Нелегальна заробітна плата та наслідки її використання

19.03.2018, 11:16

Головні причини незадекларованої праці в Україні можна умовно об'єднати у три групи: причини з боку працівників, роботодавців і держави. Недотримання норм законодавства про працю призводить до порушення прав робітників та незабезпечення їх у подальшому соцгарантіями, тінізації доходів населення та ухилення від сплати податків. Це негативно впливає на економічний стан держави, місцевих громад та шкодить кожному українцю.


Згідно ст.265 Кодексу законів про працю юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 30 мінімальних заробітних плат за кожного працівника в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту). Нагадаємо, що з 1 січня 2018  року встановлена  мінімальна заробітна плата 3723 грн., таким чином сума штрафу за кожного неоформленого працівника у 2018році складає 111690 грн. Крім того, передбачена адміністративна відповідальність керівника підприємства.


В нашому місті постійно працює робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працівників без належного оформлення трудових відносин, запрошуються та заслуховуються на засіданні комісії з питань виведення заробітної плати з тіньового сектору економіки та легалізації найманої робочої сили. До відповідальності притягуються лише порушники. Роботодавці, які чітко дотримуються законодавства та забезпечують усі законні права працівників, не мають підстав для хвилювання щодо проведення перевірок та розміру штрафних санкцій.


Продовжується обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю між Пенсійним фондом України, Державною фіскальною службою України та Державною службою України з питань праці.


Всі громадяни мають можливість контролювати свій офіційний розмір заробітної плати та факт сплати внесків роботодавцем, зареєструвавшись на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua. Для цього необхідно подати заяву до сектору  обслуговування громадян за адресою: вул.Миру, 25 (тел.2-12-14).

 

 

Заступник начальника Кременчуцького

об'єднаного управління Пенсійного фонду

України Полтавської області                                                              С.Г.Нестеренко