Апаратна нарада міського голови

20.03.2018, 11:17

19 березня у великій залі Горішньоплавнівської міської ради пройшла чергова апаратна нарада міського голови Дмитра Бикова. Участь у нараді взяли керівники структурних підрозділів Горішньоплавнівської міської ради, виконавчого комітету, бюджетних закладів, установ, організацій, комунальних підприємств, державних установ.

 

Очільник міста повідомив статистичні показники соціально-економічного розвитку Горішніх Плавнів за 2017 рік, які надійшли днями з Головного управління статистики у Полтавській області. Відзначив, що в економіці міста традиційно простежується позитивна динаміка розвитку господарського комплексу, а Горішні Плавні зберігають лідерські позиції серед міст Полтавщини. За оцінкою результатів діяльності державних адміністрацій і міськвиконкомів міст обласного значення у сферах «Економічна ефективність», «Інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна діяльність» та «Населення та ринок праці» Горішні Плавні впевнено посіли 1 місце.

 

Дмитро Биков поінформував: «Чисельність наявного населення Горішньоплавнівської міської ради станом на 1 січня 2018 року склала 54 078 осіб, що на 415 осіб менше, ніж станом на 1 січня 2017 року. За січень-грудень 2017 року на території міської ради природне скорочення склало 304 особи, міграційне - 111 осіб».

 

За 2017 рік обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) по місту Горішні Плавні збільшився на 46% та склав 28 млрд грн. Обсяг реалізованої промислової продукції в розрахунку на одного мешканця становить 516 тис. грн. У Полтаві цей показник дорівнює 172 тис. грн, у Кременчуці – 205 тис. грн. Такий високий показник забезпечується ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», питома вага якого в загальному обсязі реалізації промислової продукції міста складає 63,7 %. За 2017 рік у місті освоєно капітальних інвестицій на суму 2,7 млрд грн.Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одного мешканця становить 49,8 тис. грн, що майже в 7 разів більше ніж у Кременчуці (7,5 тис. грн), у 4 рази більше ніж у Полтаві (13,3 тис. грн). Обсяг прямих іноземних інвестицій у 2017 році становить 793 млн дол. США. За даним показником Горішні Плавні серед інших міст Полтавської області посідають 1 місце.

 

Середньомісячна заробітна плата працівників за IV квартал 2017 року в Горішніх Плавнях складає 9 676 грн. Це на 34 % більше показника по Полтавщині (7 218 грн), на 36 % вище середньої заробітної плати по Україні (7 104 грн). У Полтаві середня заробітна плата становить 7 487 грн, у Кременчуці – 7 556 грн, у Миргороді – 6 141 грн, у Лубнах – 5 957 грн, у Гадячі – 5 711 грн. Міський голова прозвітував, що заборгованість із виплати заробітної плати по колу звітуючих підприємств станом на 1 січня 2018 року відсутня. Загальна кількість працюючих у малому бізнесі за 2017 рік у порівнянні з 2016 роком збільшилася на 57 осіб та склала 3 770 працівників. Питома вага надходжень до міського бюджету від діяльності малого бізнесу в загальній сумі податкових надходжень склала 8 %.

 

У ході апаратної наради міський голова привітав учасників міської Програми реабілітації дітей з інвалідністю з 10 річницею. Побажав дітям, батькам, лікарям, педагогам, керівнику наснаги, терпіння, розвитку, цікавих ідей та заходів та з нагоди свята вручив дітям солодкий подарунок. Присутні переглянули фільм про результати реалізації Програми, а діти вручили присутнім вітальні листівки зі зображенням ангела-хранителя. На добру згадку про урочистий захід у Горішньоплавнівській міській раді зробили фото.  

 

Керівник Програми реабілітації дітей з інвалідністю Любов Хиль презентувала досягнення та результати впровадження міської Програми. Любов Хиль висловила глибоку вдячність за значну фінансову підтримку, пильну увагу до особливих потреб дітей міському голові Дмитру Бикову та його команді, народному депутату України Костянтину Жеваго, голові правління ПрАТ «Полтавський ГЗК» Віктору Лотоусу – засновникам Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», директору Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» Вячеславу Мінязеву, депутатам Горішньоплавнівської міської ради, спонсорам та благодійникам, лікарям та педагогічним працівникам – усім, хто забезпечив реалізацію заходів міської Програми реабілітації дітей з інвалідністю упродовж усіх 10 років її діяльності. На її реалізацію з Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» у 2017 році виділено 454 тис грн. За рахунок міського бюджету виділено 100 тис. грн на виконання заходів для дітей з Горішніх Плавнів у Центрі соціальної реабілітації в Кременчуці. Любов Хиль відзначила, що завдяки спільним зусиллям уже 10 років поспіль життя дітей з обмеженими можливостями вдалося зробити кращим, змістовнішим, цікавішим та яскравішим. «Програма соціальної реабілітації дітей з особливими потребами дає можливість дітям повірити в себе, у свої можливості, відчути радість від життя та спілкування», - наголосила керівник Програми.

 

Любов Хиль поінформувала, що сьогодні 194 дитини з інвалідністю перебувають на диспансерному обліку. За час існування Програми кваліфіковану допомогу в Центрі соціальної реабілітації в Кременчуці отримали понад 150 маленьких пацієнтів, 16 дітей пройшли соціальну реабілітацію в Німеччині в м. Штоках. Реабілітація проводиться за напрямками: соціальна адаптація та інтеграція дітей з особливими потребами в суспільство, підготовка дітей дошкільного віку до навчання в загальноосвітній школі, корекція й відновлення втрачених функцій, формування навичок спілкування з однолітками й дорослими, інформаційна та практична допомога сім'ям, де виховуються діти з особливими потребами. Дітям  надають професійну допомогу масажисти, логопеди, психологи, фізреабілітологи, лікарі-педіатри, невропатолог. Маленькі пацієнти Центру мають можливість відвідувати сенсорну кімнату, фізіопроцедурний кабінет, кабінет інформатики, гурток орігамі, ізостудію, музичні та хореографічні заняття. Вихованці Центру з великим задоволенням беруть участь у святкових заходах, екскурсіях, театральних постановках, відвідують секцію з настільного тенісу. Завдяки заходам з реабілітації фізичний та психологічний стан дітей покращився, а батьки мали змогу використати вільний час для вирішення господарських питань.

 

Упродовж останніх двох років учасники Програми відвідали Національний музей народної архітектури та побуту України в Пирогово, Ясногородську страусину ферму в Київській області, Національний музей-заповідник українського гончарства. Узяли участь у квест-фестивалі «Борщ в глиняному горщику» в Опішні, побували в музеї науки і техніки «Експериментаніум», контактному зоопарку в Києві. Відвідали екскурсію в Національному дендрологічному парку «Софіївка» в Умані, зоопарк в селі Озера Кіровоградської області. За кошти міського бюджету два роки поспіль упродовж 10 днів улітку 12 дітей з мамами змогли безкоштовно відпочити в дитячому спортивно-оздоровчому центрі «Горизонт». У 2017 році започатковано спільний проект ГО «Центр муніципального розвитку» та Полтавської місіонерської духовної семінарії «Волонтер», у рамках якого для дітей проводили уроки християнської етики, семінаристи супроводжували їх в школу та організовували для них прогулянки. Любов Хиль зауважила, що  надійним партнером та вірним товаришем є міський Центр дитячої та юнацької творчості (ЦДтаЮТ), викладачі та вихованці якого організовують для дітей з інвалідністю свята, майстер-класи з декоративно-прикладного мистецтва, роботу театрального гуртка «Золотий ключик». Діти з особливими потребами із великим ентузіазмом підготували та презентували громаді свою першу виставу «Добра дружба єднає щирі серця». У місті Горішні Плавні організовано надання допомоги молодим людям з інвалідністю старших 18 років. У 2017 році курс масажу, фізіологічних процедур, занять з ЛФК, консультацій психолога та реабілітолога пройшли 6 осіб.

 

На апаратній нараді йшлося про стан епідеміологічної ситуації з кору в місті. Станом на 19.03.2018 у місті нараховано 32 хворих, з них 30 дорослих, 2 дитини. Одужали й були виписані 17 осіб, перебувають на амбулаторному лікуванні 3 особи з легким перебігом хвороби, на стаціонарному лікуванні - 12 хворих.  

 

В.о. головного лікаря Горішньоплавнівської міської лікарні Ірина Ковеко звернулася до присутніх керівників з проханням забезпечити участь членів трудових колективів у зборі донорської крові, що згідно із затвердженим на виконавчому комітеті планом-графіком розпочнеться у лікарні з 20.03.2018.

 

Начальник відділу культури, спорту і туризму Ірина Зеленська доповіла, що за результатами роботи у спортивній сфері у 2017 році місто Горішні Плавні серед міст Полтавської області посіло ІІ місце з олімпійських видів спорту. Обласним управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту визначено ДЮСШ № 1 м. Горішні Плавні найкращою серед 33 спортивних шкіл Полтавщини. 14 тренерів нашого міста стали лідерами у своєму виді спорту.   

 

Ірина Зеленська повідомила, що 16 березня в місті відбувся гала-концерт переможців мистецького фестивалю-конкурсу «Дніпрова хвиля-2018». Подякувала учасникам фестивалю та їх художнім керівникам за творчість та чудові яскраві виступи. Зазначила, що відзначено дипломами 63 учасники, 47 із яких стали переможцями у вокальному та хореографічному жанрах, 14 особам вручено дипломи в номінації «Надія фестивалю».

 

Начальник відділу культури, спорту і туризму анонсувала, що 23 березня о 18.00 у великій залі Палацу культури і творчості відбудеться благодійний концерт за участю солістки Віти Гажали, викладачів та вихованців дитячої музичної школи, Полтавської місіонерської духовної семінарії, запрошення на який можна отримати у відділі культури, спорту і туризму (приміщення бібліотеки для дорослих).