Засідання виконавчого комітету

19.12.2017, 16:45

18 грудня в Горішньоплавнівській міській раді відбулося останнє у 2017 році засідання виконавчого комітету.

 

У ході роботи члени виконкому опрацювали та погодили проект міського бюджету на 2018 рік. Проект рішення прокоментував заступник міського голови Юрій Муха.

 

Зазначив, що обсяг дохідної частини бюджету міста Горішні Плавні на 2018 рік розраховано у сумі 528 млн грн, по загальному фонду - 504 млн грн, по спеціальному фонду 23,5 млн грн. Субвенції з державного бюджету складуть 96,5 млн грн: на медицину 43,8 млн грн, на освіту 52,8 млн грн. У загальний фонд міського бюджету планують одержати 398,7 млн грн податкових надходжень, з них 54,5 % - надходження податку на доходи фізичних осіб 275 млн грн, 20,1 % - місцеві податки 101,7 млн грн. Неподаткові надходження загального фонду міського бюджету розраховано у сумі 9,6 млн грн і складаються з надходжень плати за розміщення  тимчасово вільних  коштів місцевих бюджетів; оренди майнових комплексів та іншого комунального майна; плати за надання інших адміністративних послуг, державного мита, адміністративних штрафів та інших санкцій; плати за земельні сервітути, стягнення коштів за рішенням суду, від плати за розміщення зовнішньої реклами та повернення  невикористаних бюджетних коштів. Наповнити дохідну частину спеціального фонду планують за рахунок екологічного податку 12 млн грн; власних надходжень бюджетних установ 10,5 млн грн та доходів від операцій з капіталом 1 млн грн. У рамках угоди з ПрАТ «Полтавський ГЗК» планують отримати 2,4 млн грн з Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату».

 

Загальний обсяг видатків міського бюджету на 2018 рік прораховано в обсязі 527 млн грн, у тому числі загальний фонд 439 млн грн, спеціальний фонд 88 млн грн. У загальному фонді враховано реверсну дотацію в сумі 35,8 млн грн. При розрахунку видатків міського бюджету на 2018 рік враховувалися фактичні показники виконання бюджету за 2017 рік, розрахунки потреби головних розпорядників міського бюджету та підпорядкованих їм бюджетних установ і закладів, розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2018 року (3 723 грн), посадового окладу працівника І тарифного розряду - 1 762 грн.

 

Видатки на освіту передбачено в сумі 181 млн грн, на охорону здоров’я - 103 млн грн. Обсяг видатків міського бюджету на соціальний захист визначено в сумі 23,5 млн грн. У міському бюджеті передбачено видатки на допомогу на поховання; надання ритуальних послуг; компенсацію фізичним особам на соціальні послуги; матеріальну допомогу та соціальну підтримку незахищених верств населення. На 2018 рік на утримання територіального центру соціального обслуговування «Калина» запланували 9,7 млн грн, на фінансову підтримку громадських ветеранських організацій 150 тис. грн, на заходи з реалізації міської програми відпочинку та оздоровлення дітей 805 тис. грн, на соціальний захист сімей, молоді, дітей 535 тис. грн, на пільги членам сімей загиблих учасників АТО та воїнів-інтернаціоналістів  54 тис. грн, на компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом 1,8 млн грн, на утримання Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Надія»  5,3 млн грн.

 

На культуру й мистецтво передбачено 9,7 млн грн, у тому числі 3,6 млн грн на функціонування бібліотечних закладів, 780 тис. грн на утримання музею, 3 млн грн на фінансову підтримку комунального підприємства «Міський Палац культури і творчості», 4,5 млн грн на мистецькі заходи. Обсяг видатків загального фонду та спеціального фонду міського бюджету на 2018 рік по галузі «Фізична культура і спорт» складає 18,5 млн грн, на утримання ДЮСШ передбачено 18 млн грн.

 

На житлово-комунальне господарство передбачено видатки 38 млн грн, на економічну діяльність - 38 млн грн, на заходи  з охорони  та раціонального використання природних ресурсів 12 млн грн, на повернення позик, отриманих від міжнародних організацій  для реалізації інвестиційних програм (НЕФКО),  658,6 тис. грн.

 

За рахунок коштів бюджету розвитку у 2018 році планують витратити 400 тис. грн на реалізацію державних та місцевих житлових програм, 100 тис. грн на капремонт Центру «Надія»,  500 тис. грн на капітальний ремонт актової зали ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, 500 тис. грн на капремонт покрівлі СЗОШ І-ІІІ ступенів № 4. Близько 1,8 млн грн буде виділено на капітальні придбання у школах, 945 тис. грн - на капітальні придбання у дитячих садочках, 1 млн грн - на придбання човнів, щогл для ДЮСШ №3. У 2018 році передбачено 2,8 млн грн на капремонт головного корпусу Горішньоплавнівської міської лікарні, ремонт покрівлі інфекційного відділення. У міській стоматологічній поліклініці планують відремонтувати кабінет № 6 та санвузли на 2-му і 4-му поверхах закладу, а у Центрі ПМСД – рентгенологічний кабінет. З бюджету розвитку буде виділено 33,3 млн грн на капітальний ремонт житлового фонду, підтримку ОСББ, капітальні ремонти та реконструкцію доріг та тротуарів, внутрішньо квартальних проїздів, благоустрій території зони масового відпочинку на березі Дніпра, оздоблення меморіальної споруди «Учасникам  бойових дій м. Горішні Плавні Полтавської області», капремонт братської могили воїнів, реконструкцію площі біля Палацу культури і творчості. Близько 17,6 млн грн планують витратити на електрозабезпечення, реконструкцію спортивних майданчиків СЗОШ № 5 та ЗОШ № 2, системи опалення ДНЗ «Чебурашка», гінекологічного відділення під відділення паліативної допомоги «Хоспіс». Також у міському бюджеті передбачили кошти на реалізацію трьох громадських проектів-переможців конкурсу Бюджету участі: «Обладнання кабінету початкової школи ЗОШ №2 за європейськими стандартами», «Творчо-ігровий простір для дітей з інвалідністю», «Ігровий майданчик для діток з особливими потребами».

 

Члени виконавчого комітету розглянули та погодили проект Програми економічного і соціального розвитку міста Горішні Плавні на 2018 рік, схвалили Стратегію розвитку міста Горішні Плавні до 2028 року та План її реалізації на період 2018-2019 років.

 

Розглянули питання стосовно лімітів споживання енергоносіїв бюджетними установами та організаціями міста Горішні Плавні на наступний рік. Очільник міста акцентував увагу керівників бюджетних закладів, організацій, установ щодо необхідності системного моніторингу за споживанням енергоносіїв та недопущення перевищення лімітів.

 

Опрацювали у блоці питань служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики проекти рішень про визначення способу участі батьків у вихованні малолітніх дітей, надання статусу малолітнім та надання дозволів на здійснення правочинів стосовно житла малолітніх дітей.

 

Директор КП «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» Олександр Черниш доповів про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 9 місяців 2017 року. Повідомив, що до співпраці залучено лікарів із Кременчука, Полтави, спеціалістів Полтавського лікувально-косметичного центру, клінічних лабораторій з Кременчука та Дніпра, страхової компанії. За 9 місяців 2017 року надано 5,9 тис. медичних послуг. У 2018 році підприємство планує розпочати реконструкцію мережі теплопостачання, розширити медичні послуги за рахунок впровадження послуги калькоскопії. 

 

Директор КП готелю «Славутич» Тамара Ліц прозвітувала про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства за 9 місяців 2017 року. Міський голова Дмитро Биков висловив занепокоєння щодо зниження завантаженості готелю у звітному періоді, доручив адміністрації активізувати рекламну кампанію  у  2018 році.

 

Розглянули житлові питання; питання приватизації та обліку комунального майна; архітектури та містобудування; адміністративної відповідальності. Затвердили план роботи виконавчих органів Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області на 2018 рік. На завершення засідання міський голова подякував членам виконавчого комітету за плідну роботу, побажав успіхів та благополуччя у наступному 2018 році.