Сесія Горішньоплавнівської міської ради

22.12.2017, 09:30

19 грудня 2017 міський голова Дмитро Биков провів тридцяту сесію Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання. На пленарному засіданні були присутні 24 депутати.  

 

Очільник Горішніх Плавнів вручив депутатам Горішньоплавнівської міської ради Андрію Соколенку, Віктору Д’яченку Подяки міського голови за активну громадянську позицію, вагомий особистий внесок у розвиток територіальної громади та з нагоди Дня місцевого самоврядування. 

 

Робочу частину засідання розпочали з розгляду найважливішого фінансового документа  наступного року - міського бюджету на 2018 рік. Депутати міської ради ознайомилися з дохідними та видатковими статтями міського бюджету, детально роз’яснені заступником міського голови Юрієм Мухою, та погодили проект міського бюджету на наступний рік.

 

Юрій Муха зазначив: «Проект Державного бюджету на 2018 рік прийнято Верховною Радою у другому читанні з урахуванням пропозицій щодо зменшення фінансового навантаження на місцеві бюджети, що були подані народним депутатом України Костянтином Жеваго, міським головою Дмитром Биковим у ході робочої зустрічі з головою Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрієм Павелком». З міського бюджету реверсну дотацію буде вилучено на рівні 50% (32 млн грн), а не 80% (56 млн грн), як передбачалося у проекті Державного бюджету в першому читанні. Отже, 24 млн грн залишаться в міському бюджеті та будуть витрачені на потреби територіальної громади.

 

Обсяг дохідної частини бюджету міста Горішні Плавні на 2018 рік складе 528 млн грн. З державного бюджету очікуються субвенції на медицину 43,8 млн грн, на освіту - 52,8 млн грн. Доходи в загальний фонд міського бюджету 398,7 млн грн планують одержати за рахунок надходжень з податку на доходи фізичних осіб, з місцевих податків та неподаткових надходжень. Доходи спеціального фонду будуть наповнені за рахунок екологічного податку, власних надходжень бюджетних установ, доходів від операцій з капіталом. У рамках угоди Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» планує виділити 2,4 млн грн.

 

Видатки міського бюджету на 2018 рік заплановані в обсязі 527 млн грн, у тому числі по загальному фонду 439 млн грн, по спеціальному фонду - 88 млн грн. Реверсна дотація складе 35,8 млн грн.

 

У міському бюджеті передбачено видатки на соціальний захист та допомогу: на поховання; надання ритуальних послуг; компенсацію фізичним особам на соціальні послуги; матеріальну допомогу та соціальну підтримку незахищених верств населення. У 2018 році запланували кошти на утримання ТЦСО «Калина» 9,7 млн грн, фінансову підтримку громадських ветеранських організацій 150 тис. грн, реалізацію міської програми відпочинку та оздоровлення дітей 805 тис. грн, соціальний захист сімей, молоді, дітей 535 тис. грн, пільги членам сімей загиблих учасників АТО та воїнів інтернаціоналістів  54 тис. грн, компенсаційні виплати на пільговий проїзд автомобільним та залізничним транспортом 1,8 млн грн, утримання Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Надія»  5,3 млн грн.

 

Передбачено 3,6 млн грн на функціонування бібліотечних закладів, 780 тис. грн на утримання музею, 3 млн грн на фінансову підтримку КП «Міський Палац культури і творчості», 18 млн грн на утримання ДЮСШ.

 

За рахунок коштів бюджету розвитку у 2018 році планують витратити 400 тис. грн на реалізацію державних та місцевих житлових програм, 100 тис. грн на капремонт Центру «Надія»,  500 тис. грн на капітальний ремонт актової зали ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, 500 тис. грн на капремонт покрівлі СЗОШ І-ІІІ ступенів № 4. Близько 1,8 млн грн буде виділено на капітальні придбання у школах, 945 тис. грн - на капітальні придбання у дитячих садочках, 1 млн грн - на придбання човнів, щогл для ДЮСШ №3. У 2018 році передбачено 2,8 млн грн на капремонт головного корпусу Горішньоплавнівської міської лікарні, ремонт покрівлі інфекційного відділення. У міській стоматологічній поліклініці планують відремонтувати кабінет № 6 та санвузли на 2-му і 4-му поверхах закладу, а у Центрі ПМСД – рентгенологічний кабінет. З бюджету розвитку буде виділено 33,3 млн грн на капітальний ремонт житлового фонду, підтримку ОСББ, капітальні ремонти та реконструкцію доріг та тротуарів, внутрішньо квартальних проїздів, благоустрій території зони масового відпочинку на березі Дніпра, оздоблення меморіальної споруди «Учасникам  бойових дій м. Горішні Плавні Полтавської області», капремонт братської могили воїнів, реконструкцію площі біля Палацу культури і творчості. Близько 17,6 млн грн планують витратити на електрозабезпечення, реконструкцію спортивних майданчиків СЗОШ № 5 та ЗОШ № 2, системи опалення ДНЗ «Чебурашка», гінекологічного відділення під відділення паліативної допомоги «Хоспіс». Також у міському бюджеті передбачили кошти на реалізацію трьох громадських проектів-переможців конкурсу Бюджету участі: «Обладнання кабінету початкової школи ЗОШ №2 за європейськими стандартами», «Творчо-ігровий простір для дітей з інвалідністю», «Ігровий майданчик для діток з особливими потребами».

 

У блоці питань житлово-комунального господарства та будівництва внесли зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства міста Горішні Плавні на 2017 рік. За рахунок пересування коштів, використовуючи залишки міського бюджету, виділено 16,1 млн грн КВП «Теплоенерго» на придбання двохжаротрубного димогарного триходового водогрійного котла Bosch потужністю 30МВт.

 

У блоці питань гуманітарного напрямку опрацювали та затвердили Порядок забезпечення безоплатним харчуванням за рахунок міського бюджету дітей військовослужбовців, які перебувають на службі у Збройних силах України за контрактом, на період їх перебування в зоні проведення антитерористичної операції, дітей батьків-інвалідів війни та дітей, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції.

 

Заслухали начальника управління охорони здоров’я Юрія Ковпака про безкоштовне зубне протезування пільгової категорії населення та затвердили з 01.01.2018 граничний розмір витрат не більше 994 грн на одну особу. Ухвалили Програму забезпечення культурного дозвілля для жителів м. Горішні Плавні із залученням муніципального духового оркестру на 2018 рік, на виконання якої в міському бюджеті передбачено 300 тис. грн. 

 

Розглянули фінансові питання: про внесення змін до показників міського бюджету на 2017 рік. Затвердили загальні обсяги платежів з обслуговування боргу міського бюджету, що мають бути здійснені у 2018 році, відповідно до кредитної угоди між міською радою та міжнародною організацією Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) за відсотковою ставкою 3%. Метою кредиту була заміна 840 вуличних світильників на енергозберігаючі LED-світильники. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідний для реалізації Програми з модернізації вуличного освітлення у 2018 році, складає 711,3 тис. грн.

 

На пленарному засіданні ухвалили Програму економічного і соціального розвитку міста Горішні Плавні на 2018 рік, у якій здійснено аналіз показників розвитку міста у 2017 році, окреслено проблемні питання та шляхи їх розв’язання, визначено цілі та напрямки роботи в наступному році.

 

З метою сприяння соціальній адаптації дітей-інвалідів затвердили Програму реабілітації дітей-інвалідів м. Горішні Плавні на 2018 рік, яка діє в місті з 2008 року за фінансової підтримки Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». Дмитро Биков наголосив на важливості реалізації такої Програми в місті, подякував народному депутату України Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу за вагому фінансову підтримку. Зазначив, що Програму відзначено у 2013 році як кращу практику місцевого самоврядування в Україні.

 

Затвердили Стратегію розвитку міста Горішні Плавні до 2028 року та План реалізації Стратегії розвитку міста Горішні Плавні на період 2018-2019 роки, розроблені за підтримки проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС), який впроваджується за фінансової підтримки Уряду Канади.   

 

Віта Пятіна, начальник відділу економічного аналізу та контролю, виклала зміст питань поновлення прав користування земельними ділянками. Розглянуто та погоджено 31 проект рішень. Людмила Кириченко, начальник управління архітектури і містобудування, прокоментувала 9 проектів рішень. Затверджено план роботи Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області на 2018 рік.

 

Міський голова Дмитро Биков представив нового очільника поліції у Горішніх Плавнях Руслана Кочергу. Подякував депутатам міської ради за плідну співпрацю, привітав із Днем Святого Миколая, запросив долучитися до урочистостей з нагоди засвічення міської новорічної ялинки, що відбудуться 19 грудня о 16.00 на Театральній площі міста.