 року підприємством ТОВ «Єристівський ГЗК» на розробку родовища залізистих кварцитів витрачено 23 млн дол. США. У розрахунку на 1 мешканця розмір освоєних капітальних інвестицій становить 33 тис. грн. Обсяг прямих іноземних інвестицій наростаючим підсумком станом на 01 жовтня 2017 року - 788 млн дол. США. Питома вага надходжень до міського бюджету від діяльності малого бізнесу в загальній сумі податкових надходжень до міського бюджету за 9 місяців 2017 року приблизно складає 7,8%.

 

За даними Головного управління статистики в Полтавській області розмір середньої заробітної плати в Горішніх Плавнях – один з найвищих по області та становить 9213 грн. Для порівняння у Кременчуці – 6914 грн, у Полтаві – 7066 грн, у Миргороді – 5780 грн, у Лубнах – 5195 грн, у Гадячі – 5444 грн. Міський голова відзначив, що в економіці міста Горішні Плавні простежується позитивна динаміка розвитку господарського комплексу.

 

Дмитро Биков повідомив, що 29 листопада компанією Bosch (Німеччина) у Горішні Плавні відвантажено жаротрубний димогарний триходовий водогрійний котел Bosch потужністю 30 МВт. Придбання котла є найбільшою покупкою в історії міста. Встановлення сучасної котельної системи відбулося в рамках проекту повної реконструкції головної котельні міста, який планують упровадити упродовж 2-3 років. Котельня обслуговує 86% споживачів міста. Проект покликаний зменшити собівартість виробництва теплоносія. Для реалізації проекту також залучено грантові кошти НЕФКО. Вартість котла становить 20,15 млн грн. За результатами реконструкції планують отримати найсучаснішу котельню в Україні серед муніципалітетів.  

 

У ході апаратної наради міський голова прозвітував, що з 27 листопада у міській лікарні розпочали роботу дві нові каси, облаштовані для більшої зручності споживачів.  Одна каса працює в клінічній лабораторії з 07.30 до 09.30. Друга каса облаштована на території діагностичної служби, час її роботи з 07.30 до 15.30. Біля кас розміщено інформаційні стенди про вартість платних послуг.   

 

За фінансової підтримки народного депутата України Костянтина Жеваго для працівників швидкої допомоги та пожежної частини оновлено сучасну форму.

 

Очільник Горішніх Плавнів відзначив приємну новину - практика Горішньоплавнівської міської ради «Упровадження робототехніки як одного із напрямів STEM-освіти» здобула ІІ місце в конкурсі «Кращі практики місцевого самоврядування 2017 року».

 

У ході апаратної наради розглянули питання соціального захисту пільгових категорій населення.

 

Заступник начальника Кременчуцького об’єднаного УПФУ Світлана Нестеренко поінформувала про стан погашення заборгованості по місту.

 

Заслухали інформацію начальника відділу культури, спорту і туризму Ірини Зеленської про основні культурно-мистецькі заходи з нагоди новорічних свят. Святкові заходи традиційно розпочнуться після відкриття загальноміської новорічної ялинки, що відбудеться на Театральній площі 19 грудня о 16.00 годині. З 19 грудня у фойє Палацу культури і творчості біля новорічної ялинки буде розміщено скриньку для листів Діду Морозу. З 20 по 24 грудня о 10.00 та 13.00 для маленьких містян заплановані новорічні ранки та розважальна програма біля ялинки у Палаці культури і творчості. 28 грудня о 15.00 та 29 грудня о 16.00 на Театральній площі відбудеться розважальна театральна програма ЦДтаЮТ. З 28 по 30 грудня з 16.00 до 18.00 для дітей Горішніх Плавнів у фойє І поверху Палацу культури і творчості буде відкрито резиденцію Діда Мороза, де попередньо можна замовити новорічне вітання. Традиційні новорічні концерти за участі творчих колективів Палацу культури і творчості заплановано на 28 та 29 грудня на 18.00 годин. З нагоди свят з 19 грудня по 14 січня на Театральній площі міста буде організовано музичний супровід, виїзну торгівлю та забезпечено роботу розважальних атракціонів за сприятливих погодних умов.