У Горішніх Плавнях обговорили умови отримання кредитної лінії НЕФКО на наймасштабніший енергозберігаючий інвестиційний проект в Україні

2.02.2018, 10:01

31 січня в малій залі Горішньоплавнівської міської ради відбулася робоча зустріч представників органів місцевого самоврядування на чолі з міським головою Дмитром Биковим та представників Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО старшого радника Ронні Нільссона, експерта НЕФКО Олексія Капустинського, у ході якої обговорено умови кредитної пропозиції НЕФКО з метою реалізації інвестиційного проекту з повної реконструкції центральної котельні по провулку Енергетиків, 31, спрямованої на підвищення енергоефективності системи теплопостачання міста.

 

Участь у засіданні взяли секретар Горішньоплавнівської міської ради Сергій Дорота, перший заступник міського голови Олександр Чуприна, заступник міського голови Юрій Муха, керуючий справами виконкому Світлана Калашнік, директор КВП «Теплоенерго» Микола Лихожон, головний інженер КВП «Теплоенерго» Павло Сніжко, заступник директора з інвестицій КВП «Теплоенерго» Іван Павленко.  

 

Міський голова Дмитро Биков повідомив: «Кредитні кошти будуть направлені на повну реконструкцію центральної котельні міста: будівництво нової будівлі та придбання якісного котельного обладнання, що відповідає вимогам сучасності та енергозбереження. Проект буде впроваджено упродовж 3 років з метою енергозаощадження: зниження втрат теплової енергії на котельні, зменшення фінансового навантаження на мешканців міста за втрачене тепло, покращення умов праці співробітників КВП «Теплоенерго. Центральну міську котельню справедливо можна назвати серцем міста, що забезпечує надійність теплопостачання та належний рівень комфорту для його мешканців. Розмір кредитної лінії складе близько 5 млн Євро під 6%. Відкривши кредитну лінію місто отримає допомогу від партнерів НЕФКО - Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) - 1,5 млн Євро додаткових грантових коштів, що дозволять полегшити фінансове навантаження на комунальне підприємство щодо обслуговування кредиту».  

 

Очільник міста зазначив, що робота в напрямку підготовки пакету документів для отримання кредитної лінії НЕФКО тривала близько 2 років. У грудні 2017 року у Стокгольмі Ронні Нільссоном успішнопредставлено проект з реконструкції центральноїкотельні в місті Горішні Плавні та отримано погодження щодо подальшої співпраці. Міський голова Дмитро Биков висловив глибоку вдячність старшому раднику НЕФКО Ронні Нільссону за надану консультативну підтримку та плідну співпрацю.

 

Ронні Нільссон повідомив, що НЕФКО співпрацює на території України з 20 містами. У 6 містах - Житомирі, Вінниці, Івано-Франківську, Кам’янці-Подільському, Полтаві, Олександрії - проекти успішно реалізовані, у 4 містах - Миргороді, Конотопі, Тернополі, Чернівцях - триває активна співпраця, інші 10 міст тільки розпочинають роботу з НЕФКО. Ронні Нільссон відзначив Горішні Плавні: «Проект Горішніх Плавнів найбільший в Україні. Місто - невелике, але дуже успішне та має великий потенціал, гарні ініціативи та найкращі умови для його реалізації. Ми вклали у проект Горішніх Плавнів усі свої найкращі напрацювання та отриманий досвід. Розраховуємо успішно впровадити його в життя та презентувати позитивний досвід міста з реконструкції системи опалення на теренах України».     

 

До відома:

НЕФКО – коротка назва Північної екологічної фінансової корпорації (NordicEnvironmentFinanceCorporation  NEFCO), створеної в 1990 році п'ятьма країнамиПівнічноїЄвропи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією.

Корпорація надає фінансову підтримку різним екологічно важливим проектам, головним чином, у країнах Центральної і Східної Європи, включаючи й Україну. Діяльність НЕФКО координується з головного офісу в Гельсінкі. Пріоритетними напрямками є економічно вигідні проекти скорочення викидів парникових газів, поліпшення стану Балтійського моря, зниження забруднення навколишнього середовища токсичними речовинами.

В інвестиційному портфелі корпорації сотні малих і середніх проектів, спрямованих на покращення стану навколишнього середовища, енергозбереження у сфері теплового господарства, комунальному секторі.

Найбільш важливими серед механізмів фінансування НЕФКО є Інвестиційний фонд, Північний фонд екологічного розвитку, Вуглецевий фонд регіону Балтійського моря TGF і Вуглецевий фонд NeCF, Фонд гарячих точок Баренц-регіону. Пільгові кредити надаються підприємствам і компаніям всіх форм власності, що інвестують у пріоритетні напрямки покращення стану навколишнього середовища.