Апаратна нарада міського голови

30.01.2018, 09:56

29 січня за головування міського голови Дмитра Бикова у великій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася чергова апаратна нарада, участь у якій взяли керівники структурних підрозділів міської ради, виконавчого комітету, бюджетних організацій, установ, комунальних підприємств, державних структур міста.

 

Дмитро Биков привітав Євгенія Безпалька - тренера-викладача дитячо-юнацької спортивної школи № 1 міста Горішні Плавні, зі званням «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України», присвоєним Указом Президента України №11/2018 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Соборності України», подякував за багаторічну сумлінну працю, виховання визначних спортсменів, вручив квіти та пам’ятний подарунок.  

 

У ході наради обговорили важливі події у світі та Україні, що стосуються врегулювання збройних конфліктних ситуацій та забезпечення миру. Йшлося також про проблему міграції працездатного населення України, яка є однією з найбільших країн-донорів робочої сили в Європі. «У місті ми наполегливо працюємо над створенням належних умов праці в бюджетній сфері та комунальних підприємствах, підвищуючи рівень оплати праці, матеріально-технічної бази. Але зовнішня трудова міграція населення України є масштабним загальнодержавним проблемним питанням, яке потребує формування національної міграційної політики, направленої на збільшення конкурентоспроможності національного ринку праці», - зазначив очільник міста.

 

Міський голова поінформував, що на січневому засіданні сесії Горішньоплавнівської міської ради депутати опрацювали та прийняли програми розвитку житлово-комунального господарства та будівництва об’єктів комунальної власності міста Горішні Плавні на 2018 рік, внесли зміни до міського бюджету, стосовно фінансування міських бюджетних закладів, організацій, установ. Однією з першочергових задач у 2018 році стане завершення робіт на перехідних об’єктах капітального будівництва. Заплановано кошти на фінансування у 2018-2019 роках капітальних ремонтів харчоблоків та туалетних кімнат у ДНЗ міста.

 

Заслухали доповідь начальника управління охорони здоров’я Юрія Ковпака про результати роботи закладів медичної галузі в м. Горішні Плавні у 2017 році. Було зазначено, що на заклади охорони здоров’я Горішніх Плавнів у 2017 році виділено 86 млн грн, з них 48 млн грн – з державного бюджету, 38 млн грн – з місцевого бюджету. 77% виділених коштів – видатки на оплату заробітної плати та нарахувань працівників закладів. У 2017 році в галузь медицини залучено 5,6 млн грн позабюджетних коштів, що складає 102 грн на 1 жителя міста. Цей показник збільшено у 2017 році майже у 2 рази в порівнянні з 2016 роком (56 грн на 1 жителя міста). Депутатським корпусом Горішньоплавнівської міської ради підтримано та профінансовано 20 міських програм галузі охорони здоров'я. Юрій Ковпак подякував органам місцевого самоврядування за фінансову підтримку галузі та роботу в напрямку створення належних умов для надання якісних послуг населенню.     

 

Начальник управління охорони здоров’я наголосив на позитивних тенденціях розвитку сфери охорони здоров’я Горішніх Плавнів у 2017 році. Відзначив, що у звітному періоді по місту не зареєстровано  малюкової та  материнської смертності. Зменшилися кількість захворювань з тимчасовою непрацездатністю по догляду за хворими на 100 працюючих, кількість онкологічних хворих, хворих з гострим порушенням мозкового кровообігу, гострим  інфарктом міокарда, показники травматизму серед дорослого та дитячого населення, смертності від гострого інфаркту міокарда, смертності  в працездатному віці, післяопераційної летальності по хірургічному відділенню. У 2017 році також зменшилася питома вага виїздів бригад екстреної медичної допомоги до хронічних хворих. Зауважив, що упродовж року відбулося оновлення кадрів, але питання забезпечення закладів кваліфікованими медичними кадрами залишається актуальним. Кількість працюючих лікарів пенсійного віку становить 37%, кількість медичних сестер пенсійного віку – 26%.

 

Юрій Ковпак доповів про ключові етапи реформування первинної медичної допомоги (ПМД) у 2018 році в Україні, про механізм фінансування медичного обслуговування населення та підготовчі заходи, здійснені в м. Горішні Плавні станом на 26 січня 2018 року.Прозвітував, що в Горішніх Плавнях заклад ПМД оснащено відповідно до табелю на 48%, отримано електронні цифрові підписи для закладу та лікарів, для роботи обрано медичну інформаційну систему КМІС “Медичний Кластер”, впроваджено в роботу ПМД міжнародну класифікацію ІСРС–2–Е, підключено до мережі  Інтернет 40 персональних комп’ютерів, на 22,35 % автоматизовано робочі місця спеціалістів, розпочато процедуру реєстрації Центру ПМСД м. Горішні Плавні в електронній системі охорони здоров’я Health. Доповів, що в I та II кварталах 2018 року заплановано проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо реформування первинної медичної допомоги; перереєстрація жителів Горішньоплавнівської міської ради, Дмитрівської сільської ради та формування попереднього “ЗЕЛЕНОГО” списку осіб, які виявили бажання підписати декларацію із Національною службою здоров’я; оформлення  та видача ідентифікатора медичної картки пацієнтам “ЗЕЛЕНОГО” списку.

 

Міський голова Дмитро Биков повідомив про хід робочої зустрічі з заступником начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Денисом Захарченком, до якого звернувся з проханням посилити патрулювання Горішніх Плавнів для забезпечення громадського порядку на дорогах та вулицях міста у вихідні дні за рахунок патрульної служби м. Кременчука.

 

Анонсовано важливі культурно-мистецькі заходи: 29 січня о 13.00 в Інтернет-центрі центральної міської бібліотеки відбудеться вечір пам’яті «Навіки молоді – герої Крут»; 01 лютого о 15.00 у малій залі ПКіТ - церемонія нагородження «Герої спортивного року 2017».