28 квітня – Всесвітній День охорони праці

29.03.2018, 14:31

За ініціативою Міжнародної організації праці (МОП) для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року за № 685 також відмічає цю дату. 


Метою заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій до проблеми збереження життя і здоров’я працівників та культури охорони праці в Україні.

 
Девіз Всесвітнього дня охорони праці у 2018 році за рекомендацією Міжнародної організації праці –  – “Захищене і здорове покоління”.


Головною метою щорічної акції – привернути увагу та сформувати свідоме ставлення кожного роботодавця і працівника до мінімально можливого рівня виробничих ризиків, поєднати зусилля суспільства, органів державної влади, громадських профспілкових організацій у профілактиці виробничого травматизму та професійної захворюваності. 


Зважаючи на важливість для нашого міста питань профілактики нещасних випадків та професійних захворювань на кожному підприємстві,в установі та організації, з метою  проведення Тижня охорони праці у м. Горішні Плавні, міським головою  Биковим Дмитром Геннадійовичем було підписано розпорядження від 27.03.2018  № 95-р  «Про проведення Тижня охорони праці у 2018 році» та затверджено  «План  щодо підготовки та проведення в м. Горішні Плавні у 2018 році заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці».


Звертаємось  до керівників і працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, профспілкових організацій, із закликом переглянути своє ставлення до здоров’я працівників та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та виконання вимог Закону України «Про охорону праці». 


Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства, а збереження здоров’я та життя працівників залежить від кожного, хто бере участь у трудовій діяльності та промислової безпеки. Тому важливо пам’ятати, що дотримання законодавства у сфері охорони праці, розвиток культури охорони праці у суспільстві стане запорукою збереження здоров’я працівників та найціннішого – людського життя.

Відділ цивільного захисту, 

мобілізаційної роботи та охорони

праці виконавчого комітету

Горішньоплавнівської міської ради