Засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради

28.02.2018, 10:41

27 лютого в малій залі Горішньоплавнівської міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулося засідання виконавчого комітету.

 

У ході роботи розглянуто питання гуманітарного та соціального напрямків. Заслухали та взяли до відома доповідь завідувача сектору роботи зі зверненнями громадян Лариси Матієнко про стан роботи зі зверненнями громадян у виконавчому комітеті Горішньоплавнівської міської ради за 2017 рік. До органу місцевого самоврядування звернулося 4351 особа, порушено 2398 питань, позитивно вирішено 63%  від загальної кількості звернень. Найбільш актуальними були питання соціального захисту (60,4%), комунального господарства (13,5%), житла (8,3%). У 2017 році через органи влади вищого рівня отримано 140 звернень, що здебільшого стосувалися питань надання пільг, призначення субсидій.

 

Заступник головного лікаря з медичної частини Горішньоплавнівської міської лікарні Максим Крівченко поінформував про результати роботи закладу щодо заготівлі крові по м. Горішні Плавні у 2017 році. Члени виконавчого комітету затвердили план з організації комплектування безоплатних донорів та забору крові на 2018 рік.     

 

Розглянуто питання про забезпечення в місті реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення. Начальник управління соціального захисту населення Світлана Чернявська повідомила, що у 2017 році спеціалістами підрозділу, які реалізують основні напрямки соціальної політики держави в місті Горішні Плавні, опрацьовано 61,4 тис. питань. У 2017 році за субсидіями на житлово-комунальні послуги звернулося 12 тис. осіб. Профінансовано субсидій на  загальну суму 115 млн грн. Упродовж року призначено різних видів державних соціальних допомог на 3,4 тис. грн. У 2017 році надано пільг окремим категоріям громадян майже на 8 млн грн. Проведено роботу в напрямку соціального захисту ветеранів та осіб з інвалідністю. Забезпечено засобами реабілітації 163 особи з інвалідністю, у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Кременчука проведено реабілітаційні заходи для 44 осіб. Видано талони на пільговий проїзд по Україні 21 ветерану війни. Забезпечено санаторно-курортними путівками 28 ветеранів війни, 28 осіб з інвалідністю загального захворювання, 24 особи, постраждалі від аварії на ЧАЕС. У 2017 році з міського бюджету на соціальний захист населення витрачено 5,8 млн грн, надано матеріальної допомоги мешканцям на 3,9 млн грн. Велася робота зі соціального захисту сімей учасників бойових дій на Сході України, робота з внутрішньо переміщеними особами. На санаторно-курортне лікування направлено 15 учасників АТО, з них 4 особи з інвалідністю внаслідок війни. З державного бюджету виплачено грошову компенсацію 327 тис. грн для придбання житла родині загиблого військовослужбовця, 545 тис. грн особі з інвалідністю внаслідок участі в АТО. З обласного бюджету оформлено виплату на матеріальну допомогу на 35 тис. грн. З міського бюджету виплачено матеріальну допомогу на 58 тис. грн для 22 внутрішньо переміщених осіб.             

 

Начальник служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Лариса Василенко прокоментувала зміст восьми профільних проектів рішень, що були опрацьовані та узгоджені на засіданні виконавчого комітету. Затверджено План основних заходів цивільного захисту міста Горішні Плавні на 2018 рік.

 

Погоджено відкориговані тарифи КП «СпецЕко» на послуги з вивезення побутових відходів. Ухвалено проект рішення про встановлення з 01 квітня 2018 року для ПрАТ «Полтавський ГЗК» тарифу на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування в розмірі 6,00 грн за одну поїздку.  Обрахована собівартість  перевезення одного пасажира становить 15,47 грн, вартість квитка знижено в 2,5 рази до 6,00 грн у рамках соціальної підтримки ПрАТ «Полтавський ГЗК» мешканців Горішніх Плавнів. Очільник міста Дмитро Биков подякував очільникам комбінату, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу за багаторічну соціальну підтримку - перевезення населення транспортом підприємства за зниженими тарифами. Незважаючи на збитковість транспортних перевезень за таким заниженим тарифом, комбінат утримує низьку вартість квитка 6,00 грн, адже цей вид перевезень соціально важливий для населення.   

 

Члени виконавчого комітету затвердили висновок щодо доцільності залучення КВП «Теплоенерго» м. Горішні Плавні» кредиту НЕФКО для реалізації інвестиційного проекту  «Реконструкція котельні по провулку Енергетиків, 31 в м. Горішні Плавні». Міський голова Дмитро Биков поінформував, що проект передбачає модернізацію системи централізованого теплопостачання міста, підвищення енергетичної та екологічної ефективності. Фінансуватиметься проект за рахунок кредитних коштів НЕФКО, виданих під муніципальну гарантію Горішньоплавнівської міської ради, частково за рахунок грантових коштів Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Е5Р) та частково за рахунок коштів підприємства. Обсяг кредитних коштів складе 5 млн Євро, обсяг грантових коштів – 1,5 млн Євро, власні кошти підприємства – 2,6 млн Євро. Загальна вартість впровадження проекту становить близько 9 млн грн, термін його реалізації розраховано на декілька років. Очільник міста зауважив, що наприкінці 2017 року за кошти міського бюджету вже придбано та доставлено в місто сучасний водогрійний котел Bosch потужністю 30МВт вартістю 20 млн грн. Економічний ефект від впровадження проекту полягає у зменшенні споживання природного газу на 7,8 млн куб. м на рік, зменшенні споживання електроенергії на 807 МВт на рік. Загальний економічний ефект складе 1,47 млн Євро на рік. Екологічний ефект від реалізації проекту полягає у зменшенні викидів діоксиду вуглецю (СО2) на 17 тис. т на рік.    

 

Заслухали директора комунального підприємства «Спеціалізоване підприємство ритуальних та похоронних послуг «Вічність» Валерія Івлєва про результати фінансово-господарської діяльності підприємства за 2017 рік. У звітному періоді в порівнянні з 2016 роком чистий дохід від реалізації товарів, робіт, послуг збільшився на 39% за рахунок збільшення асортименту ритуальних товарів. Директор КП зазначив, що у  2017 році підприємство спрацювало з прибутком у розмірі 598,7 тис. грн. За коштиміського бюджету виконано проект із реконструкції адміністративної будівлі по вул. Космонавтів, 2 та благоустрою прилеглої території; модернізовано автомобіль під автокатафалк; придбано потужну бензопилу для обрізки дерев; відремонтовано секцію огорожі кладовища, встановлено нові двері; виконано обрізку крони та гілок дерев, висаджено траву, проведено роботу зі знищення амброзії. За фінансової підтримки Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» придбано новий автомобіль VOLKSWAGEN TRANSPORTER та ноутбук. За кошти підприємства здійснено косметичний ремонт адміністративної будівлі та приміщення для виготовлення ритуальних товарів; замінено стару сантехніку на нову в санітарних кімнатах; проведено поточний ремонт даху адміністративної будівлі; замінено старі лампи на нові енергозберігаючі LED-світильники. Міський голова відзначив позитивну динаміку розвитку комунального підприємства, подякував за значне покращення економічних показників. Заступник міського голови Надія Угнічева висловила вдячність керівнику підприємства за мобільність та допомогу у вирішенні проблемних питань соціальної сфери.   

 

Директор Краєзнавчого музею міста Горішні Плавні Марина Безсмольна презентувала результати фінансово-господарської діяльності закладу за 2017 рік. Зауважила, що у звітному році з міського бюджету на заклад виділено 541 тис. грн - на оплату праці співробітникам, 182 тис. грн – на друк буклету «Презентаційний буклет міста Горішні Плавні»,  17 тис. грн – на ремонт та реконструкцію експозиційних стендів, 11 тис. грн - на друк брошури «Путівник музеями міста Горішні Плавні»,  6,4 тис. грн – на друк брошури «Хроніка подій будівництва», 2,4 тис. грн – на друк буклету «З козацької старовини. Люльки з Мотриного», 20 тис. грн – на придбання двох системних блоків з ліцензійним Windows7. Окреслила ряд проблемних питань та пропозиції, що стосуються подальшого розвитку закладу.

 

Члени виконавчого комітету опрацювали звіт про результати фінансово-господарської діяльності комунального закладу «Централізована бібліотечна система Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області» за 2017 рік, представлений Оленою Дудко – директором  комунального закладу. Олена Дудко відзначила позитивну статистику звітного року: «Кількість користувачів послуг зросла на 11%, кількість проведених заходів – на 80%, кількість тематичних книжкових виставок та оглядів літератури – на 26%, кількість клубів за інтересами збільшилася у 2 рази, кількість відвідувачів виставкової зали – на 9%». Сьогодні на базі КЗ «ЦБС» працює 13 клубів за інтересами: «Бібліодача», «Віват, гітара», «Від серця до серця» (на базі ТЦСО «Калина»), Клуб молодих та майбутніх матусь, «Оберіг» (спільно з ГО «Стимул» для людей з особливими потребами), «Орхідея», «Пісенний калейдоскоп», «Рукодільниці», Клуб соціальної гри (спільно з ГО «Центр «Родіс»), «Чомучка», Клуб орігамі «Мрія», літературна студія «Слово». З метою оптимізації роботи для користувачів центральної міської бібліотеки організовано окреме приміщення Інтернет-центру на 5 робочих місць, де надається безкоштовний доступ до ресурсів Інтернет, у т.ч. через Wi-Fi. Створено новий сайт комунального закладу зі зручною для користувачів навігацією. Створено сторінку центральної міської бібліотеки на Фейсбуці, куди викладається експрес-інформація про події, заходи, які відбуваються. З місцевого бюджету  на поповнення бібліотечного фонду виділено 195 тис. грн,  закуплено 2 тис. примірників нової літератури. З Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.І.П.Котляревського отримано 602 примірники, у т.ч. у рамках Програми «Українська книга». Ведеться робота над створенням електронного книжкового каталогу. У 2017 році за кошти міського бюджету на 255 тис. грн придбано 14 персональних комп’ютерів, ноутбук, програмне забезпечення «Система автоматизації бібліотек «ІРБІС». Проведено капітальні ремонти коридору дитячої бібліотеки, туалету для інвалідів на суму – 406 тис. грн. Встановлено систему охоронної сигналізації в центральній міській бібліотеці та міській дитячій бібліотеці на суму – 57 тис грн. Міський голова Дмитро Биков зауважив, що в дорослій міській бібліотеці за фінансової підтримки Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» облаштовано загальноміський туалет з урахуванням потреб осіб з інвалідністю, що працює з понеділка по четвер з 09.00 до 19.00 години, у п’ятницю з 09.00 до 18.00 години, у суботу та неділю з 11.00 до18.00 години. На завершення Дмитро Биков подякував Олені Дудко за роботу і вручив дитячі книги українською мовою шведських авторів, передані під час офіційного візиту в Горішні Плавні Надзвичайним та Повноважним Послом Швеції в Україні Мартіном Хаґстрьомом.       

 

Заслухали та взяли до відома інформацію голови спостережної комісії, заступника міського голови  Надії Угнічевої про роботу комісії у 2017 році.

 

Керуючий справами виконкому Світлана Калашнік повідомила членам виконавчого комітету про результати роботи адміністративної комісії у 2017 році. Поінформувала, що протягом звітного періоду розглянуто 127 протоколів про адміністративні правопорушення, накладено 114 адміністративних стягнень на суму 26 тис. грн. 89 протоколів, що стосуються порушень правил благоустрою міста, правил тримання собак і котів, складено ГФ «Муніципальна варта».  

 

Членами виконавчого комітету також опрацьовано питання міського бюджету, житла, майнових та природних ресурсів, архітектури і містобудування.

 

Міський голова привітав трудовий колектив ПрАТ «Полтавський ГЗК» з Днем народження комбінату, 48 річницею випуску першої тонни залізорудного концентрату, подякував за підтримку, побажав благополуччя, здоров’я, натхнення й родинного затишку.