Тридцять друга сесія Горішньоплавнівської міської ради

7.03.2018, 08:22

06 березня у великій залі міськради пройшла тридцять друга сесія Горішньоплавнівської  міської ради Полтавської області сьомого скликання. На засіданні були присутні 27 депутатів. Вів пленарне засідання міський голова Дмитро Биков.

 

На початку засідання міський голова привітав депутата Горішньоплавнівської міської ради Тараса Зінченка, директора КП ДСОЦ «Горизонт» Наталію Мартинович із днем народження, побажав міцного здоров’я, добробуту, успіхів у роботі та громадській діяльності. Дмитро Биков вітав жінок-депутатів із Міжнародним жіночим днем, дякував за сумлінну працю, бажав благополуччя, гарного сонячного настрою.

 

Заслухали інформацію керівника Кременчуцької місцевої прокуратури Руслана Кривоноса про стан протидії злочинності, ефективності захисту осіб від злочинних посягань на території міста Горішні Плавні за 2017 рік. Рівень злочинності в місті в розрахунку на 10 тис. населення знизився із 315 до 249 злочинів. У 2017 році до Кременчуцької місцевої прокуратури від фізичних та юридичних осіб надійшло 2044 звернення, у більшості яких порушувалися питання стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях. На особистих прийомах побувало 584 особи, з них 121 особу прийнято керівником.

 

Перший заступник міського голови Олександр Чуприна прокоментував проекти рішень про реорганізацію КЖРЕП № 1, КЖЕП № 2, КЖЕП № 3, КЖЕП № 4 та КЖЕП № 5. Відзначив, що реорганізація КЖЕП № 2, КЖЕП № 3 відбудеться шляхом їх приєднання до КЖЕП № 1, а КЖЕП №5 буде приєднано до КЖЕП № 4. КЖЕП № 1 та КЖЕП № 4 стали переможцями конкурсу зі створення управляючих компаній для багатоквартирних житлових будинків міста, які не обрали собі управителів самостійно. Міський голова Дмитро Биков наголосив, що реорганізацію буде проведено на виконання ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» та з метою оптимізації кількості робочих місць та функцій, підвищення якості надання послуг для населення, підвищення рівня оплати праці працівникам житлово-комунального господарства. 

 

Директор ДЖКГ Петро Василюк прокоментував зміни у Програмі розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Горішні Плавні на 2018 рік. З міського бюджету буде виділено 20 тис. грн на облаштування пандусу в під’їзді будинку №13 по проспекту Героїв Дніпра; 100 тис. грн – на реконструкцію вулиці Миру від проспекту Героїв Дніпра до вулиці Строни; 265 тис. грн – на заходи з благоустрою; 616 тис. грн – на фінансову підтримку комунальних підприємств.

 

 

Затвердили Програму співфінансування капітальних ремонтів багатоквартирних житлових будинків м. Горішні Плавні на 2018 – 2022 роки. Мета Програми - підтримка співвласників багатоквартирних будинків шляхом зменшення фінансового навантаження при проведенні капітального ремонту, реконструкції, термомодернізації спільного майна будинку, через дольову участь міського бюджету в проведені таких робіт. Фінансове забезпечення Програми буде здійснюватися за рахунок коштів міського бюджету, співвласників багатоквартирних житлових будинків, гуртожитків, кредитів, інвестицій, грантів та інших джерел. Обсяг фінансової співучасті визначається відповідно до положень Програми в залежності від виду робіт.   

 

Опрацювали проекти рішень про прийом-передачу до КП «СпецЕко» витрат по об’єктах «Реконструкція зупинок громадського транспорту м. Горішні Плавні Полтавської області» та «Будівництво громадського туалету в районі вул. Набережної м.Комсомольська»; КП ВУВКГ - об’єкту «Нове будівництво каналізаційної мережі по вул. Сосновій, м-н Піддубне  м. Горішні Плавні Полтавської області»; ЦДтаЮТ - об’єкту «Реконструкція зовнішнього освітлення ПНЗ «ЦДтаЮТ» Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області»; ДНЗ «Дюймовочка» - об’єкту «Реконструкція системи опалення ДНЗ «Дюймовочка» м. Горішні Плавні Полтавської області»; ДНЗ «Сонечко» - об’єкту «Реконструкція системи опалення ДНЗ «Сонечко» м. Горішні Плавні Полтавської області».

 

Депутати Горішньоплавнівської міської ради розглянули та внесли зміни до міської Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2019 роки, визначили загальний обсяг фінансування Програми - 12,4 млн грн, у тому числі 10 млн грн з міського бюджету.

 

Про стан організації харчування дітей у закладах дошкільної освіти міста доповіла головний спеціаліст відділу освіти Лілія Щербина, яка поінформувала, що у звітному році 359  дітей отримали харчування в закладах дошкільної освіти на пільгових умовах. З метою здешевлення дитячого харчування, збагачення раціону натуральними вітамінізованими продуктами проведено заготівлю овочів на зиму. За показаннями лікарів 161   дитина отримала дієтичне харчування. З міського бюджету у 2017 році на 1,7 млн грн проведено капітальні ремонти харчоблоків у ДНЗ «Росинка», «Горобинка», «Сонечко», «Казка», на 384 тис. грн закуплено 14 одиниць технологічного, холодильного, морозильного обладнання та меблів. Упродовж літнього оздоровчого періоду вартість дитячого харчування збільшено на 10% для придбання свіжих овочів та фруктів нового врожаю. У зв’язку з підвищенням цін на продукти, необхідністю забезпечення повноцінного харчування виникла потреба в підвищенні з 01.04.2018 року вартості харчування до 23.00 грн у день для дітей раннього віку (від 1-го до 3-х років) та до 30.00 грн у день для дітей передшкільного віку (від 3-х до 6 (7) років). Батьківська плата за харчування дітей складе 13.80 грн у день для дитини раннього віку (від 1-го до 3-х років), та 18.00 грн у день для дитини передшкільного віку (від 3-х до 6 (7) років).

 

Ірина Зеленська - начальник відділу культури, спорту і туризму прокоментувала зміст проектів рішень «Про затвердження Положення «Про стимулювання талановитих і обдарованих дітей, міських творчих колективів та їх керівників (викладачів), що є переможцями в галузі культури» на 2018 рік», «Про затвердження порядку виплати винагород спортсменам – чемпіонам та призерам чемпіонатів України, світу та Європи з олімпійських видів спорту та їх тренерів» та «Про призначення стипендій провідним спортсменам міста Горішні Плавні на 2018 рік».

 

Депутати Горішньоплавнівської міської ради внесли зміни до міської цільової програми «Бюджет участі м. Горішні Плавні на 2017-2020 роки», Положення про запровадження бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Горішні Плавні.

 

Перший заступник міського голови Олександр Чуприна прокоментував зміст проекту рішення «Про затвердження параметрів Бюджету участі міста Горішні Плавні на 2019 рік та прогнозних обсягів на 2020-2021 роки». Повідомив, що в 2018 році на реалізацію проектів із міського бюджету виділено 1 млн грн. Максимальну вартість фінансування малого проекту визначено до 200 тис. грн, великого - до 500 тис. грн. Наголосив, що для подачі проекту автору необхідно зібрати 15 підписів для малого проекту та 30 підписів для великого проекту. Участь у конкурсі будуть брати проекти з тем: «Безпека та громадський порядок», «Велоінфраструктура», «Дорожнє господарство», «Енергозбереження», «Комунальне господарство», «Культура та туризм», «Навколишнє середовище», «Освіта», «Охорона здоров'я», «Соціальний захист», «Спорт». Прийом проектів буде розпочато з 15 березня та завершено 30 червня 2018 року. Проекти-переможці планують реалізувати з 01 січня по 31 грудня 2019 року. Пункт супроводу програми «Бюджет участі м.Горішні Плавні на 2017-2020 роки» знаходиться в приміщенні виконкому Горішньоплавнівської міськради по  вул. Миру,  буд.24, каб. 200, куди можна звертатися за консультацією.

 

Начальник фінансового управління Алла Говорун прозвітувала про виконання міського бюджету за 2017 рік. Міський бюджет за доходами за звітний рік виконано на 103 % без урахування трансфертів та склав 676 млн грн. До загального фонду міського бюджету надійшло 633,7 млн грн (99 %). Недовиконано план на 13 млн грн за субвенціями з державного бюджету. За податками і зборами загальний фонд перевиконано на 4,9 млн грн. Міський бюджет за видатками за 2017 рік виконано на 93 % (загальний фонд на 97 %; спеціальний фонд - на 81 %).

 

Ухвалили зміни до показників міського бюджету на 2018 рік. Здійснили розподіл вільного залишку загального фонду по головних розпорядниках бюджетних коштів на суму 1,2 млн грн: виконкому Горішньоплавнівської міської ради – 125 тис. грн на виконання «Програми розвитку молодіжної політики у м. Горішні Плавні на період до 2019 року»,  розробку проекту із запровадження місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення; відділу культури, спорту і туризму - 301 тис. грн на придбання спортивного інвентарю ДЮСШ №1, ДЮСШ №3, для  поточного ремонту автобуса і виконання проектних робіт з обстеження будівлі, визначення технічного стану конструкції підвісної стелі у спортивній залі №2 ДЮСШ № 3; департаменту житлово-комунального господарства - 581 тис. грн на фінансову підтримку КП готель «Славутич»,  КЖЕП №3 та КВП «Теплоенерго»; управлінню архітектури і містобудування - 90 тис. грн на внески до статутного капіталу КП «Архітектура і кадастр»; фінансовому управлінню - 100 тис. грн на субвенцію Кременчуцькій міській раді на заходи Програми реабілітації дітей-інвалідів. Також здійснено розподіл залишку коштів освітньої субвенції на суму 1,2 млн грн відділу освіти для виплати заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам. З екологічного фонду 1,9 млн грн – фінансовому управлінню на виділення коштів в обласний бюджет для співфінансування придбання каналопромивного автомобіля в Горішні Плавні. Збільшили видатки департаменту ЖКГ за спеціальним фондом на 6 млн грн на заходи Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки в місті Горішні Плавні на 2016-2020 роки.

 

У ході пленарного засідання сесії депутати міської ради розглянули та ухвалили низку організаційних, житлових питань, проектів рішень, що стосуються приватизації та обліку комунального майна, поновлення прав користування земельними ділянками, архітектури і містобудування.