Привітання!!

28.02.2011, 15:10

До річниці випуску першої тонни залізорудного концентрату
на ВАТ «Полтавський ГЗК»

alt27 лютого 1970 року був отриманий перший залізорудний концентрат на збагачувальній фабриці.

У 1974 році була відвантажена споживачам 25-ти мільйонна тонна концентрату та розпочато розширення й реконструкція підприємства й будівництво фабрики огрудкування.

У 1980 році уведені в дію всі проектні потужності по видобутку 34 млн. тонн сирої залізної руди, виробництву 14 млн. тонн концентрату й 12 млн. тонн обкотків. За обсягом виробництва, застосуванням високопродуктивного устаткування й передової технології видобутку, збагачення й огрудкування залізних руд комбінат став у ряд найбільших підприємств вітчизняної гірничорудної галузі й світу.

У 1981 – 1991 роках комбінат досяг апогею в становленні колективу, освоєнні проектних потужностей і високої рентабельності виробництва.

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат – один з провідних постачальників на ринку залізорудних обкотків. Понад 40% українських залізорудних обкотків виробляється на комбінаті. Більше 83% виробленої на ПГЗК продукції експортується за кордон.

Для Комсомольська фінансове благополуччя промислового гіганта має життєво важливе значення. Понад 45% податкових платежів до бюджету міста надходять від Полтавського гірничо-збагачувального комбінату. ПГЗК став першим підприємством в Україні, яке у 2007 році у складі компанії «Ferrexpo» розмістило свої цінні папери на Лондонській фондовій біржі, і, таким чином, не просто увійшло у світове співтовариство, а й здобуло реальну можливість інтенсивно розвиватись у найближчі роки.

У 2010 році обсяг промислового виробництва у порівняних цінах в порівнянні з 2009 роком на основному бюджетоутворюючому підприємстві міста ВАТ “Полтавський ГЗК” збільшився на 14,4%. У порівнянні з 2009 роком у розрізі виробництва окремих видів продукції збільшився випуск лиття стального – на 4,4%, електросталі – на 4,7%, видобування руди – на 1,3%.

У 2010 році ВАТ „Полтавський ГЗК” вироблено 10031,1 тис. т обкотишів, що на 14,4% більше, ніж було вироблено у 2009 році

Значний обсяг реалізації промислової продукції забезпечується добувною промисловістю, зокрема, ВАТ “Полтавський ГЗК”, питома вага якого у загальному обсязі реалізації промислової продукції складає 93,9%.

На сьогодні ВАТ “Полтавський ГЗК” входить до числа найбільших світових виробників обкотишів і є одним із сучасних підприємств гірничодобувної промисловості України.

Територіальна громада Комсомольська на чолі з міським головою С.А.Супруном вітають колектив ВАТ «Полтавський ГЗК» з 41 річницею випуску першого залізорудного концентрату та бажають стабільності, процвітання та благополуччя всім працівникам комбінату. Адже це і є запорука розвитку нашого міста, його прогресивний поступ у європейську спільноту.