Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом відвідав Горішні Плавні

16.02.2018, 08:50

У четвер 15 лютого в Горішньоплавнівській міській раді відбулася офіційна зустріч міського голови Дмитра Бикова з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Швеції в Україні Мартіном Хаґстрьомом. Мета зустрічі – обговорення актуальних питань двосторонньої співпраці, ознайомлення з ходом впровадження реформ у країні та результатами реалізації енергозберігаючих проектів у місті.

 

У вітальній промові до пана Посла Дмитро Биков відзначив, що співпраця Горішніх Плавнів зі Швецією в рамках Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО з впровадження проектів з енергозбереження є плідною. За фінансової підтримки НЕФКО успішно реалізовано проект з освітлення вулиць міста сучасними енергоефективними LED-світильниками, завдяки якому територіальна громада має не тільки належне освітлення на дорогах та вулицях, а й заощаджує електроенергію та кошти міського бюджету.

 

Очільник Горішніх Плавнів також поінформував поважного гостя, що з метою зниження втрат теплової енергії, забезпечення надійності теплопостачання, зменшення фінансового навантаження на мешканців за втрачене тепло, покращення умов праці робітників у місті започатковано масштабний проект із реконструкції центральної котельні по провулку Енергетиків, 31. Для його впровадження з НЕФКО активно ведеться робота щодо відкриття кредитної лінії на 5 млн Євро на 9 років під 6% річних. Кредитні кошти будуть направлені на будівництво нової будівлі та придбання якісного котельного обладнання, що відповідає вимогам сучасності та енергозбереження. Дмитро Биков повідомив, що в рамках реалізації проекту на початку року за кошти міського бюджету (20,15 млн грн) придбано високого рівня енергоефективності двожаротрубний димогарний триходовий водогрійний котел Bosch потужністю 30МВт, аналогів якого в Україні немає.


Міський голова також зауважив, що основні містоутворюючі підприємства групи Ferrexpo широко використовують на виробництві високоякісне обладнання відомих шведських компаній Svedala, Metso, ABB.         

 

У рамках візиту Мартін Хаґстрьом проїхав вулицями міста, освітленими сучасними LED-світильниками, оглянув водогрійний котел Bosch. Надзвичайний та Повноважний Посол Швеції в Україні подякував міському голові за теплий прийом, вичерпну інформацію стосовно впровадження енергоефективних проектів у Горішніх Плавнях. За результатами зустрічі Посол Швеції дав високу оцінку роботі органів місцевого самоврядування з енергозбереження, відзначив позитивну динаміку розвитку міста та перспективи подальшої співпраці.       

 

На завершення офіційної частини зустрічі сторони обмінялися пам’ятними сувенірами. Мартін Хаґстрьом подарував для маленьких містян дитячі книги шведських авторів українською мовою та просив міського голову передати їх в бібліотеку з найкращими побажаннями.