Пенсійний фонд інформує

16.01.2018, 13:48

про внесення змін до деяких законодавчих актів України

 

З 1 січня 2018р. набрав чинності Закон України  “Про Державний бюджет України на 2018 рік». Згідно статті 8 цього Закону з 1 січня встановлена мінімальна заробітна плата у місячному розмірі: 3723 гривні; у погодинному розмірі: 22,41 гривні.

11 жовтня 2017 року набрав чинності ЗУ від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», таким чином внесено зміни до деяких законодавчих актів України в частині адміністрування платежів, контроль за сплатою яких покладено на органи Пенсійного фонду України, а також щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Запроваджується щоквартальне подання звітності до органів Пенсійного фонду України про укладені договори купівлі-продажу нерухомого майна в порядку та за формою, визначеними Кабінетом Міністрів України та сплата збору за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса.

Змінено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яка з 1 січня 2018 року становить п’ятнадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом, а саме, 55845 грн. на місяць.

Платники, віднесені до першої групи платників єдиного податку, визначені у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, зобов’язані сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше мінімального страхового внеску на місяць.

Договором про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). Сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.

Довідково: враховуючи положення п. 5 ст. 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та розмір мінімальної заробітної плати, передбачений Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», у  2018 році мінімальний страховий внесок за кожен місяць становитиме 819,06 грн. Для одноразової сплати за попередні періоди згідно договору про добровільну участь необхідно буде сплатити за кожен місяць 1638,12 грн.   

 

 

Заступник начальника Кременчуцького

об'єднаного управління Пенсійного фонду

України Полтавської області                                                              С.Г.Нестеренко